• Szkolne grillowanie

  W dniu dzisiejszym w szkole unosił się smakowity zapach grilowanej kiełbaski, a to dzięki Samorządowi Szkolnemu, który zorganizował i zasponsorował poczęstunek dla każdego ucznia. Do kiełbaski nie zabrakło oczywiście pieczywa, ketchupu oraz ogórków kiszonych, które dzieci jadły z apetytem.

  Wielkie podziękowania dla naszego niezastąpionego Pana Zbyszka, który zajął się obsługą grila oraz dla wszystkich, którzy dzisiaj pomagali. Klasa 8 również spisała na piątkę, uczniowie z zaangażowaniem pomagali w przygotowaniach.

 • Godziny Wychowawcze ze Światem

  Z satysfakcją informujmy społeczność szkolną, że nasza szkoła została przyjęta przez Polską Akcję Humanitarną do ogólnopolskiego programu Godziny wychowawcze ze Światem. Misją PAH jest uczynić świat lepszym poprzez zmniejszenie cierpienia i promowanie wartości humanitarnych (humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności). Celem programu jest nie tylko informowanie młodzieży o tym, jaki jest nasz świat obecnie, ale także kształtowanie postaw, które pomogą nam uczynić go bardziej sprawiedliwym w przyszłości. Chodzi tu o kształtowanie empatii, otwartości, osobistego zaangażowania oraz umiejętności współpracy. Program Godziny Wychowawcze ze Światem to całoroczny cykl zajęć, które stanowią zaproszenie do zgłębiania wyzwań współczesnego świata. Zajęcia prowadzone będą w klasie II i III z dostosowaniem do możliwości rozwojowych i edukacyjnych naszych uczniów.
  Tematy zajęć do wyboru:
  1. Czym jest świat? Gdzie ja w nim jestem?
  2. Dlaczego mapy mogą się różnić?
  3. Kim jestem i jaki to ma związek ze światem?
  4. Nie do wiary, że to nie prawdziwe wymiary!
  5. Różnorodna Afryka - języki Afryki.
  6. Jak dowiedzieć się więcej?
  7. Po pierwsze perspektywa. Dlaczego każdy ma własną i nie zawsze jest taka sama?
  8. Wszyscy mamy plany i marzenia na przyszłość.
  9. Czasami nie możemy zostać w domu. Przyczyny migracji na świecie.
  10.Katastrofy naturalne. Co to takiego?
  11.Jakiej pomocy potrzebują ludzie, którzy doświadczyli katastrofy naturalnej?
  12.Do czego potrzebna jest ludziom woda?
  13.Dlaczego to ważne, żeby ze sobą współpracować?
  14.To co mamy - sieć wzajemnych powiązań.
  15.Śniadanie z innego kraju?                                                                                                   

  Mariola Kamińska - pedagog specjalny

 • Jesienne zabawy masą solną klasy III

 • Dzień chłopaka

  30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka w naszej szkole. Uczennice reprezentujące Samorząd Szkolny obdarowały chłopców słodkim upominkiem. Dodatkowo Ci, którzy tego dnia ubrali muchę lub krawat otrzymali również słodką niespodziankę. Wszystkim chłopcom jeszcze raz wszystkiego najlepszego 🙂

 • Pomagamy czworonożnym podopiecznym fundacji "Ogon do Góry"

  Zachęcamy Państwa do przyłączenia się do naszej akcji.

 • Laboratoria Przyszłości - zajęcia szkolnego koła żeglarskiego

  Rozpoczynamy przygodę z nowoczesnej odsłonie zajęć żeglarskich. Do rejestrowania będziemy używać nowoczesnych akcesorii, dzięki czemu sprawozdania z zajęć będą jeszcze bardziej interesujące. Oczywiście do dobrych zdjęć potrzebne jest dobre oświetlenie, co udało nam się podczas ostatnich zajęć młodszej grupy żeglarskiej. Uczniowie klas 1 - 3 poznali budowę żaglówek Optymist, przećwiczyli zakładanie oraz zdejmowanie steru i miecza. A po ćwiczeniach czekała na dzieci zasłużona nagroda - czas na zabawę.


