Nawigacja

 • Wizyta w Parku Rozrywki Zieleniewo

  W środę 22 czerwca klasy 0 - II uczestniczyły w wycieczce do Parku Rozrywki w Zieleniewie. Był spacer po mini zoo, wizyta u lam, pawi, świnek wietnamskich i wiewiórek, a także przejażdżka na kładach, czy pełna emocji runda autem terenowym. Obejrzeliśmy  również pokazy kaskaderskie na koniach i zjedliśmy coś dobrego. To był dzień pełen atrakcji. Wróciliśmy zmęczeni i zadowoleni, gotowi na kolejne przygody.

 • Życzenia od Pana Wójta Gminy Kołobrzeg oraz od Parafialnego Zespołu Caritas

 • Podsumowanie i wspomnienia z wycieczki szkolnej

  W dniach 21-23 czerwca uczniowie naszejs zkoły wzięli udział w wycieczce do Krakowa, Energylandii i Wieliczki.

   

  85 dzieci z klas III-VIII naszej szkoły wraz z opiekunami, w sumie 109 osób (2 autokary), miało przyjemność zwiedzania najważniejszych miejsc w Krakowie w pierwszym dniu wycieczki. Dwóch przewodników w niezwykle ciekawy dla dzieci sposób opowiedziało historie, legendy i anegdoty związane z tym pięknym miastem. Na koniec wysłuchaliśmy hejnału i pozdrowiliśmy hejnalistę, który pomachał nam trąbką, co podobno przynosi szczęście.

  Z Krakowa udaliśmy się do Western Camp, gdzie czekały na nas wozy i tipi - nasze ulubione miejsca noclegowe. Wieczorkiem nie zabrakło energii na kapiel w podgrzewanym basenie na terenie ośrodka.

  A następny dzień, to najbardziej wyczekiwana przez wszystkich Energylandia. Całodzienne szaleństwo, przedłużone zostało, jakby specjalnie dla nas - o godzinę, zaowocowało debiutami trzecio i czwartoklasistów na najszybszych rollercoasterach. Zabawa przednia, ale oczywiście dostosowana do chęci i możliwości uczestników. Jak zwykle dla każdego było coś dobrego. Po powrocie, mimo zmęczenia, nie zabrakło chęci na kąpiel w basenie dla pozbycia się bólu mięśni po całodziennym szaleństwie.

  Ostatni dzień spędziliśmy pod ziemią w kopalni soli w Wieliczce. Tu również pod opieką przewodników wysłuchaliśmy historii i legend, zobaczyliśmy warunki wydobycia soli i wspaniałości z niej wydobyte.

  Podczas całej wycieczki towarzyszył nam organizator, czyli właściciel @Biuro Podróży DEPKA Travel, który zadbał o każdy szczegół, włącznie z pysznym jedzeniem, dostosowanym do różnorodnych upodobań uczestników.

  Podczas podróży powrotnej nikomu nie brakowało entuzjazmu. Wszyscy jednogłośnie zapowiadają, że za rok powtórka, także absolwenci!

  Zapraszamy do obejrzenia relacji.

  https://youtu.be/i4o-RloSRNw

   

   

   

   

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas 0-3

  Nasi najmłodsi uczniowie 24 czerwca o godzinie 9:00 pożegnali się z wychowawcami i oficjalnie rozpoczęli wakacje. Każdy otrzymał świadectwo, dyplom oraz drobny upominek.

  Kochani, życzymy Wam wesołych, cudownych i bezpiecznych wakacji oraz niesamowitych przeżyć!

  Do zobaczenia 1 września!

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas 4-8 oraz pożegnanie klasy 8

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas 4-8 oraz pożegnanie klasy 8

  Dzisiaj oficjalnie zakończyliśmy rok szkolny 2021/2022 oraz pożegnaliśmy uczniów klasy 8. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście:

  Pani Wioletta Linda – inspektor ds. Oświaty Gminy Kołobrzeg,

  Pan Krzysztof Filipowicz – radny Gminy Kołobrzeg oraz

  Pan Jerzy Szczubełek – sołtys Dźwirzyna.

  Nasi absolwenci rozpoczęli to spotkanie pięknym polonezem, do którego przygotowania trwały pod okiem Pani Renaty Jankowskiej, a uczennice klasy 7 – Julia Boruszak oraz Marysia Kędziora wprowadziły nas w wakacyjny nastrój radosną piosenką. Następnie głos zabrała Pani dyrektor Elżbieta Korżel i zaproszeni goście.

  Pani dyrektor, wraz z wychowawcami, wręczyła świadectwa, dyplomy, nagrody oraz stypendia. Na szczególne wyróżnienie zasługuje klasa 8, która otrzymała „Puchar Dyrektora Szkoły”.

