Nawigacja

 • Lista uczniów przyjętych do oddziału przedszkolnego

  Lista uczniów przyjętych do oddziału przedszkolnego:

  2018listaprzedszkolakow.pdf

 • Pasowanie na czytelnika

  Dnia 16.05 2018 r. w Szkole Podstawowej w Dźwirzynie odbyło się przyjęcie uczniów klasy I Szkoły Podstawowej do biblioteki szkolnej. Z tej okazji uczennice klasy VI  przygotowały bardzo ciekawe przedstawienie z którego najmłodsi uczniowie  dowiedzieli się jakie znaczenie ma książka w życiu każdego człowieka. Uczennice klasy VI wraz z Panią Moniką Walentynowicz oraz wychowawczynią klasy I Panią Dorotą Markowską wprowadziły dzieci do biblioteki i zapoznały z zasadami oraz regulaminem  obowiązującym w bibliotece szkolnej. Uczniowie otrzymali swoje karty i wypożyczyli pierwsze książki . Życzymy im wytrwania w systematycznym czytaniu książek .   

 • Powiatowy konkurs języka angielskiego

  Dnia 18 maja w Szkole Podstawowej w Dźwirzynie odbył się Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla klas III Poliglotek . W konkursie wzięły udział : Szkoła Podstawowa nr 3 z Kołobrzegu, Szkoła Podstawowa nr 5 z Kołobrzegu , Szkoła Podstawowa z Ustronia Morskiego oraz Szkoła Podstawowa z Dźwirzyna . Konkurs polegał na rozwiązywaniu zadań ze znajomości angielskiego słownictwa oraz umiejętności zastosowania swojej wiedzy w praktyce. Ostatecznie wygrała Szkoła Podstawowa nr 5 , drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Dźwirzyna, trzecie przypadło Szkole Podstawowej z Ustronia Morskiego a czwarte Szkole Podstawowej nr 3 z Kołobrzegu. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody , których sponsorami byli : Wójt Gminy Kołobrzeg, Punkt Informacji Europejskiej europe direct z siedzibą przy kołobrzeskim ratuszu, wydawnictwo WSiP, kino Wybrzeże z Kołobrzegu orza Szkoła Podstawowa z Dźwirzyna.

  Powiatowy konkurs języka angielskiego - Obrazek 1

   

   

 • Dzień Języków Obcych

  18 maja, przy okazji powiatowego konkursu języka angielskiego, który odbywał się w naszej szkole, nauczyciele języków obcych przygotowali Dzień Języków Obcych. Już tydzień wcześniej uczniowie klas IV-VII i II -III Gimnazjum rozpoczęli przygotowania losując państwa, na temat których mieli przygotować materiały. Każda klasa otrzymała propozycje tematyczne do przygotowania prezentacji swojego kraju. Apel rozpoczął się przedstawieniem w języku angielskim, pod tytułem Nowa historia Czerwonego Kapturka przygotowanym przez Klasę II Gimnazjum pod kierunkiem p. Karoliny Rosołowskiej - Stec. Po bajce przedstawiciele klas zaprezentowali plakaty i informacje na temat wcześniej wylosowanych państw. Na zakończenie, w oczekiwaniu na degustację, uczniowie klas I-III SP zaśpiewali kilka piosenek w języku niemieckim. Zwieńczeniem imprezy była degustacja dań narodowych przygotowanych przez klasy. Od niemieckiego Eintopf, poprzez faszerowane papryczki, po ciasta i ukraińskie cukierki, wszystkie dania zniknęły bez śladu. Wszystko było pyszne, trochę egzotyczne i umożliwiło przybliżenie dzieciom różnych kultur.
  Nad przebiegiem imprezy czuwały panie Karolina Rosołowska - Stec i Monika Sierek - Ciba oraz wychowawcy klas.