  Zapraszamy chętnych do udziału w naszych zajęciach :)

   

 • Laboratoria Przyszłości - zajęcia koła chemicznego

  Wykorzystując nowoczesne technologie w postaci wirtualnego laboratorium, zajęcia koła chemicznego stają się coraz bardziej interesujące. Nowi uczniowie zapoznali się z budową, zasadami uruchamiania oraz obsługą wirtualnych googli wraz z kontrolerami. Nie jest to wcale takie proste, co szybko zauważyli nasi dzielni użytkownicy tego programu - w czasie jego użytkowania trzeba wykazać się dużą cierpliwością.

  Zapraszamy chętnych do udziału w naszych zajęciach :)

 • Laboratoria Przyszłości - zajęcia koła informatyki

  Rozpoczynamy przygodę z budową i programowaniem robotów edukacyjnych Mbot.
  Podczas zajęć koła komputerowego zapoznaliśmy się z zawartością tajemniczych pudełek - wypakowaliśmy elementy robotów, a następnie w oparciu o instrukcję rozpoczęliśmy składanie ich w całość. Od uczniów wymagało to dokładności oraz dużo cierpliwości.  Ale gdy zakończymy ten etap ........ czekają nas same przyjemności w postaci programowania robotów. Ale o tym już wkrótce.

  Zapraszamy chętnych do udziału w naszych zajęciach :) 

 • Zajęcia żeglarskie-wrzesień

  Coraz więcej dzieci uczęszcza na zajęcia żeglarskie. Podczas ostatnich zajęć młodsza grupa przypomniała sobie budowę łodzi Optymist, a także ćwiczyła technikę zwodowania łodzi do wody i sterowania łódką. Po pływaniu umycie łodzi to sama przyjemność.  Starsza grupa,  z powodu bardzo słabego wiatru, ćwiczyła technikę sterowania łodzią motorową. Nauka samodzielnego prowadzenia łodzi motorowej, to prawdziwa frajda. Wszystkie dzieci z zajęć wróciły bardzo zadowolone - i tak trzymać !!! 

 • Dzień Pieczonego Ziemniaka

  Dzień Pieczonego Ziemniaka

  24 września po trzech latach przerwy udało nam się zorganizować festyn pod hasłem „Święto Pieczonego Ziemniaka”.

  Jak zawsze impreza przygotowana została przy współpracy Nauczycieli I Pracowników szkoły z Rodzicami. Każda klasa wylosowała danie, które zagościło na stoiskach:

  - placki ziemniaczane,

  - pierogi,

  - frytki

  - ziemniaki w mundurkach,

  - sałatki ziemniaczane,

  - kiełbaski z grilla,

  a rodzice klasy 0, jak co roku, mieli pod opieką kawiarenkę z pysznymi wypiekami, lemoniadą, kawą i herbatą.

  Dania ziemniaczane to, jak zawsze gwóźdź programu, jednak nauczyciele przygotowali dla uczestników dużo więcej atrakcji:

  - loteria fantowa,

  - pchli targ,

  - warkoczyki,

  - tatuaże,

  - balony,

  - bańki mydlane,

  - fotobudka,

  - wata cukrowa,

  - dmuchańce, a także liczne rozgrywki sportowe z nagrodami.

  Imprezę rozpoczęliśmy biegiem o Puchar Dyrektora, w którym nagrodzone zostały dzieci w trzech kategoriach wiekowych z podziałem na chłopców i dziewczynki.

  W między czasie dzieci miały możliwość:

  - poćwiczyć szybkość reakcji,

  - zagrać w szachy z mistrzami,

  - postrzelać,

  - pobawić się laserami,

  - samochodami zdalnie sterowanymi,

  - obejrzeć z bliska żaglówkę i deskę windsurfingową, a także

  - skorzystać z konsultacji psychologicznej.

  Całość festynu upiększali nasi uczniowie, którzy wspaniale zaprezentowali swoje talenty wokalne, muzyczne i taneczne.

