Nawigacja

 • PROTEST W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. JANA PAWŁA II W DŹWIRZYNIE

  PROTEST W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. JANA PAWŁA II W DŹWIRZYNIE


  Szanowni Państwo,


  Nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Dźwirzynie informują, że całym sercem wspieramy strajkujących nauczycieli, popieramy postulaty oraz prowadzimy protest w formie wywieszenia flag przed budynkiem szkoły, rozwieszenia plakatów i ulotek informujących o proteście.

 • Kampania informacyjna - rekturacja do szkół ponadpodstawowych

  Kampania informacyjna - rekturacja do szkół ponadpodstawowych

  W związku  z kampanią informacyjną  poświęconą zasadom rekrutacji do 
   szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020 ważne informacje są dostępne pod adresem: 

  https://www.gov.pl/web/edukacja/do-pobrania

 • Dzień Języków Obcych

  Dzień Języków Obcych

  strona w przygotowaniu ..............

   

  Dzień Języków Obcych - Obrazek 1

  Dużo więcej zdjęć na szkolny Facebook'u yes

 • Poliglotek 2019

  Poliglotek 2019

  5 kwietnia 2019 w Szkole Podstawowej w Dźwirzynie odbył się Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla klas III Poliglotek . Konkurs był zabawą i sprawdzał podstawowe wiadomości z języka angielskiego . Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 6 z Kołobrzegu, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Morska Kraina  z Kołobrzegu, trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Dźwirzynie. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali cenne nagrody ufundowane przez Europe Direct z siedzibą w Kołobrzegu , Gminę Kołobrzeg , kino Wybrzeże z Kołobrzegu oraz Szkołę Podstawową w Dźwirzynie . Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie .

   

  Poliglotek 2019 - Obrazek 1

 • Sukces Mai Skubisz w Konkursie Recytatorskim „Mała Herbertiada”

  Sukces Mai Skubisz w Konkursie Recytatorskim „Mała Herbertiada”

   

  2.04.2019r.w Zespole Szkół Społecznych nr 1 im. Zbigniewa Herberta w Kołobrzegu odbył się         XI Konkurs Recytatorski „Mała Herbertiada”, którego celem jest m.in. popularyzacja twórczości Zbigniewa Herberta oraz sztuki żywego słowa i recytacji. W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV-VIII oraz gimnazjum z terenu miasta i powiatu kołobrzeskiego.

  Naszą szkołę reprezentowała Maja Skubisz - uczennica klasy VII, która pod kierunkiem pani Iwony Florkowskiej – Palkij przygotowała prezentację wiersza Zbigniewa Herberta pt. „Nike, która się waha”. Za piękną recytację Maja otrzymała I nagrodę w swojej kategorii wiekowej.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

   

  Sukces Mai Skubisz w Konkursie Recytatorskim „Mała Herbertiada” - Obrazek 1

 • Finaliści wojewódzkich konkursów przedmiotowych

  Finaliści wojewódzkich konkursów przedmiotowych

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, że tegoroczne zmagania naszych uczniów podczas konkursów kuratoryjnych z poszczególnych przedmiotów dla  szkól podstawowych województwa zachodniopomorskiego zaowocowały sukcesami.

  Miriam Dejneko, uczennica klasy VIII, została podwójną finalistką – Wojewódzkiego Konkursu  Języka Polskiego oraz Wojewódzkiego Konkursu  Języka Niemieckiego. 

  Filip Smal i Aleksy Smal, uczniowie klasy VII,  zostali finalistami Wojewódzkiego Konkursu Historycznego .

   

   Gratulujemy i życzymy powodzenia!

 • Akcja BohaterOn w naszej szkole

  Akcja BohaterOn w naszej szkole

   

  W październiku 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie „BohaterOn w Twojej Szkole – część III edycji kampanii BohaterOn – włącz historię!”  Organizatorem tej ogólnopolskiej kampanii są: Fundacja Rosa i Fundacja Sensoria . Akcja realizowana pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych, symbolicznych kartek .

