Nawigacja

 • Mikołajki - 6 grudnia

  Mikołajki - 6 grudnia
 • Andrzejkowa zabawa

  Andrzejkowa zabawa
 • "Tydzień Profilaktyki"

  "Tydzień Profilaktyki"

  W naszej szkole odbył się Tydzień Profilaktyki. W ramach tego przedsięwzięcia nasi uczniowie mieli możliwość udziału w różnego rodzaju projektach i warsztatach.

  Realizowany był pod hasłami "Bezpieczny Internet", "Żyj zdrowo, jedz kolorowo", "Bądź mądrzejszy, nie pal" oraz  "Nie ma zgody dla tej mowy".

  Zgodnie z tematyką Tygodnia Profilaktyki uczniowie klas 7 i 8 uczestniczyli w prelekcji z Kuratorem Sądowym dzięki któremu mieli możliwość zapoznania się z zadaniami kuratora w procesie wychowawczym dzieci i młodzieży, która popadła w konflikt z prawem. Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała prelekcji. Pani kurator chętnie udzielała odpowiedzi na licznie zadawane przez uczniów pytania dotyczące kodeksu karnego i specyfiki pracy kuratora.

  Uczniowie klas 4-8  wzięli również udział w konkursie plastycznym, w ramach którego mieli stworzyć zbiór zasad bezpiecznego korzystania z Internetu w języku angielskim. Natomiast nasi najmłodsi podopieczni z klas 0-3 przygotowali przepiękne plakaty przedstawiające ich pasje, zainteresowania, które są alternatywą dla komputerów i telefonów.

  Kolejny dzień był zrealizowany pod hasłem "Nie ma zgody dla tej mowy". W tym dniu uczniowie klas 0-4 wieli udział w przedstawieniu profilaktycznym przygotowanym przez nasze szkolne Kółko Teatralne. Natomiast w klasach starszych odbył się konkurs na ucznia i uczennicę charakteryzującą się wysoką kulturą osobistą.

  Podczas spotkania z panią pielęgniarką pt. "Żyj zdrowo, jedz kolorowo" poruszony został temat dbania o higienę jamy ustnej oraz właściwego odżywiania.

  Ostatniego dnia uczniowie klas starszych wieźli udział w warsztatach profilaktyki nikotynizmu. Podczas zajęć zapoznani zostali z pojęciem biernego i czynnego palenia papierosów oraz ich skutkami. Poruszony został również temat szkodliwości e-papierosów.

  Tekst i zdjęcia: A.Sottek

 • Uroczysty apel - 11 listopada

  Uroczysty apel - 11 listopada
 • Rekord dla Niepodległej

  Rekord dla Niepodległej

  Nasza szkoła, podobnie jak w roku ubiegłym, wzięła udział w ogólnopolskiej akcji zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Radę Dzieci przy MEN - "Rekord dla Niepodległej". W piatek 9 listopada 2019 roku o godzinie 11.11

 • Dzień Dyni

  Dzień Dyni

  Dnia 7 listopada odbył się w naszej szkole po raz pierwszy Dzień Dyni.

  Rodzice i nauczyciele przygotowali przepyszne potrawy i wypieki z dynią w roli głównej, które przeszły nasze najśmielsze oczekiwania; można było skosztować ciast, babeczek, pączków, naleśników z konfiturą z dyni, kompotu, musów, marynowanej dyni, sałatki, placków a nawet kopytek! 

  Każda klasa przygotowała także przepiękne jesienne drzwi, uczniowie wykazali się pomysłowością i oryginalnością, za co zostali wyróżnieni dyplomami oraz słodkim poczęstunkiem.  

  A nasi najmłodsi zaprezentowali się w własnoręcznie przygotowanych ozdobach.

  Wszystkim, którzy przyczynili się, aby ten dzień był tak smakowity, kolorowy i miły - serdecznie dziękujemy!

  Zapraszamy do obejrzenia wszystkich zdjęć na szkolnej stronie Facebook'a 

 • XVI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt. „Pocztówka z wakacji”

  XVI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt. „Pocztówka z wakacji”

  Wyróżnienie dla naszej uczennicy­­ – Alicji Cirin

   

             XVI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt. „Pocztówka z wakacji” został rozstrzygnięty. W konkursie wzięło udział  1086 uczniów z całej Polski. Wśród nagrodzonych prac znalazła się pocztówka wykonana przez Alicję Cirin z klasy VI.

   

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.

   

  Renata Jankowska

 • Mistrzowie powiatu tenisa stołowego

  Mistrzowie powiatu tenisa stołowego

  30.11.2019r. w Szkole Podstawowej nr. 7 w Kołobrzegu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kołobrzeskiego w Tenisie Stołowym. Bardzo dobre wyniki uzyskały w igrzyskach młodzieży szkolnej uczniowie Szkoły Podstawowej w Dźwirzynie.W kategorii Igrzyska Dzieci:

   I miejsce w kategorii dziewcząt zdobyły: Karolina Koziura. Oliwia Maciejewska. Magdalena Jasińska.