  Na zakończenie wszyscy mieli możliwość rywalizowania w przeciąganiu liny pod okiem ekspertów. Zabawa przednia, zmotywowała prawie wszystkich do walki i wzajemnej pomocy.

  Dla ostudzenia emocji dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi strażacy, pohałasować syreną strażacką, pojeździć wozem, a nawet polać wodą.

  Festyn, jak zawsze miał na celu integrację naszej szkolnej społeczności. Serdecznie dziękujemy:

  - Panu Dyrektorowi i Pracownikom GOSiR Dźwirzyno za udostępnienie obiektu i pomoc w organizacji, a także, klubom i instytucjom, które odpowiedziały na nasze zaproszenie:

  - @GKSz Solny Grzybowo

  - @TOP GUN Dźwirzyno

  - @OSP Drzonowo,

  - @Chyłki Popcorn & Wata Cukrowa,

  - Sołtysowi Jerzemu Szczubełkowi, oraz

  - Rodzicom.

  Na fotorelację zapraszamy na szkolnego FB.

 • Międzynarodowy Dzień Kropki

  Międzynarodowy Dzień Kropki

  W czwartek 15.09.2022 r. w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. W tym dniu uczniowie z klas 4-8 wykazali się pomysłowością i kreatywnością wykonując klasowe zdjęcie, którego tematem przewodnim była kropka. Przy okazji tego zadania ćwiczyli współpracę i umiejętność wypowiadania się w grupie. Natomiast dzieci z klas 0-3 wzięły udział w konkursie plastycznym pt. "Kropkowy świat". Uczennice z klasy 6 : Marysia, Amelka, Helena i Sissi przygotowały przepiękną dekorację, która posłużyła jako tło do wystawy prac z konkursu plastycznego. ​​​​​​​

 • Działamy demokratycznie – wybory do samorządu szkolnego. Garść wspomnień.

  W dniu 15 czerwca 2022 roku odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Szkolnego.

  Lokal wyborczy znajdował się w „łączniku szkoły”. Głosowanie rozpoczęło się o godzinie 8.00 i trwało do godziny 11.00. Uprawnionymi do głosowania  byli uczniowie z klas 4 – 8. Prawo do kandydowania do władz samorządowych mieli uczniowie od klasy 4 do 7. Natomiast uczniowie z klasy VIII w ciągu roku szkolnego wypracowali w formie projektu na lekcjach Wiedzy o społeczeństwie nowy regulamin Samorządu Szkolnego, w którym uszczegółowiono zasady kandydowania do samorządu, prawa uczniów w ramach działania w samorządzie szkolnym a także zasady przeprowadzania wyborów.

  Ze swoją propozycja zapoznali uczniów poszczególnych klas, nauczycieli i Panią Dyrektor. Po wniesieniu uwag treść uległa drobnym zmianom i regulamin został zatwierdzony.

   

  Wybory do samorządu odbywały się już na nowych zasadach.

  Nad wszystkim czuwali nasi ubiegłoroczni ósmoklasiści. Zachęcali młodszych kolegów i koleżanki do przeprowadzania kampanii wyborczych, przedstawienia swoich kandydatur. Natomiast siódmoklasiści byli pomysłodawcami, aby przeprowadzić przed wyborami sondaż wyborczy.

  Zarówno w sondażu, jak i we właściwych wyborach bezkonkurencyjnie poparcie uzyskała Zosia Nikel uczennica obecnej 8 klasy i została przewodniczącą Samorządu Szkolnego na nowy rok szkolny. Jako wiceprzewodniczącą sondaż i wybory wskazały Evelinę Volkovą, obecnie klasa 5.

   

  Opiekunami naszego samorządu szkolnego zostały Panie Dominika Besser oraz Monika Sierek-Ciba.

   

  Do działalności na rzecz naszej społeczności szkolnej zachęcamy  wszystkich uczniów szkoły,  gdyż, jak mówili kończący naukę w naszej szkole ósmoklasiści, „wszyscy jesteście samorządem!”