  Do organizatora przesłaliśmy około 100 kartek zaadresowanych do warszawskich powstańców. Powstanie Warszawskie było jednym z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Niestety, wśród kolejnych pokoleń świadomość jego znaczenia stopniowo zanika, a ostatni Powstańcy odchodzą od nas na wieczna wartę. Ludzie Ci zasłużyli na naszą wdzięczność, pamięć i szacunek – akcja BohaterON pozwala każdemu na wyrażenie tego w symboliczny sposób.

   Za udział w projekcie nasza szkoła otrzymała podziękowanie i dyplom - podziękowanie za udział.pdf

                                                                                                                             R.S.

  To w dużej mierze dzięki pracy Państwa i Państwa uczniów do Powstańców Warszawskich trafiła rekordowa liczba dowodów uznania  –  290 544 kartek, listów i laurek ze wzruszającymi życzeniami. Wierzymy, że przełożą się one na setki pięknych relacji międzypokoleniowych.

   Większość kartek i listów została już dostarczona Powstańcom i przyniosła im wiele pozytywnych emocji. Uczestnicy walk o stolicę piszą i dzwonią do nas, prosząc, żebyśmy przekazali Państwu, że pocztówki naprawdę do nich docierają, wywołując radość i wzruszenie. Ze względów zdrowotnych nie każdy Bohater jest w stanie odpisać na otrzymaną korespondencję, dlatego będziemy dzielić się z Państwem słowami/listami od Powstańców w naszych mediach społecznościowych (BohaterON na Facebooku i Instagramie) – zachęcamy do śledzenia wpisów.

   

   Już teraz zapraszamy Państwa do udziału w kolejnej edycji kampanii BohaterON – włącz historię!. Pozwolimy sobie poinformować Państwa o rekrutacji drogą elektroniczną. Planowany start projektu to druga połowa 2019 roku (podobnie jak w ubiegłym roku).

   

  Życzymy powodzenia w realizacji kolejnych przedsięwzięć.

   

   

  Z serdecznymi pozdrowieniami

  Zespół Fundacji Rosa”

   

   

   

   

   

 • Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Kołobrzegu

  Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Kołobrzegu

  20 III 2019 r. odbył się już  XIII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Kołobrzegu, którego organizatorami byli Zespół Szkół Społecznych nr 1 im. Zbigniewa Herberta oraz Muzeum Oręża Polskiego. Konkurs, objęty honorowym patronatem Starosty Powiatu Kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego, został zorganizowany w ramach obchodów 74. rocznicy walk o Kołobrzeg oraz zaślubin Polski z morzem. Adresowany był do uczniów klas III gimnazjum oraz VII i VIII szkół podstawowych z powiatu kołobrzeskiego. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: Paulina Miszczyszyn – nauczyciel w ZSP, Stefan Raniecki – licencjonowany przewodnik turystyczny oraz Piotr Leszmann – adiunkt w Muzeum Oręża Polskiego. Celem Konkursu jest propagowanie wiedzy o dziejach regionu, zaznajomienie z sylwetkami wybitnych mieszkańców Kołobrzegu, budzenie więzi z Małą Ojczyzną oraz integracja młodzieży z różnych środowisk. Gości i uczestników powitała Ewa Jaster – wicedyrektor ZSP i nauczyciel historii. W pierwszej części konkursu do rozwiązania był test historyczny, składający się z dziesięciu pytań obejmujących najważniejsze wydarzenia z historii Kołobrzegu. Drugim zadaniem dla drużyn było napisanie ballady, opowieści o Kołobrzegu z ujęciem historii miasta i miejsc z nią związanych. Komisja sędziowska była pod wielkim wrażeniem pomysłowości i kreatywności zawodników przy pisaniu kołobrzeskich ballad. Następnie Pan Stefan Raniecki wygłosił referat o niemieckiej maszynie szyfrującej Enigma. Wystąpieniu towarzyszyła prezentacja multimedialna. Ostatnim zadaniem dla drużyn było rozwiązanie testu dotyczącego historii enigmy. Po zsumowaniu punktów okazało się, że drużyna naszej szkoły  w składzie: Miriam Dejneko, Naomi Straub i Eryk Maćkula zajęła IV miejsce. Po części drużynowej, przyszedł czas na konkurs indywidualny, tytuł zwycięzcy zdobył Szymon Pawlicki ze Społecznego Gimnazjum w Dźwirzynie. Nasi starsi koledzy i koleżanka ze Społecznego Gimnazjum drużynowo zajęli II miejsce. Wszystkim gratulujemy.          

  Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Kołobrzegu - Obrazek 1                                                                           

 • Pierwszy Dzień Wiosny

  Pierwszy Dzień Wiosny

  strona w przygotrowaniu ...............

   

  Pierwszy Dzień Wiosny - Obrazek 1

 • Zakładanie budek lęgowych

  Zakładanie budek lęgowych

  W środę 20 marca klasa V pod opieką pani Agnieszki Torcz i pani Karoliny Rosołowskiej-Stec wybrała się na montaż budek lęgowych, które uczniowie składali samodzielnie w zeszłym roku szkolnym. Budki montowane były w okolicy hotelu Senator w Dźwirzyńskim lesie. Pogoda dopisała, więc do szkoły grupa wróciła plażą podziwiając morze.

  Zakładanie budek lęgowych - Obrazek 1

 • „ Mobilna Szkoła Rowerowa”

  „ Mobilna Szkoła Rowerowa”

   W ramach projektu PZU SA „PomocToMoc”, Stowarzyszenie „Misie Ratują Dzieci ” przekazało Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Dźwirzynie „Mobilną Szkołę Rowerową”. Zasadą funkcjonowania tego przedsięwzięcia jest nie tylko zachęcanie do używania roweru, ale przede wszystkim przekazywanie podstawowych zasad bezpiecznej jazdy po ulicach, drogach i ścieżkach rowerowych. Jest to niezwykle ważne ze względu na fakt, że w roku 2018,  w Polsce rowerzyści brali udział w ponad 4200 wypadkach drogowych. Dlatego tak ważne jest przekazywanie już najmłodszym dzieciom i młodzieży zasad bezpiecznego poruszania się rowerem. „Mobilna Szkoła Rowerowa ” umożliwiła zarówno uczniom jak i społeczności lokalnej, wykorzystanie wiedzy teoretycznej dotyczącej bezpieczeństwa na drodze w praktyce, w warunkach nie stwarzających zagrożeń. Istotną pomocą jest również przekazany program multimedialny „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”, dzięki któremu uczniowie poznają teoretyczną wiedzę z zakresu ruchu drogowego. W ramach programu zakupiono również  rowery, kaski, kamizelki odblaskowe i ochraniacze na łokcie i kolana oraz apteczkę pierwszej pomocy.                 

                        Korzystając  z Mobilnej Szkoły Rowerowej” współpracujemy z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu.

  „ Mobilna Szkoła Rowerowa” - Obrazek 1

 • Warsztaty tolerancji

  Warsztaty tolerancji

  Uczniowie klasy 3 wzięli udział w warsztatach o tolerancji pt. "Tacy sami, a jednak inni". Celem warsztatów było budowanie więzi międzyludzkich, poczucia własnej wartości, ukazanie dzieciom, że nie należy wyśmiewać kogoś tylko dlatego, że jest inny, bo inny nie znaczy gorszy.Efektem końcowym zajęć było stworzenie portretu Plampacza, różniącego się od nas, aczkolwiek sympatycznego stworka.

   
  Warsztaty tolerancji - Obrazek 1
  Tekst i zdjęcia: A. Sottek
   
   
 • Podsumowanie akcji "Góra grosza"

  Podsumowanie akcji "Góra grosza"

  Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję Góra Grosza. Szkoła nasza zebrała wyjątkowo duża kwotę tj. 1109 zł 52gr , pobijając dotychczasowy rekord szkoły.
  Najwięcej zebrała uczennica z kl. III Anna Szalczyk - 165zł,
  II miejsce uzyskała Skubisz Amelka z kl II - 120zł
  III miejsce Laura Maryszewska Z kl z kl.VII - 92,50 zł.
  Spośród klas najwięcej zebrała kl.II - 302,48
  II miejsce - klasa III - 193,09
  III miejsce - klasa I - 184,45
  IV miejsce - klasa V - 135,92
   V miejsce - klasa VII - 117,72
  VI miejsce - klasa VI -61, 72
  VII miejsce - oddział przedszkolny -60,58
  VIII miejsce - klasa IV - 53,56
  Gorąco wszystkim dziękuję - Grażyna Kisiel

