Zdrowe Dzieci w Zdrowych Gminach

Nawigacja

 • Zajęcia szycia i kroju

  Zajęcia z kroju i szycia W ramach programu Laboratorium Przyszłości zostały zakupione maszyny do szycia wraz z materiałami pasmanteryjnymi. Pozwalają one uczniom naszej szkoły rozwijać umiejętności techniczne. Uczestnicy zajęć szyją, prasują, poznają różnorodne ściegi i wykroje. Zajęcia sprawiają im wiele radości i satysfakcji.

 • Mikołajki

  Najbardziej czerwony dzień w roku szkolnym, a to za sprawą Świetego Mikołaja. Tego dnia było w naszej szkole bardzo radośnie. Prezenty i mnóstwo zabawy a przede wszystkim uśmiechu... 

 • Zimowe szleństwa klasy 6

  Zima, zima, zima, pada, pada śnieg... Właśnie na taką pogodę czekali uczniowie klasy 6, którzy postanowili aktywnie z niej skorzystać 😀

 • Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

  W dniu 3 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Z tej okazji uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w seansie filmów, których celem było nie tylko promowanie praw osób niepełnosprawnych, ale też zwrócenie uwagi na to co w życiu jest ważne, aby " nigdy nie tracić z horyzontu swoich celów".

 • Konkurs "My i ryby"

  Zapraszamy do udziału w konkursie "My i ryby".

  Poniżej informacje dotyczące konkursu oraz regulamin.

  REGULAMIN_II_edycji_KONKURSU_2022_2023_31.10.2022_uzgodniony_z_DP.pdf

 • Zamiana miejsc w klasie IV

  W ubiegłym tygodniu Julia z klasy IV miała szansę wcielić się w rolę nauczycielki matematyki. 👩‍🏫

  Doskonale przedstawiła i wyjaśniła swoim kolegom i koleżankom dodawanie sposobem pisemnym. Z pewnością było to ciekawe doświadczenie dla calej czwartej klasy. 🙂

  Brawo,Julka! 👏👏👏

 • Noc w szkole

  😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊W ubiegły piątek nasza szkola zamieniła się w miejsce, w którym uczniowie spędziły całą noc 😊😊😊Trochę tańców🕺💃, trochę maratonu filmowego📺📺📺, trochę gier planszowych🎣♟️♟️♟️, magicznego dywanu i piłkarzyków⚽️⚽️⚽️. O nudzie nie było mowy ❤️

  Do tego kisiel, popcorn i przepyszna pizza z @Pizzeria Favorito 🍕🍕🍕.Dziękujemy przy okazji za realizację tak duuużego zamówienia.

  Dzieci bawiły się świetnie, a przy okazji udało nam się zmienić dekoracje na grudniowo - świąteczną 🎅🧑‍🎄🌲🌲

 • Zajęcia pokazowe "Drużyny Kangura"

  W tym tygodniu w nszym oddziale przedszkolnym odbyły się zajęcia pokazowe "Drużyny Kangura".

  Informacje dla chętnych do uczestnictwa w programie:

  - zapisy wyłącznie online na stronie www.przedszkoliada.pl/zapisy

  - uczestnictwo w programie zajęć wynosi 52 zł/miesięcznie, płatne z góry, do 10-go dnia miesiąca,

  - rozpoczęcie i termin zajęć - informacja w mailu, najprawdopodobniej będzie to poniedziałek od 12:45.

  Kontakt: Michał Grochulski 509 608 779

   

 • Programowanie robotów w ramach programu - Laboratoria przyszłości

  W listopadzie 2022r., uczestnicy szkolnego koła komputerowego, zaczęli programowanie robotów edukacyjnych.
  Jest to dużo trudniejszy etap w porównaniu do poprzedniego, gdzie należało złożyć roboty wg instrukcji.
  Teraz zadaniem uczniów było przygotowanie zestawu do programowania wg schematu - komputer, pendrive Blootooth, robot oraz kontroler.
  Na początek dzieci kodowały w trybie Live - przy pomocy klawiatury, uczeń mógł zarządzać robotem blisko komputera.
  Jednak nie jest to tryb wygodny. Drugi etap jest dużo bardziej ambitny - to tryb Wyślij. 
  Po napisaniu programu kodującego, zostaje on przesłany do pamięci robota.
  Dzięki temu robot nie jest już przywiązany do stanowiska komputerowego, a może on wykonywać czynności na odległość, które zostały wcześniej wgrane do pamięci robota. I to sprawia dzieciom najwększą frajdę podczas programowania.

