W konkursie Poliglota z języka niemieckiego Helena Białonowicz zajęła I miejsce, Zofia BIałonowicz III. Lena Borkowska i Maria Jasińska otrzymały wyróżnienie.W konkursie języka polskiego "Meandry Polszczyzny" Zofia Białonowicz zdobyła II miejsce.
Wszyscy wyróżnieni uczniowie otrzymają dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkół średnich. Serdecznie gratulujemy!
Dziś najmłodszych uczniów naszej szkoły odwiedził WIELKANOCNY ZAJĄCZEK 🐰wraz ze swoim najlepszym przyjacielem KURCZACZKIEM 🐣. Wielkanocne zwierzątka przeprowadziły dzieci przez ścieżkę 🤸🏃zdrowia na końcu której czekał słodki upominek🍭. To był bardzo "skoczny" i radosny czas.
15 kwietnia 2025 r. cała hala wypełniła się uczniami, nauczycielami. A okazja była wyjątkowa, bo zgromadzeni mogli wziąć udział w przedstawieniu z okazji 1000 lat koronacji Bolesława Chrobrego. Chcąc upamiętnić to doniosłe wydarzenie i oddać ducha epoki pierwszych Piastów uczniowie klasy 6 i 5 przygotowali przedstawienie koronacji Bolesława Chrobrego w formie żywego obrazu, zaprezentowali pokaz walk wojów wczesnośredniowiecznych i piękny taniec średniowieczny. Za sprawą pięknej dekoracji, muzyki, ubioru odpowiedniego do epoki i grze naszych młodych aktorów mogliśmy przenieść się na chwilę w czasy Bolesława Chrobrego i być świadkami „żywej lekcji historii”.
W ostatnim czasie wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu przygotowywali żonkile w ramach akcji Pola Nadziei. Gościliśmy również panią Alinę Hajdamowicz koordynatora wolontariatu kołobrzeskiego hospicjum, która opowiadała o wolontariacie oraz idei Pól Nadziei - akcji której celem jest zwrócenie uwagi na los nieuleczalnie chorych oraz pozyskiwanie funduszy na działalność hospicjum. 13 kwietnia 15 naszych wolontariuszy wyruszyło z puszkami, aby swoim zaangażowaniem, pracą i uśmiechem wesprzeć zbiórkę oraz podopiecznych hospicjum.
Nasi uczniowie wzięli udział w Targach Edukacyjnych organizowanych przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Kołobrzegu. Była to doskonała okazja dla ósmoklasistów do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu kołobrzeskiego. Uczniowie mieli również możliwość skorzystania z porad doradców zawodowych, co mogło pomóc im w wyborze odpowiedniej szkoły oraz planowaniu dalszej ścieżki edukacyjnej.
Uczniowie młodszych klas w dalszym ciągu doskonalą swoje umiejętności kodowania minirobotów. Na poniższych zdjęciach dzieci tworzą kolejne ścieżki zbudowane z puzzli wraz z kodami wg ustalonego wcześniej planu - Ozoboty mają za zadanie wykonać określone ruchy - tornada, turbo, pauzy, rozbłyski diodami. Wymaga to od dzieci dużej cierpliwości, jednak zawsze kończy się sukcesem w postaci wędrującego robota zgodnie z zaprogramowanym szlakiem.Brawa dla naszych młodych programistów !!!
#LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci
Już od jutra będzie można zakupić w szkole piękne palmy wielkanocne w cenie 15 zł za sztukę. Zachęcamy do zakupów 🥰
W okresie zimowym, zajęcia żeglarskie odbywały się w szkole - ćwiczyliśmy wiązanie węzłów żeglarskich, poznawaliśmy techniki żeglowania oraz prawo wodne. Ciekawym elementem było poznanie i śpiewanie pieśni żeglarskich zwanych szantami. Od drugiej połowy marca zajęcia żeglarskie powróciły do mariny jachtowej. Jednak póki co, temperatura powietrze i wody, pozwalają nam na ćwiczenia na sucho. Ostatnio nasi młodzi żeglarze mieli możliwość ćwiczenia zwrotów na szkoleniowej żaglówce zwanej trenażerem. Dzięki temu możemy już doskonalić praktyczne umiejętności sterowania Optymistem bez schodzenia na wodę. A w wolnym czasie, po wyczerpujących ćwiczeniach, musi być czas na relaks - czas na gry i zabawy obok mariny.
Nasza uczennica z klasy szóstej Natalia Kobylińska w miniony weekend wywalczyła dwa medale w Mistrzostwach Kołobrzegu w pływaniu. W wyścigu na 100 m stylem grzbietowym zajęła 2 miejsce, a w wyścigu na 100 m stylem klasycznym uplasowała się na 3 miejscu. Gratulujemy Natalii i życzymy dalszych sukcesów.
28 marca w Centrum Turystyki i Rekreacji w Dźwirzynie nasi uczniowie wzięli udział w eliminacjach do Ogólnopolskiego turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Naszą szkołę reprezentowali:Amelia i Oliwia klasa IIITeresa i Amelia klasa IV, orazWeronika, Julia, Ewelina i Ivan z klasy VII.Gratulujemy wszystkim uczestnikom tak ogromnej wiedzy w tematyce pożarnictwa, a w szczególności Amelce z klasy III oraz Weronice z klasy VII za zajęcie III miejsca w pierwszym etapie turnieju. Dziękujemy za wzorową organizację i przemiłą atmosferę.