 • Kreatywny piątek

  Kreatywny piątek

  W piątek podczas zajęć z pedagogiem szkolnym nasze pierwszaczki wzięły udział w zabawach rozwijających kreatywność i wyobraźnię. Miały okazję przećwiczyć umiejętność konstruktywnego rozwiązywania problemów, planowania oraz kształtowania oryginalności myślenia.Sprawiło im to wiele radości.

   

  Kreatywny piątek - Obrazek 1  Tekst i zdjęcia: A. Sottek
   
   
   
 • Warsztaty profilaktyczne "Unplugged"

  Warsztaty profilaktyczne "Unplugged"
  W naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne "Unplugged" dla  dzieci w klasach 4-6 i 3 gimnazjum.
   "Unplugged" to program profilaktyki uniwersalnej skierowanej do dzieci i młodzieży,. Podczas warsztatów poruszono następujące tematy:
  - konformizm, przejawy nacisku grupowego i sposoby radzenia sobie z nim,
  - wiedza o czynnikach ryzyka i czynnikach chroniących przed używkami,
  - umiejętności komunikowania, umiejętność asertywnej obrony swoich racji.
   
  Warsztaty profilaktyczne "Unplugged" - Obrazek 1  Tekst i zdjęcia: A. Sottek
 • Wspomagamy hospicjum w Kołobrzegu

  Wspomagamy hospicjum w Kołobrzegu

  Już po raz kolejny w naszej szkole odbyła się akcja, której celem było zebranie środków dla podopiecznych  kołobrzeskiego hospicjum. I tym razem mogliśmy liczyć na Wasze otwarte serca. Kochani uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy dzięki Waszemu wsparciu udało się zebrać 1062,70. W imieniu podopiecznych hospicjum serdecznie DZIĘKUJEMY.

   

  Wspomagamy hospicjum w Kołobrzegu - Obrazek 1

 • Czy to już grypa ?

  Czy to już grypa ?
  Dzień dobry,
  z uwagi na wzmożony czas zachorowań na grypę w załączeniu przesyłamy pismo przewodnie wraz z ulotką
  pt."GRYPA CZY PRZEZIĘBIENIE ?"
  Pozdrawiam,Ewa Miętkiewicz -młodszy asystent Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia,
  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kołobrzegu,
  ul. Waryńskiego 8,
  78-100 Kołobrzeg,
  tel. 94-35-30-186
   
   
  Czy to już grypa ? - Obrazek 1
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

   
 • Apel podsumowujący I semestr 2018/2019

  Apel podsumowujący I semestr 2018/2019

   

   

  Apel podsumowujący I semestr 2018/2019 - Obrazek 1

 • Fundacja Rosa - "Twoja szkoła"

  Fundacja Rosa - "Twoja szkoła"

  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dźwirzynie od kilku lat korzysta z pomocy Fundacji Rosa w ramach programu ,, Twoja szkoła ”. Fundacja Rosa powstała w 2004 roku.  Fundusze, które otrzymuje fundacja w ramach corocznej akcji przekazywania 1% podatków na cele charytatywne, przeznacza na wspomaganie potrzebujących – szczególnie dzieci i młodzieży – w obszarach zdrowia i edukacji. Ideą programu Twoja Szkoła jest podnoszenie jakości nauczania dzieci i młodzieży. Zebrane fundusze są przekazywane szkole w formie finansowania zakupu sprzętu komputerowego, książek, tablic multimedialnych i innych pomocy dydaktycznych.  Każda placówka oświatowa biorąca udział w programie posiada indywidualny identyfikator.

  KRS : 0000207472

  Nasz ID:  134177


strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dźwirzynie
  ul. Sportowa 27
  78-131 Dźwirzyno
 • 94/3585410

Galeria zdjęć