  III miejsce  w kategorii chłopców zdobyli. Filip Skubisz. Sebastian Kotyla. Krystian Organiak.

  W kategorii Igrzyska młodzieży szkolnej chłopców :

  5 miejsce zajęli  Dorian Krechowicz, Dawid Mleczko, Kacper Kobylański.

  Dziewczęta uzyskały awans na zawody regionalne.

  Gratulujemy sukcesu !

 • Warsztaty integracyjne w klasach 7 i 8

  Warsztaty integracyjne w klasach 7 i 8

  Uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w warsztatach, których celem było budowanie poczucia własnej wartości, umiejętności współpracy oraz doskonalenie  komunikacji interpersonalnej.  Podczas odpowiednio dobranych zabaw i zadań, uczniowie mieli okazję ćwiczyć nie tylko kompetencje społeczne ale przede wszystkim dobrze się bawić i budować pozytywne relacje koleżeńskie.

  Tekst i zdjęcia: Anna Sottek (szkolny pedagog)

 • Warsztaty integracyjne w klasie 5

  Warsztaty integracyjne w klasie 5

  Uczniowie klasy 5 wzięli udział  w warsztatach, których celem było budowanie poczucia własnej wartości. Dzięki licznym ćwiczeniom i zabawom mieli możliwość odnaleźć osoby podobne do siebie. W miłej atmosferze dowiedzieli się wielu pozytywnych rzeczy o sobie nawzajem.

  Tekst i zdjęcia: Anna Sottek (szkolny pedagog)

 • Warsztaty integracyjne w klasie 4

  Warsztaty integracyjne w klasie 4

  Uczniowie klasy 4 wzięli udział  zajęciach integrujących zespół klasowy, których podstawowym celem było budowanie pozytywnych relacji w grupie, wzajemne poznanie i odnalezienie osób podobnych do siebie. Uczniowie ćwiczyli nie tylko komunikację interpersonalną ale przede wszystkim dowiedzieli się wielu pozytywnych rzeczy o sobie nawzajem.

  Tekst i zdjęcia: Anna Sottek (szkolny pedagog)

 • Dzień Szkoły - uroczysty apel

  Dzień Szkoły - uroczysty apel
 • Listopadowy kiermasz

  Listopadowy kiermasz

  Informujemy, iż w łączniku szkoły są do nabycia stroiki nagrobne wykonane przez pracowników naszej szkoły. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na potrzeby samorządu szkolnego.

 • Życzenia z okazji "Dnia Nauczyciela"

  Życzenia z okazji "Dnia Nauczyciela"

  Naszej Pani dziś składamy słoneczne życzenia: zdrowia, szczęścia i radości oraz marzeń spełnienia.

  Aby zawsze było słońce i uśmiech na twarzy, aby wszystko się spełniło, o czym Pani marzy.

 • Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych

  Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych

  10.10.2019r. w Parku Nadmorskim w Kołobrzegu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych.Szkołę w zawodach reprezentowały 3 sztafety.W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej reprezęntacja chłopców która zajęła 10 miejsce.W Igrzyskach Dzieci reprezentacja dziewcząt i chłopców .Chłopcy zajęli 10 miejsce a dziewczęta 6 po wyrównanej i zaciętej walce z czołówką sztafet powiatu.Dziewczęta biegały w składzie:1. Karolina Koziura2. Wiktoria Szymańska3. Klaudia Maryszewska4. Zofia Nikel5. Wiktoria Opeldus6. Magdalena Jasińska7. Maria Jasińska8. Blanka Marchlewska9. Laura Ziemiańska10. Alicja CirinGratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

  Pozdrawiam Bogusław Barański

 • Młodzi głosują - 9 października

  Młodzi głosują - 9 października
 • List Ministra Edukacji Narodowej - "Szare Szeregi"

  List Ministra Edukacji Narodowej - "Szare Szeregi"

   

   

  Warszawa, 27 września 2019 r.

   

   

   

  Szanowni Państwo, Dyrektorzy Szkół, Nauczyciele,

  Drodzy Uczniowie,

   

  27 września to Dzień Polskiego Państwa Podziemnego. Data święta została wybrana nieprzypadkowo. 27 września 1939 r., w obliczu kapitulacji stolicy, powstała pierwsza konspiracyjna organizacja niepodległościowa – Służba Zwycięstwu Polski,  która dała początek Polskiemu Państwu Podziemnemu. Był to fenomen na skalę światową, który nigdy i nigdzie nie miał odpowiednika. Struktury Polskiego Państwa Podziemnego obejmowały nie tylko pion wojskowy, ale również oświatę, kulturę
  czy wymiar sprawiedliwości.