   

  Dzień Języków Obcych - Obrazek 1

 • ENGLISH RACE 2018

  We wtorek 24.04.2018 w Szkole Podstawowej nr 5 z oddziałami integracyjnymi im. Jana Pawła II w Kołobrzegu odbył się XIV Regionalny Konkurs Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych ENGLISH RACE 2018. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Nadia Ilin – kl. V, Naomi Straub – kl. VI i Miriam Dejneko – kl. VII pod opieką pani Agnieszki Torcz. Konkurs był trudniejszy niż w poprzednich latach, ponieważ zawierał materiał z klasy VII, jednak nie przeszkodziło to naszym uczennicom w zdobyciu podwójnego srebra. W zmaganiach indywidualnych II miejsce zdobyła NAOMI STRAUB, a w konkursie drużynowym , w dogrywce dziewczyny pokonały dwie szkoły i również zdobyły  II miejsce.

  Serdecznie gratulujemy.

  ENGLISH RACE 2018 - Obrazek 1

 • Akademia Trzeciomajowa

  27 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II i Społecznym Gimnazjum w Dźwirzynie odbył się uroczysty apel z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uczniowie klasy II gimnazjum w montażu słowno-muzycznym przedstawili najważniejsze wydarzenia z historii Polski XVIII wieku. Uświadomili swoim koleżankom i kolegom, jak ważne znaczenie miało uchwalenie Konstytucji 3 Maja w dziejach państwa polskiego. Była ona próbą ocalenia kraju przed rozbiorami. Polacy jako pierwsi w Europie i drudzy na świecie uchwalili konstytucję. Przypomina nam o tym wydarzeniu pieśń ,,Witaj majowa jutrzenko. Uczennice zaprezentowały wiersze patriotyczne, a na zakończenie przedstawienia zaśpiewano pieśń ,,Orle biały. Szczególne podziękowania należą się także uczniom klasy VI szkoły podstawowej i III gimnazjum, którzy sprawowali opiekę nad sprzętem muzycznym oraz klasie II gimnazjum za pomoc w przygotowaniu dekoracji.

   

  Akademia Trzeciomajowa - Obrazek 1

 • Dzień Ziemi w naszej szkole

  Z okazji Dnia Ziemi w naszej szkole przygotowano wyjątkowo rozbudowaną akademię. Na początek uczennice gimnazjum przedstawiły całej społeczności szkolnej prezetację multimedialną nt. Dnia Ziemi. W tym samym czasie dzieci klas najmłodszych brały udział w słuchowisku nt. ochrony środowiska. Kulminacyjnym punktem był pokaz mody ekologicznej. Za pięknie wykonane stroje uczestnicy pokazu otrzymali gromkie brawa. Na zakończenie zosłały wręczone nagrody dzieciom, które brały udział w zbiórce zużytych baterii.

   

  Dzień Ziemi w naszej szkole - Obrazek 1

 • Wykaz dzieci przyjętych do oddziału przedszkolnego

 • Pismo Ministra Edukacji Narodowej do dyrektorów szkół.

   Szanowni Państwo Dyrektorzy,

   w załączeniu przesyłamy pismo Pana Ministra Macieja Kopcia, wraz załącznikiem dotyczące zapewnienia uczniom niepełnosprawnym dostępności do podręczników szkolnych, materiałów edukacyjnych, materiałów ćwiczeniowych i książek pomocniczych w roku szkolnym 2018/2019.

   Uprzejmie prosimy o rozpowszechnienie informacji rodzicom uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

   

 • (NIE) SPRAWNOŚĆ W SZAROŚCI - RAWICZ 2018.

      W tym roku szkolnym, uczestnicy koła plastycznego wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym (NIE) SPRAWNOŚĆ W SZAROŚCI RAWICZ 2018.

   

      Przez miesiąc nasi uczniowie tworzyli  monochromatyczne prace plastyczne w czerni, szarości                     i bieli. Użycie techniki frotage, lawowania tuszem i rysunku pastelami olejnymi,  pozwoliło na  ciekawe przedstawienie tematyki  konkursu. Wykonane przez naszych uczniów prace plastyczne, zyskały uznanie profesjonalnego jury .