   

 • Ruch to zdrowie i każdy to wie - SKS dla najmłodszych

  Zapraszamy uczniów klas 1-3 na zajęcia SKS w środy o godzinie 12:45-13:30. Z Panią Asią to nie tylko zajęcia sportowe, ale także świetna zabawa!

 • Szkolne koło chemiczne

  Dodatkowe zajęcia z przedmiotu nauk ścisłych nie muszą być nudne i trudne dla uczniów. Samodzielne wykonywanie doświadczeń chemicznych, w oparciu o wirtualne laboratorium Empiriusz,  jest największą atrakcją tych zajęć. Są one bezpieczne, nowoczesne, a przede wszystkim kształcące postawę młodego chemika.
  Zapraszamy chętnych uczniów na pozalekcyjne zajęcia szkolnego koła chemicznego. 

 • Zajęcia żeglarskie

  Powolutku rozkręcają nam się zajęcia żeglarskie. Młodsza i starsza grupa uczestniczyła w kolejnych zajęciach na wodzie. Nowicjusze ćwiczyli wiosłowanie i sterowanie łódką klasy Optymist w marinie. Uczniowie z większym doświadczeniem mieli możliwość wyjścia na jezioro. Piękna pogoda i lekki wiatr dopełniły wspaniałych wrażeń pływania pod żaglami.
  Brawa dla naszych dzielnych "Wilków morskich".

   

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Zajęcia żeglarskie czas zacząć

  Drugiego września odbyły się pierwsze zajęcia żeglarskie. Ze względu na bardzo słaby wiatr na jeziorze, postanowiliśmy zmienić charakter naszych pierwszych zajęć – zamiast zajęć żeglarskich odbyły się zajęcia motorowodne. Na motorówce typu RIB, uczniowie mogli spróbować swoich sił podczas sterowania łodzią motorową. Sprawiło to ogromną frajdę naszym podopiecznym.

  A wszystkich chętnych do udziału w zajęciach żeglarskich zapraszamy w czwartki oraz piątki.

   

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

  Beztroski czas wakacji dobiegł końca, czas wracać do obowiązków :)

  1 września o godzinie 9:00 spotkaliśmy się na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego. Przybyli zaproszeni goście: Pani Wioletta Linda, Pani Krystyna Ciołek, Pan Jan Kawałek, Pan Bogusław Florkowski, ksiądz Marcin Piotrowski oraz Siostra Przełożona ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi,  nauczyciele i pracownicy szkoły oraz najważniejsi tego dnia - nasi uczniowie!

  W grupie najmłodszych, czyli oddziału "0" powitaliśmy aż 25 uczniów. Grono pedagogiczne powiększyło się o czworo nowych nauczycieli: 

  Pani Katarzyna Labuda - nauczyciel matematyki klas 4-6

  Pani Mariola Kamińska - pedagog specjalny

  Pan Aleksander Russ - nauczyciel matematyki klas 7-8, oraz

  Pan Adam Kamiński - nauczyciel fizyki.

  Witamy Państwa serdecznie!

  Podczas dzisiejszej uroczystości Pani Dyrektor oraz nasze koleżanki odebrały nagrody jubileuszowe z rąk Pani Wioletty Lindy -głównego inspektora ds. oświaty,:

  Pani Elżbieta Korżel - 35-lecie pracy

  Pani Renata Sitarska - Smal - 30-lecie pracy, oraz

  Pani Iwona Florkowska-Palkij - 25-lecie pracy.

  Gratulujemy wytrwałości i życzymy kolejnych pięknych lat!

  Pani Linda wręczyła także stopnie nadania aktu mianowania Pani Annie Sottek oraz Pani Karolinie Rosołowskiej-Stec, które podczas wakacji zakończyły staż i zdały egzamin. Gratulujemy!

   

   

 • Obiady w szkole

  Umowa do pobrania w zakładce "więcej" - "dla rodziców" - "umowa na żywienie".

 • Laboratoria przyszłości - nowości w naszej szkole

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dźwirzynie
  ul. Sportowa 27
  78-131 Dźwirzyno
 • 94/3585410 (sekretariat)

Galeria zdjęć