Luty 2023

Szkolne koło chemiczne - Wirtualne laboratorium

Na kolejnych zajęciach koła chemicznego, uczniowie doskonalili swoje umiejętności posługiwania się nowymi technologiami w postaci sprzętu pt. Wirtualne laboratorium. Jego największym atutem jest oczywiście możliwość założenia na głowę gogli i przenieść się do wirtualnego laboratorium chemicznego. Pozostali uczniowie obserwują poczynania osoby pracującej z goglami na dużym monitorze. Podczas ostatnich zajęć, zadaniem uczniów było wykrywanie dwutlenku węgla, poprzez przeprowadzenia reakcji charakterystycznej dla tej substancji. Drugą reakcją było otrzymywanie łańcucha węglowodorowego w tzw. reakcji polimeryzacji. Oba doświadczenia zostały wykonane prawidłowo i podsumowane jeszcze w tzw. teście sprawdzającym.

Na poniższych zdjęciach widzimy uczniów, którzy obsługują wirtualne laboratorium i wykonują doświadczenia chemiczne.

#LaboratoriaPrzyszłości   i   #LaboratoriaPrzyszlosci