   

      W kategorii IV – VI nagrody otrzymały:

  Agata Bąk – I miejsce

  Małgorzata Górnisiewicz – II miejsce

   Karolina Koziura – wyróżnienie na wystawę

  Życzę dalszych sukcesów  plastycznych– opiekun koła Renata Jankowska

   

   (NIE) SPRAWNOŚĆ W SZAROŚCI - RAWICZ 2018. - Obrazek 1

 • Taekwon-do ITF CZECH OPEN ( PUCHAR EUROPY)

  WSPANIAŁE wiadomości z prestiżowych międzynarodowych zawodów w Taekwon-do ITF CZECH OPEN ( PUCHAR EUROPY) Nymburk 16-18 marzec 2018 r. gdzie startowało blisko 500 zawodników, z 15 państw Europy, zawodniczka Zespołu Szkół Taekwon-do ITF Kołobrzeg- Ogólnopolska Organizacja TKD ITF  LAURA ZIEMIAŃSKA ,  uczennica Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Dźwirzynie, zdobyła złoty medal w układach formalnych  Tul.

  Nasza uczennica w  2017 roku wielokrotnie stawała na najwyższym podium w innych prestiżowych turniejach na terenie Polski jak również Europy. Obecnie w swojej kategorii wiekowej jest najlepsza w Polsce, a wyniki w  Europy potwierdzają jej klasę Europejską

  Puchar Pomorza 2017

  Złoto -  Układy formalne Tul                                                                                                                  Złoto -  Techniki specjalne

  Mistrzostwa Kraju Ogólnopolskiej Organizacji Taekwon-do  ITF 2017

  Złoto – Układy formalne   Tul                                                                                                              Złoto – Techniki specjalne

  Międzynarodowe zawody Taekwon-do  Moravia Czechy  2017

  Złoto – Układy formalne Tul

 • Podsumowanie konkursu plastycznego pt.„Zwierzęta naszych pól i lasów”

  10 kwietnia 2018 r.  pod patronatem KOŁA ŁOWIECKIEGO z powiatu gryfickiego i  Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury,odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego pt.„Zwierzęta naszych pól i lasów”. 

        Celem konkursu było rozpropagowanie szerokiej wiedzy dotyczącej ochrony środowiska przyrodniczego oraz zachowania i rozwoju populacji zwierząt łownych i innych zwierząt dziko żyjących, rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży oraz uzdolnień plastycznych.

        Jury pod przewodnictwem Pana Zygmunta Leszczyńskiego- Prezesa Okręgowej Rady Łowieckiej w Szczecinie przyznało  nagrody uczestnikom konkursu, które zostały wręczone podczas wystawy.    

        W kategorii klas IV – VII nagrodę otrzymała nasza uczennica Szkoły Podstawowej im. Jana Pawłą II w Dźwirzynie, Maja Galon, która zajęła II miejsce.

  Życzymy dalszych sukcesów plastycznych.

   

  Podsumowanie konkursu plastycznego pt.„Zwierzęta naszych pól i lasów” - Obrazek 1

 • Ogólnopolski Turniej w Taekwon-do ITF

  W dniu 14 kwietnia 2018 roku w Kołobrzegu w Hali Milenium MOSiR odbył się cykliczny Ogólnopolski Turniej w Taekwon-do ITF. Organizatorem  zawodów jest Zespół Szkół Taekwon-do Kołobrzeg Irek Jasiński.  W zawodach startowało 170 zawodników z terenu całej Polski. Zawodnicy startowali w kategoriach odpowiednich do swojej wagi, wzrostu, wieku i stopnia zaawansowania.      Laura Ziemiańska systematycznie zdobywa czołowe miejsca  powiększając swoją zdobycz medalową .

   W zawodach tych  zdobyła złoto medal pokonując rywalki w konkurencji układów formalnych Tul oraz srebrny, ulegając nieznacznie innej zawodniczce.