  Na poniższych zdjęciach widzimy, jak uczniowie przygotowują zestawy: komputer - robot - kontroler, a nastęnie je programują. 
  #LaboratoriaPrzyszłości   i   #LaboratoriaPrzyszlosci

 • Dzień życzliwości

  21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, czyli dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych a jego oryginalna nazwa brzmi Hallo World Day co symbolizuje cel tego dnia – wypowiedzene hello (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. Przesłanie akcji jest proste bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.

  Tego dnia warto uwierzyć, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra i – tak na próbę – okazać komuś bezinteresowną życzliwość.

 • Święto Niepodległości

  🇵🇱🇵🇱17 listopada uczciliśmy uroczystym apelem 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas tej uroczystości przypomniana została historia niewoli naszej ojczyzny. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami, co pozwoliło widzom głębiej przeżyć tamte chwile.Dzień 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować.🇵🇱🇵🇱

 • Fizyka doświadczalnie - @LaboratoriaPrzyszłości

   

  Czasem, zjawiska przyrodnicze zachodzą tak szybko, że ciężko uwierzyć w ich przebieg „na oko”. To właśnie w takich okolicznościach z pomocą przychodzi specjalistyczna aparatura rejestrująca i pomiarowa. Szczególnie dobrze wiedzą o tym uczniowie naszej szkoły, którzy do omawiania zagadnienia ruchu przyspieszonego postanowili przeprowadzić doświadczenie. Nagrywając ruch toczącej się po równi pochyłej kuli, a następnie puszczając nagranie klatka po klatce, mogli oni zweryfikować, czy faktycznie kula pokonuje coraz większe odległości w miarę upływu (krótkiego, ale jednak) czasu. Tak precyzyjne doświadczenie byłoby trudne do wykonania bez aparatu wysokiej jakości zakupionego w ramach @LaboratoriaPrzyszłości, który jest częstym gościem na zajęciach fizyki oraz koła fizycznego.

 • Dzień Dyni

  🎃🎃🎃 DZIEŃ DYNI 🎃🎃🎃

  Ten tydzień rozpoczęliśmy Dniem Dyni. Każda klasa przygotowała poczęstunek z wylosowanym warzywem lub owocem, pojawiły się przepyszne ciasta marchewkowe, bananowe,dyniowe, szpinakowe, że śliwkami, placuszki z dyni oraz rozgrzewająca zupa krem z dyni. Próbowaliśmy tych przepysznych rzeczy i poznawaliśmy nowe smaki. Często okazywało się że w takiej postaci warzywa są wyjątkowo pyszne. Wszystkim zaangażowanym rodzicom serdecznie dziękujemy 🙂

 • Wycieczka do Tropical Island

  10 listopada uczniowie klas 4-8 wzięli udział w wyjeździe do Tropical Islnad w Niemczech.

  Nie zabrakło aktywności fizycznej, kąpieli w basenach oraz zwiedzania lasu tropikalnego, gdzie dzieci mogły podziwiać nie tylko egzotyczne rośliny, ale także ptaki i owady. Był też czas na zabawę na zjeżdżalniach oraz na rzece Amazonce-kaskadzie zewnętrznej.

  Dzisiaj wróciliśmy z pozytywnym nastawieniem do ławek szkolnych.

  Całodniowy wyjazd na wyspę tropikalną miał na celu rozjaśnić i ubarwić listopadowy, jesienny czas.

 • Zbiórka dla Hospicjum

  Jak co roku uczniowie naszej szkoły w składzie : Julia Zielińska, Blanka Marchlewska,  Oliwia Maciejewska, Maja Konieczka, Nicola Wiśniewska, Bogusia Grzanka, Kuba Jarosz, Bartek Borkowski oraz Wiktor Wiecki wsparli kołobrzeskie Hospicjum biorąc udział w zbiórce publicznej na terenie cmentarza.

