Nawigacja

 • Konkursy przedmiotowe

  Jak co roku nasi uczniowie brali udział w etapie rejonowym konkursów przedmiotowych dla szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie. Do etapu wojewódzkiego konkursów przedmiotowych zakwalifikowały się:

  • Język polski Alicja Cirin klasa VIII
  • Język polski Wiktoria Zych klasa VIII

  Gratulujemy Alicji i Wiktorii oraz życzymy powodzenia na kolejnym etapie konkursu.

 • Dzień Bezpiecznego Internetu - konkurs

  Dzień Bezpiecznego Internetu - konkurs
 • "Młody inżynier programista"

  W projekcie unijnym realizowanym na Politechnice Koszalińskiej "Młody inżynier programista"
  - Nowoczesne techniki projektowania i prototypowania z wykorzystaniem technologii przyrostowych,
  - Konstrukcja pojazdu kołowego na przykładzie modelu zdalnie sterowanego, brało udział 26 uczniów klasy V i VI Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Dźwirzynie.

  Uczniowie wzięli udział w 9 zajęciach, które odbywały się stacjonarnie od października do grudnia na Politechnice Koszalińskiej.

  Po zakończonych zajęciach drukarki 3D oraz samochody zostały przekazane szkole podczas spotkania z udziałem pana Tomasza Królikowskiego, prorektora Politechniki Koszalińskiej oraz pani Wiolety Lindy, inspektora ds. oświaty w Gminie Kołobrzeg, które  odbyło się 21 grudnia w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Dźwirzynie.

   

  Trwają również wykłady w ramach Koszalińskiego Uniwersytetu Dzieci i Młodzieży, w których uczestniczy 22 uczniów z klas IV-VIII Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Dźwirzynie. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu-w soboty, również na Politechnice Koszalińskiej.

  Dziękujemy za wsparcie i organizację Wójtowi Gminy Kołobrzeg, panu Włodzimierzowi Popiołek, oraz radnym Rady Gminy.

   

   

 • Życzenia

 • Zbiórka dla Hospicjum

  Jak co roku nasza szkoła zorganizowała zbiórkę dla Kołobrzeskiego Hospicjum, w którą zaangażowali się uczniowie i rodzice. Jesteśmy małą szkołą, ale udało nam się przygotować dużą paczkę niezbędnych rzeczy dla podopiecznych Hospicjum. Nad organizacją i przebiegiem zbiórki czuwały uczennice klasy 7 : Maja Konieczka i Marysia Kędziora, zaś Julia Boruszak przygotowała plakat wyrażający myśl przewodnią akcji:

  "Ten kto bierze - napełnia dłonie.

  Ten kto daje - napełnia serce."

  Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszej zbiórce.

 • Empiriusz

  Nasza szkoła zakupiła multimedialną pracownię chemiczną Empiriusz,  opartą o wirtualne gogle VR. Po wstępnej konfiguracji uczeń zakłada gogle na głowę, w dłonie otrzymuje dwa kontrolery i  zostaje przeniesiony do wirtualnego laboratorium chemicznego. Podłączony Empiriusz do monitora pozwala obserwować doświadczenie przez resztę uczniów. Teraz  każdy uczeń w bezpieczny i kontrolowany sposób może wykonywać doświadczenia chemiczne - nawet te najbardziej niebezpieczne.

 • Zarządzenie Wójta Gminy Kołobrzeg w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących zmian w granicach obwodu Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Dźwirzynie

 • Wyjątkowy gość

  6 grudnia naszych uczniów odwiedził wyjątkowy gość. Radość ze spotkania z Mikołajem była ogromna.

 • Pomóżmy wygrać zwierzakobusa

 • Wróżby Andrzejkowe

   We wtorek 30 listopada odbyły się szkolne Andrzejki. Uczniowie pięknie przygotowali stanowiska oraz dekoracje. Chętni mogli sprawdzić co czeka ich w przyszłości oraz wcielić się w rolę wróżbitów. Pojawiły się także ciekawe i zabawne przebrania. Było naprawdę wesoło! 