  Ogólnopolski Turniej w Taekwon-do ITF - Obrazek 1

   

   

 • Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego " Smart Kids "

  12 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 3 w Kołobrzegu odbył się Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego " Smart Kids "dla uczniów klas II i III . Uczniowie musieli w ciągu 45 minut rozwiązać test gramatyczny zawierający słownictwo i podstawy gramatyki poznane w klasach I- III.W rywalizacji udział wzięło siedem szkół. Szkołę Podstawową w Dźwirzynie reprezentował uczeń klasy III Adam Sikorski , który zajął II miejsce. Gratulujemy Adasiowi tak dobrego wyniku i dużej wiedzy z języka angielskiego.

 • X Konkurs Recytatorski „Mała Herbertiada”

  10.04.2018r. uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II  - Maja Skubisz reprezentowała naszą szkołę w X Konkursie Recytatorskim „Mała Herbertiada” zorganizowanym przez Zespół Szkół Społecznych nr 1 im. Zbigniewa Herberta w Kołobrzegu.  Maja zdobyła III miejsce w kategorii szkół podstawowych. Laureatce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

   

  X Konkurs Recytatorski „Mała Herbertiada” - Obrazek 1

 • IX Maraton Artystyczny

      W dniu 24.03.2018r.  w  hali Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu pod honorowym patronatem Starosty Kołobrzeskiego odbył się IX Maraton Artystyczny. W konkursie plastycznym Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Dźwirzynie reprezentowały uczestniczki koła plastycznego: 
  • Magda Jasińska
  • Maja Skubisz
       Dziewczęta ponad trzy godziny zmagały się z wykonaniem martwej natury .W wyniku twórczej pracy z pośród 70 uczestników wybrano kilkanaście najpiękniejszych prac,w tym wyróżniono prace plastyczne naszych uczennic.
                                                   
                                   Życzę dalszych sukcesów. Opiekun Renata Jankowska
   
   
  IX Maraton Artystyczny - Obrazek 1
 • Konkurs "Anglomaniak 2018"

  22 lutego chętni uczniowie klasy VI pierwszy raz wzięli udział w konkursie z języka angielskiego Anglomaniak 2018, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bolesława Chrobrego w Kołobrzegu.  Z przyjemnością zawiadamiamy, iż Naomi Straub zajęła III miejsce zdobywając 60 punktów na 69 możliwych. Serdecznie gratulujemy.

   

  Konkurs "Anglomaniak 2018" - Obrazek 1

 • Powiedzmy STOP szkolnej agresji

   Celem akcji jest nagłośnienie problemu przemocy rówieśniczej oraz zmiana postaw młodzieży, a przez to obniżenie poziomu agresji w szkole. Należy pamiętać, że przemoc wobec najmłodszych i jej konsekwencje dotyczą nas wszystkich, dlatego wspólnie powinniśmy przyczyniać się do podnoszenia świadomości w tym obszarze.
   Niezwykle ważne jest zapobieganie zachowaniom agresywnym i umiejętność podjęcia skutecznej reakcji na nie – to wspólne zadanie dla nas, dorosłych, nauczycieli, wychowawców, ale także dla samej młodzieży. Liczę na Państwa wsparcie, dlatego rekomenduję i proszę o szeroką dystrybucję materiałów, zamieszczonych na stronie internetowej www.odwagaratujezycie.pl http://mail.sendingreen.com/c/gat0yqw97r/pmjlpyldnl/ . Znajdziecie tam Państwo plakaty, film promocyjny oraz dodatkowe informacje, związane z kampanią „Powiedzmy STOP szkolnej agresji”, które pozwolą na przekazanie młodym ludziom komunikatu, że będąc w swoim środowisku świadkami tego rodzaju zachowań mają możliwość skutecznego działania oraz przeciwstawienia się sprawcy przemocy.
  Uprzejmie proszę o przychylność oraz włączenie się w działania profilaktyczne, chroniące dobro i prawa dzieci.

   Z wyrazami szacunku
    Marek Michalak

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dźwirzynie
  ul. Sportowa 27
  78-131 Dźwirzyno
 • 94/3585410

Galeria zdjęć