Październik_2022

Laboratoria przyszłości - zajęcia koła komputerowego

Na koniec października 2022r., uczniowie podczas zajęć szkolnego koła komputerowego ostatecznie zakończyli I etap zajęć robotyki – składanie robotów edukacyjnych Mbot.
Wszystkie roboty zostały złożone do wersji podstawowej, która jest widoczna na zdjęciach. Oprócz złożenia robota, podłączone zostało okablowanie pomiędzy układem sterującym, a motorami kół i sensorami odległości. Dzięki pomocom dydaktycznym zakupionym w ramach programu „Laboratoria przyszłości”,  uczniowie mogli rozwijać swoje umiejętność konstrukcyjne na podstawie czytania ze zrozumieniem instrukcji montażu robota.
Celem II etapu będzie programowanie robotów.
#LaboratoriaPrzyszłości   i   #LaboratoriaPrzyszlosci

#LABORATORIAPRZYSZŁOŚCI – Zajęcia koła fizycznego

Wokół fizyki narosło wiele mitów na temat tego jak trudny i nieprzystępny jest to przedmiot. Nie jest to jednak prawda, o czym mogą zapewnić uczniowie klasy VII i VIII uczęszczający na zajęcia koła fizycznego. W ramach koła fizycznego uczniowie odkrywają zjawiska i prawa przyrody od strony praktycznej: obserwując, mierząc oraz eksperymentując zgodnie z zasadami prowadzenia badań naukowych. Niezbędnym narzędziem ich pracy jest aparat/kamera wysokiej rozdzielczości (z zasobów @LaboratoriaPrzyszłości), który pozwala rejestrować z dużą dokładnością przebieg zjawiska czy eksperymentu. Jak dotąd uczniowie poza poznawaniem zagadnień teoretycznych i zasad prowadzenia badań, w sposób praktyczny odkrywali sekrety elektryczności, konstruując samodzielnie proste obwody elektryczne oraz „bawiąc się” elektrycznością statyczną maszyn indukcyjnych! Więcej ciekawych rzeczy wkrótce! Zapraszamy chętnych uczniów klasy VII i VIII do udziału w zajęciach!