Nawigacja

 • ABC zasad higieny

  ABC zasad higieny

  Profilaktyka zakażeń -  jak każdy z nas może przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się zakażeniom chorobotwórczym.

 • Grypa czy przeziębienie ?

  Grypa czy przeziębienie ?
 • Rekrutacja dzieci do klasy pierwszej

  Rekrutacja dzieci do klasy pierwszej

  Terminy rekrutacji do klas pierwszych w szkołach podstawowych oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2020/2021, dla których Gmina Kołobrzeg jest organem prowadzącym (źródło: Zarządzenie nr 12/2020 Wójta Gminy Kołobrzeg).

 • Dzień Bezpiecznego Internetu

  Dzień Bezpiecznego Internetu

  Dzień Bezpiecznego Internetu obchodziliśmy w tym roku pod hasłem: „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem”. Akcja ta miała na celu przypomnieć i uświadomić uczniom, jakie zagrożenia mogą być następstwem niewłaściwego korzystania z komputera.

  W sieci kryją się też niebezpieczeństwa, na które narażeni są szczególnie najmłodsi internauci. Poznając kogoś za pomocą Internetu, nie możemy mieć pewności czy osoba ta jest naprawdę tym za kogo się podaje. Pamiętajmy zatem, aby zachować dystans dla znajomości z Internetu i nigdy do końca nie ufajmy osobom poznanym w sieci - w myśl zasady: „Nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie!”

  A przecież Internet daje ogromne możliwości. Na specjalnych stronach można znaleźć darmowe kursy językowe, porozmawiać o swoim hobby z innymi internautami lub poszukać konkretnych informacji.

 • Apel podsumowujący 1 sem. 2019/2020

  Apel podsumowujący 1 sem. 2019/2020
 • Wyniki konkursów etapu rejonowego

  Wyniki konkursów etapu rejonowego

  Zakończony został etap rejonowy konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego.

  Miło nam poinformować, że do finałów etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się uczniowie naszej szkoły.

  Aleksy Smal kl. VIII – z historii, wiedzy o społeczeństwie oraz biologii

  Filip Smal kl. VIII – z historii i wiedzy o społeczeństwie

  Laura Maryszewska  kl. VIII – z języka polskiego

  Franciszek Kolikow kl. VIII – z matematyki

  Nadia Ilin kl. VII – z języka angielskiego

  Wszystkim gratulujemy uzyskanych wyników  i życzymy sukcesów w dalszych zmaganiach o tytuły

  laureata  lub finalisty.

 • "Pyszne pierniczki"

  "Pyszne pierniczki"

  13 grudnia uczniowie klasy IV z inicjatywy trójki klasowej, dekorowali pierniczki. Wszyscy z zaangażowaniem i kreatywnością wykonali zadanie. Niestety pierniczki niektórych łakomczuszków  nie dotarły do domu :) 

  Rodzicom dziękujemy za pyszny pomysł i przygotowanie pierników oraz dekoracji.

 • Gminne jasełka

  Gminne jasełka

  15 grudnia 2019 roku w sobotę odbyła się gminna wigilia "W Gminie Jak w Rodzinie". Spotkanie przyciągnęło wiele osób, a Gminny Ośrodek Sportu, Turystyki i Rekreacji w Dźwirzynie tętnił życiem. O 17:00 spotkanie zostało oficjalnie otwarte przez sołtysa Dźwirzyna Jerzego Szczubełka oraz dyrektorkę Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Dźwirzynie Elżbietę Korżel. Przemówili także wójt Włodzimierz Popiołek oraz poseł Czesław Hoc. Potem widzowie mogli obejrzeć jasełka wystawione przez uczniów szkoły. Po jasełkach przyszedł czas na dzielenie się opłatkiem. Wszyscy zeszli z widowni i w miłej, świątecznej atmosferze składali sobie życzenia. Wśród gości krążył św. Mikołaj i rozdawał dzieciom prezenty. Gdy już złożono sobie życzenia goście zasiedli do stołów, suto zastawionych tradycyjnymi wigilijnymi potrawami. Podczas posiłku goście mogli posłuchać świątecznej muzyki na żywo, wykonywanej przez zespół 5S z Polanowa. Potem komisja mogła ocenić prace zgłoszone do konkursów w trzech kategoriach- najsmaczniejszy wypiek świąteczny, najoryginalniejszy stroik bożonarodzeniowy oraz najładniejsza ozdoba choinkowa (konkurs dla dzieci). W tym czasie były też zabawy dla dzieci, a chętni mogli zrobić sobie świąteczne zdjęcie w Fotolustrze. Pomimo ciężkiego wyboru komisja wyłoniła finalistów z każdej kategorii, a wójt rozdał ufundowane przez Gminę Kołobrzeg nagrody.  Całe spotkanie przebiegło w miłej, świątecznej atmosferze i wszystkim życzymy takich Wesołych Świąt.