 • Święto Szkoły

  „Chciałbym wam powiedzieć, że zawsze lubię patrzeć na wschodzące słońce (...), podczas wschodu słońca coraz wspanialszy staje się świat, domy, mieszkania, a także nasze życie. Wszystko staje się cieplejsze. Bardzo lubię obserwować wschodzące słońce. (...) Każdy człowiek, każde dziecko jest słońcem, które wschodzi. Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. "  Jan Paweł II
  Te słowa Jana Pawła II usłyszeliśmy podczas przemówienia Pani Dyrektor, która również opowiedziała historię nadania naszej szkole imienia Jana Pawła II wspominając przy tym Panią Justynę Kawałek, dzięki której cała procedura nadania imienia się odbyła.

  Klasa VI i VII pod opieką Pani Aurelii Świeczkowskiej przygotowała prezentację na temat naszego patrona a po uroczystości wszyscy poszliśmy na kremówki, które tak uwielbiał Jan Paweł II.

 • LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI – Zajęcia koła fizycznego

   

  Wokół fizyki narosło wiele mitów na temat tego jak trudny i nieprzystępny jest to przedmiot. Nie jest to jednak prawda, o czym mogą zapewnić uczniowie klasy VII i VIII uczęszczający na zajęcia koła fizycznego. W ramach koła fizycznego uczniowie odkrywają zjawiska i prawa przyrody od strony praktycznej: obserwując, mierząc oraz eksperymentując zgodnie z zasadami prowadzenia badań naukowych. Niezbędnym narzędziem ich pracy jest aparat/kamera wysokiej rozdzielczości (z zasobów @LaboratoriaPrzyszłości), który pozwala rejestrować z dużą dokładnością przebieg zjawiska czy eksperymentu.

  Jak dotąd uczniowie poza poznawaniem zagadnień teoretycznych i zasad prowadzenia badań, w sposób praktyczny odkrywali sekrety elektryczności, konstruując samodzielnie proste obwody elektryczne oraz „bawiąc się” elektrycznością statyczną maszyn indukcyjnych! Więcej ciekawych rzeczy wkrótce!

   

  Zapraszamy chętnych uczniów klasy VII i VIII do udziału w zajęciach!

   

 • Dzień Edukacji Narodowej i Pasowanie uczniów klasy I

  Dnia 13 pażdziernika odbył się uroczysty apel z okazji DEN oraz Pasowania uczniów klasy I.

  Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: 

  zastępca wójta gminy Kolobrzeg Pani Katarzyna Janicka -Golonka, 

  inspektor ds. oświaty Pani Wioletta Linda, 

  Pani Krystyna Ciołek,

  sołtys Dżwirzyna Pan Jerzy Szczubełek, oraz

  siostra ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek.

  Apel rozpoczął się od występów naszych pierwszoklasistych, którzy zaprezentowali się recytując wierszyki oraz śpiewając piosenki, po czym odbyła się najważniejsza część, czyli pasowanie na ucznia.

  Z okazji DEN uczniowie klasy 5 i 7 przygotowali krótki skecz, a uczennice klasy 8 wykonały piękną piosenkę.

  Szkoła otrzymała z rąk Pani Katarzyny Janickiej-Golonki Punkt Pomocy Okresowej - za co jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

   

   

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Szkolne grillowanie

  W dniu dzisiejszym w szkole unosił się smakowity zapach grilowanej kiełbaski, a to dzięki Samorządowi Szkolnemu, który zorganizował i zasponsorował poczęstunek dla każdego ucznia. Do kiełbaski nie zabrakło oczywiście pieczywa, ketchupu oraz ogórków kiszonych, które dzieci jadły z apetytem.

  Wielkie podziękowania dla naszego niezastąpionego Pana Zbyszka, który zajął się obsługą grila oraz dla wszystkich, którzy dzisiaj pomagali. Klasa 8 również spisała na piątkę, uczniowie z zaangażowaniem pomagali w przygotowaniach.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dźwirzynie
  ul. Sportowa 27
  78-131 Dźwirzyno
 • 94/3585410 (sekretariat)

Galeria zdjęć