  Nagrodę „Omnibusa” uzyskała uczennica Alicja Cirin, za najlepsze wyniki w nauce, a sportowcami roku zostały: Karolina Koziura oraz Magdalena Jasińska. Alicji i Wiktorii Zych przyznane zostało także stypendium naukowe wójta, a Karolinie I Magdzie stypendium sportowe.

  WSZYSTKIM uczniom serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników oraz życzymy słonecznych, radosnych, bezpiecznych wakacji i niezapomnianych przygód. Do zobaczenia 1 września.

 • Wycieczka klasy IV

 • Dzień Mamy i Taty

  Dzień Mamy i Taty

  13 czerwca klasy 0-3 gościły swoich rodziców na uroczystej akademii z okazji Dnia Rodziny. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności, recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Było dużo dobrej zabawy i wzruszeń. Na koniec czekał na wszystkich słodki poczęstunek.

 • LEKCJA WF-u z MISTRZYNIAMI

  Otylia Jędrzejczak, Małgorzata Hołub-Kowalik, Iga Baumgart-Witan i Natalia Czerwonka – cztery medalistki olimpijskie wzięły udział w Kołobrzegu w akcji „Mistrzynie w Szkołach”, organizowanej przez Fundację Otylii Jędrzejczak. Zajęcia odbyły się w Hali Milenium w Kołobrzegu. Najpierw ćwiczenia razem z mistrzyniami pod okiem wykwalifikowanej trenerki personalnej, a później długa rozmowa z wielkimi sportsmenkami. Była to niepowtarzalna okazja dla młodzieży, by porozmawiać z mistrzyniami sportu. Zajęcia były skierowane są do uczennic z dwóch ostatnich klas szkół podstawowych i szkół średnich, bo właśnie w tej grupie wiekowej notuje się u dziewcząt największą absencję na lekcjach wf. W tym spotkaniu wzięły udział uczennice naszych dwóch najstarszych klas. Bardzo ważnym aspektem projektu jest motywacja dziewcząt do zdrowego i aktywnego trybu życia. Poruszano ważne tematy rozwoju, hejtu, sukcesu, uzależnień, depresji i bycia sobą bez względu na oczekiwania innych osób – mówiła Otylia Jędrzejczak.

   

 • Zajęcia żeglarskie - finał

  Niestety to były ostatnie w tym roku szkolnym zajęcia żeglarskie. Na szczęście ten dzień obdarzył nas wspaniałą pogodą do żeglowania - słońce i wiatr, to jest to czego nam było potrzeba. Po przygotowaniu optymistów, uczniowie po raz pierwszy brali udział w mini regatach. Nasi młodzi żeglarze tego dnia świetnie się bawili oraz zdobywali nowe doświadczenia żeglarskie. A wszystkich chętnych do żeglowania serdecznie zapraszamy już we wrześniu.

 • WIELKI SUKCES MAGDY i KAROLINY

  Nasze uczennice Karolina Koziura i Magdalena Jasińska reprezentowały naszą szkołę oraz cały powiat na Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego w Indywidualnej LA.

  Karolina startowała w konkurencji skoku wzwyż, a Magdalena w konkurencji rzutu oszczepem. Obie nasze  zawodniczki nie miały sobie równych w swych konkurencjach i wróciły z zawodów ze złotymi medalami.

  SERDECZNIE GRATULUJEMY NASZYM UCZENNICOM !!!

  Pozwolimy sobie zauważyć, że jest to największy sukces sportowy na poziomie zawodów

  międzyszkolnych w historii naszej szkoły.

 • Szkolne zajęcia pozalekcyjne - koło komputerowe

  Pomimo zbliżającego się końca roku pozalekcyjne zajęcia komputerowe nie tracą na impecie. Uczniowie zapoznali się z technikami programowego tworzenia modeli 3D. Przygotowanie nowego obiektu 3D w programie wymaga wiele czasu, cierpliwości i dokładności od uczestnika zajęć. Ale dla zaciekawionych nowymi technologiami uczniów to żadna przeszkoda. Nagrodą był wydruk gotowych modeli na szkolnych drukarkach 3D.

 • Zajęcia koła chemicznego

  Tym razem uczniowie doskonalili swoje umiejętności w posługiwaniu się programem Empiriusz. Przy wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu komputerowego, który stworzył wirtualną rzeczywistość oraz możliwości użycia gogli VR, każdy z uczniów mógł spróbować swoich sił stawiając się w roli nauczyciela chemii. Tutaj można przeprowadzać bezpiecznie dowolne doświadczenia chemiczne, nie bojąc się o jakiekolwiek skutki uboczne. 