28 marca odbyła się wycieczka szkolna do Fabryki Wody w Szczecinie.Pobyt w tym miejscu zaczął się od części edukacyjnej w edukatorium. Odwiedziliśmy tutaj aż 7 stref, każda na innym piętrze, kosmos, klimat, ocean, człowiek, hydropolis, człowiek, hydroinżynieria. Mogliśmy tu dowiedzieć się wielu ciekawych informacji. Dzieci i młodzież miała mnóstwo zabawy w strefie "pływające wodne ogrody", gdzie mogli np. zbudować wodociąg, tworzyć fale i wiry, rozwiązywać quizy czy pokonywać wodne labirynty.Po obiedzie, udaliśmy się do aquaparku, gdzie spędziliśmy 2 godziny na zabawach wodnych.
22 marca młodsi studenci brali udział w wykładzie na temat cyberbezpieczeństwa pt. "Kto się chowa w Internecie?"Warsztaty odbyły się w laboratorium na ulicy Racławickiej, gdzie dzieci miały okazję obejrzeć uprawę mikroalg oraz instalację do uprawy hydroponicznej roślin. Ze sproszkowanych mikroalg tzw. spiruliny, dzieci stworzyły kulki żelowe, które wykorzystają jako nawóz do swoich kwiatów domowych. Na koniec zajęć uczniowie dowiedzieli się co to jest pamięć genetyczna i jak sprawdzić czy miód jest prawdziwy.
21 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. To idealna okazja,
by porozmawiać na temat bogactwa języka polskiego i bawić się wspólnie językiem!
W naszej szkole tegoroczny Dzień Języka Ojczystego odbywał się pod hasłem: „Tydzień z językiem
polskim”.
Młodsi i starsi uczniowie brali udział w różnorodnych aktywnościach. Klasy 4-8 przygotowały plakaty
promujące poprawną polszczyznę, natomiast uczniowie klas 1-3 zaprojektowali „ortograficzne koszulki”.
Wszystkie prace były bardzo pomysłowe, zawierały ciekawe hasła i wymagały dużego zaangażowania,
dlatego każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom oraz słodką nagrodę.
W klasach 4-8 uczniowie rywalizowali w grupowych i indywidualnych konkursach językowych pod
wspólnym tytułem „Mistrz słowa”. Pisali dyktanda oraz rozwiązywali testy konkursowe, w których musieli
wykazać się znajomością poprawnej polszczyzny.
W kategorii „Jak to powiedzieć?” w klasie IV tytuł laureata zdobyła drużyna, w której składzie byli:
Hanna Niedźwiedź, Oliwia Łapczuk, Blanka Rapacz, Kaja Pelplińska, Filip Albecki
W klasie V, w tej samej kategorii, tytuł laureata zdobyła drużyna w składzie: Lena Kaliciak, Adam
Norkowski
W kategorii „Piszę poprawnie” w klasie VI tytuł laureata zdobyli: Natalia Kobylińska, Kornel
Feierabend, Oskar Kulczyński
W kategorii „Znam związki frazeologiczne” w klasie VII tytuł laureata zdobyli: Weronika Wosik,
Evelina Volkova, Ivan Stasyshyna, Arkadiusz Kawałek
W szkolnym konkursie ortograficznym „O pióro dyrektora szkoły” tytuł laureatki zdobyła Zofia
Białonowicz.
W ramach Tygodnia Języka Ojczystego w klasach 4-8 został przeprowadzony także plebiscyt na
najpiękniejsze polskie słowo. Uczniowie uznali, że najpiękniejszym polskim słowem jest: MIŁOŚĆ.
Mamy nadzieję, ze tydzień ten przyczynił się do wzbogacenia słownictwa i pogłębienia wiedzy o naszym
ojczystym języku. Wszystkim uczestnikom i laureatom serdecznie gratulujemy i dedykujemy słowa
profesora Jana Miodka:
„Im sprawniejszy język, tym nasz kontakt z innymi ludźmi będzie skuteczniejszy i
łatwiejszy”.
W minionym tygodniu szkolne korytarze obfitowały w piękne, wiosenne, radosne kolory, a to za sprawą pięknego wystroju holi, oryginalnych ubiorów i fryzur naszych uczniów.W środę doładowaliśmy się witaminowo pijąc soki przygotowane przez rodziców i uczniów klasy 6 i 7. Pychota 🥰Było również sportowo: rozgrywki dla klas młodszych oraz starszych. Odbył się także pokaz mody wiosennej i szalonych fryzur, a w piątek całą szkołą pożegnaliśmy Panią Zimę, zabierając ją na krótki spacer.Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy pomogli w przygotowywaniu soków.
W ramach lekcji historii i tematu „Średniowieczne zamki i rycerze” w klasie 5 uczniowie wykonywali makiety zamków. Musieli jednak pamiętać o skonstruowaniu wszystkich niezbędnych elementów budowli: od fosy, wieży i murów do baszt, wież obserwacyjnych i mostów zwodzonych. W czasie realizacji zadania bardzo ważnym elementem była integracja i współpraca. Powstały bardzo twórcze i pomysłowe prace. Gratulujemy uczniom takiej wyobraźni: przestrzennej, plastycznej, technicznej oraz kreatywności.