Luty 2024

Zajęcia robotyki w klasach 1 - 3

Zajęcia robotyki przy użyciu mikrorobotów Ozoboty, cieszą się ogromną popularnością wśród dzieci klas najmłodszych. Ogromną frajdę sprawia uczniom rysowanie odpowiednio pokolorowanych linii, tak aby roboty poruszały się po nich zgodnie z zapisanymi kodami i wykonywały odpowiednie czynności.

Brawo naszych najmłodszych programistów !!!

#LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci

Fizyka z #Laboratoria Przyszłości

Szkolne realia udowadniają, że 45 minut to czasem zbyt mało by wyczerpać temat lub pochylić się nad nim głębiej. W takich okolicznościach z pomocą przychodzą zajęcia koła fizycznego, podczas którego możemy nie tylko wzbogacić naszą wiedzę, ale również poświęcić więcej czasu na samodzielne jej praktykowanie.

W ramach zajęć koła w ostatnich miesiącach, uczniowie podejmowali wiele aktywności związanych z eksperymentowaniem, szczególnie z obwodami i urządzeniami elektrycznymi – do czego wykorzystywali rozmaite plansze i pomoce naukowe. W lutym podjęliśmy działania w celu włączenia technologii 3D do działań inżynieryjno-konstrukcyjnych, wskazując na zmienne i zakres czynności, które praktykowane są również na lekcjach fizyki. Uczniowie samodzielnie bawili się w tworzenie trójwymiarowych modeli, a także rozpoczęliśmy druk modeli doświadczalnych. Niestety, na efekty naszej pracy trzeba będzie chwilę zaczekać – wszak drukowanie dużych elementów zajmuje chwilę.

Uczniowie korzystają z wyżej wymienionych pomocy dydaktycznych w ramach ogólnopolskiego programu Laboratoria Przyszłości: Drukarka 3D Banach School ze stosownym oprogramowaniem.