   

 • Turniej szachowy

 • Dzień Misia

  25 listopada w naszej szkole obchodziliśmy bardzo ważne dla dzieci święto „Dzień Pluszowego Misia”. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia uczniowie klas 0-3 przyszli do szkoły ze swoim przyjacielem - Misiem. Przybyły więc  misie małe, duże, bardzo duże, białe, wprost bajecznie kolorowe, a każdy był piękny i wyjątkowy. Pani Monika Walentynowicz w ramach akcji "Czytanie na dywanie" przedstawiła uczniom piękną historię Misia o imieniu Guziczek. Dzień Pluszowego Misia minął dzieciom na misiowych zadaniach i zabawach. 

 • "Młody inżynier programista" - warsztaty na Politechnice Koszalińskiej

  W dniach 15 – 18 listopada uczniowie klas 5 i 6 naszej szkoły uczestniczyli w drugim etapie warsztatów na Politechnice w Koszalinie pt.  "Młody inżynier programista".

  W czasie zajęć dzieci poznały budowę oraz zasady pracy drukarek 3D typu Ender. Dzieci były zafascynowane możliwościami druku 3D – plastikowe wydruki bardzo podobały się naszym uczniom. Ale to już temat kolejnych spotkań na politechnice w grudniu, na które czekamy z niecierpliwością.

  Na zakończenie pozwolono jednej z grup na złożenie takiej drukarki, oczywiście pod czujnym okiem prowadzącego zajęcia, co było ogromną frajdą dla młodych konstruktorów.

 • Dzień Tolerancji

  16 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły mieli okazję zastanowić się czym jest dla nich tolerancja. Ich trafne refleksje posłużyły do przygotowania gazetki szkolnej i plakatu dotyczącego tolerancji.

 • Prelekcja klas 4-6

  Uczniowie klas 4-6 wzięli udział w bardzo ciekawej prelekcji pt: ,, Rybactwo wczoraj i dziś – realizacja działań na rzecz zachowania i promocji lokalnej tradycji na obszarach: LGR Kaszuby, LGR „Mòrénka" i SRLGD „Morze i Parsęta". Podczas dwugodzinnego spotkania dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat rybactwa.

 • Dzień postaci z bajek

  W ostatnim czasie naszej szkole obchodziliśmy Dzień Bajek. Z tej okazji uczniowie mogli przebrac się za swoich ulubionych bohaterów. W klasach zagościło więc wiele księżniczek, książąt, król, kot w butach, skrzaty, kowboje i wielu innych. W tym dniu rozpoczęliśmy również akcję pn. "Czytanie na dywanie", która będzie realizowana cyklicznie. Jako pierwsza wzięła w niej udział nasza Pani Dyrektor, która przeczytała przedszkolakom bajkę "Zuzia i piesek w kratkę" autorstwa Ireny Laudau. Natomiast pierwszaki wysłuchały opowieści o przyjaźni, dzięki czemu dzieci dowiedziały się jak ważna rolę w naszym życiu odgrywaja przyjaciele i dlaczego warto o nich dbać. Na zakończenie wykonały przepiękne zakładki z ulubionymi bohaterami bajek.

 • "Szkoła do hymnu"

  Kolejny raz wzięliśmy udział w akcji "Szkoła do hymnu" o 11.11 wszytkie klasy (niestety tym razem osobno w klasach) uroczyście zaśpiewały hymn Polski.

 • "Szkoła do hymnu"

  Już po raz czwarty nasza szkoła weźmie udział w akcji polegającej na wspólnym zaśpiewaniu hymnu Rzeczpospolitej Polskiej "Mazurek Dąbrowskiego". Przedsięwzięcie odbędzie się w przededniu Święta Odzyskania Niepodległości 10 listopada 2021 r. o godz. 11.11. „Szkoła do hymnu” to kontynuacja akcji, która rozpoczęła się w 2018 r. Od początku cieszy się ona ogromnym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. W 2018 r. wspólne śpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego” odbyło się pod hasłem „Rekord dla Niepodległej”. W akcji uczestniczyło blisko 5 mln uczniów (4 867 937) i prawie 480 tys. nauczycieli (475 235) w 24 439 przedszkolach, szkołach i placówkach.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dźwirzynie
  ul. Sportowa 27
  78-131 Dźwirzyno
 • 94/3585410 (sekretariat)

Galeria zdjęć