  informacje oraz zdjęcia: Gmina Kołobrzeg

 • Mikołajki - 6 grudnia

  Mikołajki - 6 grudnia
 • Andrzejkowa zabawa

  Andrzejkowa zabawa
 • "Tydzień Profilaktyki"

  "Tydzień Profilaktyki"

  W naszej szkole odbył się Tydzień Profilaktyki. W ramach tego przedsięwzięcia nasi uczniowie mieli możliwość udziału w różnego rodzaju projektach i warsztatach.

  Realizowany był pod hasłami "Bezpieczny Internet", "Żyj zdrowo, jedz kolorowo", "Bądź mądrzejszy, nie pal" oraz  "Nie ma zgody dla tej mowy".

  Zgodnie z tematyką Tygodnia Profilaktyki uczniowie klas 7 i 8 uczestniczyli w prelekcji z Kuratorem Sądowym dzięki któremu mieli możliwość zapoznania się z zadaniami kuratora w procesie wychowawczym dzieci i młodzieży, która popadła w konflikt z prawem. Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała prelekcji. Pani kurator chętnie udzielała odpowiedzi na licznie zadawane przez uczniów pytania dotyczące kodeksu karnego i specyfiki pracy kuratora.

  Uczniowie klas 4-8  wzięli również udział w konkursie plastycznym, w ramach którego mieli stworzyć zbiór zasad bezpiecznego korzystania z Internetu w języku angielskim. Natomiast nasi najmłodsi podopieczni z klas 0-3 przygotowali przepiękne plakaty przedstawiające ich pasje, zainteresowania, które są alternatywą dla komputerów i telefonów.

  Kolejny dzień był zrealizowany pod hasłem "Nie ma zgody dla tej mowy". W tym dniu uczniowie klas 0-4 wieli udział w przedstawieniu profilaktycznym przygotowanym przez nasze szkolne Kółko Teatralne. Natomiast w klasach starszych odbył się konkurs na ucznia i uczennicę charakteryzującą się wysoką kulturą osobistą.

  Podczas spotkania z panią pielęgniarką pt. "Żyj zdrowo, jedz kolorowo" poruszony został temat dbania o higienę jamy ustnej oraz właściwego odżywiania.

  Ostatniego dnia uczniowie klas starszych wieźli udział w warsztatach profilaktyki nikotynizmu. Podczas zajęć zapoznani zostali z pojęciem biernego i czynnego palenia papierosów oraz ich skutkami. Poruszony został również temat szkodliwości e-papierosów.

  Tekst i zdjęcia: A.Sottek

 • Uroczysty apel - 11 listopada

  Uroczysty apel - 11 listopada
 • Rekord dla Niepodległej

  Rekord dla Niepodległej

  Nasza szkoła, podobnie jak w roku ubiegłym, wzięła udział w ogólnopolskiej akcji zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Radę Dzieci przy MEN - "Rekord dla Niepodległej". W piatek 9 listopada 2019 roku o godzinie 11.11

 • Dzień Dyni

  Dzień Dyni

  Dnia 7 listopada odbył się w naszej szkole po raz pierwszy Dzień Dyni.