   

  Również 80 lat temu, 27 września 1939 roku, swoją działalność zainicjowały Szare Szeregi. Była to najliczniejsza młodzieżowa organizacja konspiracyjna, odwołująca się do tradycji harcerskich II Rzeczpospolitej. Harcerze i harcerki zgrupowani w „Szarych Szeregach” w różnoraki sposób i w różnorodnej formie stawiali opór okupantowi. Z przedwojennych organizacji harcerskich pochodzili najdzielniejsi żołnierze Armii Krajowej. Ich heroizm i niezwykłą odwagę sportretował Aleksander Kamiński w Kamieniach na szaniec, przedstawiając bohaterskie czyny „Alka”, „Rudego” czy „Zośki”. Warto pamiętać, że wielu harcerzy w służbie Polsce złożyło najwyższą ofiarę, inni przez wiele lat po wojnie zmagali się z represjami komunistycznej władzy. 

   

  Spadkobiercami i kontynuatorami zarówno etosu harcerskiego, jak również tradycji patriotycznych są organizacje oraz stowarzyszenia harcerskie działające obecnie w naszym kraju. W istotny sposób wspierają one rozwój i wychowanie młodego człowieka. Harcerstwo uczy wierności wartościom i ideałom, a także gotowości do służenia Ojczyźnie. Pomaga kształtować postawy obywatelskie
  i prospołeczne. Bycie członkiem organizacji harcerskiej uczy solidarności, współpracy oraz odpowiedzialności za drugą osobę.

   

  Przypominając o wartościach i ideałach, jakie wiążą się ze służbą harcerstwie, chciałabym zwrócić Państwa uwagę na działalność tych organizacji i stowarzyszeń. Jestem przekonany, że harcerstwo pomoże uczniom w lepszym przygotowaniu
  do dorosłości i realizowaniu własnych marzenia. Dlatego zachęcam Państwa
  do wspierania lokalnych organizacji harcerskich, a także – na ile będzie to możliwe – do włączania się w budowanie ich struktur. 

   

  Głęboko wierzę, że w zastępach harcerskich jest wielu młodych ludzi, którzy w przyszłości będą służyć Polsce i budować pomyślność naszego kraju.

   

  Czuwaj!

  Z wyrazami szacunku i serdecznymi pozdrowieniami

   

  Dariusz Piontkowski

  Minister Edukacji Narodowej

   

   

   

   

 • " I Mistrzostwa w Biegach Przełajowych - wrzesień 2019"

  " I Mistrzostwa w Biegach Przełajowych - wrzesień 2019"

  26 .09 2019r. na obiekcie sportowym Gminy Kołobrzeg w Dżwirzynie odbyły się I Mistrzostwa Szkoły Podstawowej w Dżwirzynie.W poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyli:-klasa -,,oChłopcy1. Caban Antoni2. Dariusz Bochnacki3. Filip JagielskiDziewczęta1. Maya Majewska2. Nina Niedzieluk3. Nadia Dąbrowska-klasa - 1-2Chłopcy1. Jakub Polański2. Arkadiusz Kawałek3. Emil BoczekDziewczęta1. Dominika Banaszak2.Weronika Wosik3. Lena Boreczek-klasa - 3-4Chłopcy1. Michał Hen2. Oskar Rylowski3. Piotr ArkanówDziewczęta1. Maria Jasińska2. Julietta Macioszek3. Lena Borkowska-klasa -5-6Chłopcy1. Filip Skubisz2. Wiktor Wiecki3. Andrzej GrochalDziewczęta1. Karolina Koziura2. Zofia Nikel3. Oliwia Maciejewska-klasa-7-8Chłopcy1. Dawid Mleczko2. Szymon Wiecki3. Piotr MikołajczykDziewczęta1. Maja Skubisz2. Antosia Olejniczak3. Nadia IlinW zawodach wzieło udział 46 zawodniczek i 43 zawodników.      PozdrawiamBogusław Barański

 • Dzień Kropki w naszej szkole

  Dzień Kropki w naszej szkole

  W tym tygodniu obchodziliśmy Światowy Dzień Kropki.  Z tego powodu zaprosiliśmy wszystkich uczniów do wspólnej zabawy, zwracając uwagę na to, że każdy ma jakiś talent, wystarczy tylko w siebie uwierzyć.

  Uczniowie klas 1-4 pod opieką Pani Florkowskiej-Palkij, pani Walentynowicz i pedagoga szkolnego Pani Sottek , zapoznali się z historią Vashti. Wzięli udział w poszukiwaniach kolorowych kropek, z których układali swoje niepowtarzalne znaczki. Z wielką radością i zaangażowaniem rozwiązywali  zagadki i grali w " kolorowe oczko".

  Natomiast uczniowie klas 5-  8 układali fantastyczne kropkowe historie i stworzyli klasowe "Totemy zdolności".

  Tekst i zdjęcia: A. Sottek

 • "Bezpieczna szkoła"

  "Bezpieczna szkoła"

  Zagrożenia i zalecane działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa fizycznego i  cyfrowego uczniów.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dźwirzynie
  ul. Sportowa 27
  78-131 Dźwirzyno
 • 94/3585410

Galeria zdjęć