 • Dzień Dziecka

  Dzisiejszy dzień obfitował w wiele przyjemności, były zawody rzędów, bańki, balony, lody, kiełbaski i generalnie super zabawa!!! Wszyscy bawili się świetnie i te małe i duże dzieci :)

 • Sukces naszych lekkoatletów

  Dużym sukcesem zakończyły się dla naszych uczniów zawody Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej. Nasi reprezentanci wrócili z 8 medalami:

  Karolina Koziura - złoto w skoku wzwyż

  Magdalena Jasińska - złoto w rzucie oszczepem

  Igor Baś - srebro w biegu 110 m ppł

  Filip Skubisz - brąz w rzucie oszczepem

  Amelia Józefczuk - brąz w rzucie oszczepem

  Jan Arkanów - brąz w pchnięciu kulą

  Igor Baś, Bartosz Borkowski, Sebastian Kotyla i Filip Skubisz - srebro w sztafecie 4x100m

  Karolina Koziura, Klaudia Maryszewska, Oliwia Maciejewska i Wiktoria Szymańska - brąz w sztafecie 4x100m.

  Wspaniałe wyniki medalowe wsparte wysokimi miejscami naszych pozostałych zawodników złożyły się na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej dziewcząt i drugie miejsce chłopców.

  Serdecznie gratulujemy wszystkim reprezentantom!!!

 • Zajęcia szkolnego koła komputerowego

  Zajęcia szkolnego koła komputerowego

  Pozalekcyjne zajęcia koła komputerowego to nie tylko nauka przy komputerze. To także programowanie urządzeń zewnętrzynych typu roboty edukacyjne oraz samochody terenowe.I to właśnie samochodami sterowanymi mobilnie uczniowie zajmowali się na kilku ostatnich zajęciach informatycznych. Zadaniem było złożenie pojazdów terenowych i zaprogramowanie pilota do aut tak, aby terenowe autka wykonywały bezbłędnie polecenia operatora. Najlepszym wyczekiwanym momentem były wyścigi samochodami. Zabawa była przednia.

 • Zajęcia żeglarskie w klasach 1-3

  Klasy 1-3 powróciły do zajęć żeglarskich. Dzieci jak zwykle w dobrym humorze udały się do dźwirzyńskiej mariny, aby podczas zajęć nie tylko dobrze się bawić, ale też hartować ducha i swój charakter.  Uczą się nie tylko budowy łodzi czy rodzajów węzłów, ale przede wszystkim samodzielności, odpowiedzialności i współpracy.

 • Dzień bez plecaka

  W poniedziałek zorganizowany został w naszej szkole dzień bez plecaka. Zainteresowanie wśród uczniów było ogromne, a pomysły różnorodne, oryginalne i kreatywne. Od rana na szkolnych korytarzach panował radosny nastrój.

   

 • Święta majowe

  Niedawno obchodziliśmy 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.W tym roku w każdej klasie zaplanowane zostały lekcje poświęcone tej tematyce.Czym jest konstytucja? Jakie znaczenie miała Konstytucja 3 Maja? Czym jest trójpodział władzy?Majowe święta i i związane z nimi tematy  dały uczniom możliwość wykazania się kreatywnością: przygotowanie plakatów o tematyce patriotycznej. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w zajęciach, rozwiązując także quizy  historyczne z użyciem narzędzi TIK.

 • Adam Norkowski laureatem XX Ogólnopolskiego Konkursu Platycznego pt.”Tradycje Wielkanocne”.

  Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Franciszki i Stefana Themersonów zorganizował XX Ogólnopolski Konkurs  Plastyczny pt. ,, Tradycje Wielkanocne”.

      Celem konkursu było przedstawienie obrzędów i zwyczajów Świąt Wielkanocnych.  W konkursie wzięło udział  1474 prace ze 111 placówek oświatowych, kulturalnych i wychowawczych.

      Wśród nagrodzonych prac, główną nagrodęw kategorii  klas I-III otrzymał uczeń naszej szkoły  -  Adam Norkowski .

      Na wystawę pokonkursową  została również zakwalifikowana praca Eweliny Volkowej uczennicy z klasy IV.

       Nagrodzone  prace zostały zaprezentowane w Pracowni Działań Twórczych KOLOR i FORMA  w Płocku.

  Gratulujemy sukcesów.

 • Łodzie-powrót do zajęć

  Po długiej zimowej przerwie oraz zimnym kwietniu wróciliśmy do zajęć żeglarskich w dźwirzyńskiej marinie. Na początek uczniowie przypomnieli sobie budowę łodzi Optymist oraz zasady bezpiecznego żeglowania. Kolejnym krokiem było przygotowanie łódek do przyszłotygodniowych zajęć na wodzie - sprawdzono stan techniczny łodzi. Zajęcia sprawiły podopiecznym wiele radości i frajdy. Za tydzień wypływamy na jezioro.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dźwirzynie
  ul. Sportowa 27
  78-131 Dźwirzyno
 • 94/3585410 (sekretariat)

Galeria zdjęć