  Rodzice i nauczyciele przygotowali przepyszne potrawy i wypieki z dynią w roli głównej, które przeszły nasze najśmielsze oczekiwania; można było skosztować ciast, babeczek, pączków, naleśników z konfiturą z dyni, kompotu, musów, marynowanej dyni, sałatki, placków a nawet kopytek! 

  Każda klasa przygotowała także przepiękne jesienne drzwi, uczniowie wykazali się pomysłowością i oryginalnością, za co zostali wyróżnieni dyplomami oraz słodkim poczęstunkiem.  

  A nasi najmłodsi zaprezentowali się w własnoręcznie przygotowanych ozdobach.

  Wszystkim, którzy przyczynili się, aby ten dzień był tak smakowity, kolorowy i miły - serdecznie dziękujemy!

  Zapraszamy do obejrzenia wszystkich zdjęć na szkolnej stronie Facebook'a 

 • XVI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt. „Pocztówka z wakacji”

  XVI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt. „Pocztówka z wakacji”

  Wyróżnienie dla naszej uczennicy­­ – Alicji Cirin

   

             XVI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt. „Pocztówka z wakacji” został rozstrzygnięty. W konkursie wzięło udział  1086 uczniów z całej Polski. Wśród nagrodzonych prac znalazła się pocztówka wykonana przez Alicję Cirin z klasy VI.

   

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.

   

  Renata Jankowska

 • Mistrzowie powiatu tenisa stołowego

  Mistrzowie powiatu tenisa stołowego

  30.11.2019r. w Szkole Podstawowej nr. 7 w Kołobrzegu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kołobrzeskiego w Tenisie Stołowym. Bardzo dobre wyniki uzyskały w igrzyskach młodzieży szkolnej uczniowie Szkoły Podstawowej w Dźwirzynie.W kategorii Igrzyska Dzieci:

   I miejsce w kategorii dziewcząt zdobyły: Karolina Koziura. Oliwia Maciejewska. Magdalena Jasińska.

  III miejsce  w kategorii chłopców zdobyli. Filip Skubisz. Sebastian Kotyla. Krystian Organiak.

  W kategorii Igrzyska młodzieży szkolnej chłopców :

  5 miejsce zajęli  Dorian Krechowicz, Dawid Mleczko, Kacper Kobylański.

  Dziewczęta uzyskały awans na zawody regionalne.

  Gratulujemy sukcesu !

 • Warsztaty integracyjne w klasach 7 i 8

  Warsztaty integracyjne w klasach 7 i 8

  Uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w warsztatach, których celem było budowanie poczucia własnej wartości, umiejętności współpracy oraz doskonalenie  komunikacji interpersonalnej.  Podczas odpowiednio dobranych zabaw i zadań, uczniowie mieli okazję ćwiczyć nie tylko kompetencje społeczne ale przede wszystkim dobrze się bawić i budować pozytywne relacje koleżeńskie.

  Tekst i zdjęcia: Anna Sottek (szkolny pedagog)

 • Warsztaty integracyjne w klasie 5

  Warsztaty integracyjne w klasie 5

  Uczniowie klasy 5 wzięli udział  w warsztatach, których celem było budowanie poczucia własnej wartości. Dzięki licznym ćwiczeniom i zabawom mieli możliwość odnaleźć osoby podobne do siebie. W miłej atmosferze dowiedzieli się wielu pozytywnych rzeczy o sobie nawzajem.

  Tekst i zdjęcia: Anna Sottek (szkolny pedagog)

 • Warsztaty integracyjne w klasie 4

  Warsztaty integracyjne w klasie 4

  Uczniowie klasy 4 wzięli udział  zajęciach integrujących zespół klasowy, których podstawowym celem było budowanie pozytywnych relacji w grupie, wzajemne poznanie i odnalezienie osób podobnych do siebie. Uczniowie ćwiczyli nie tylko komunikację interpersonalną ale przede wszystkim dowiedzieli się wielu pozytywnych rzeczy o sobie nawzajem.

  Tekst i zdjęcia: Anna Sottek (szkolny pedagog)

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dźwirzynie
  ul. Sportowa 27
  78-131 Dźwirzyno
 • 94/3585410

Galeria zdjęć