Zdrowe Dzieci w Zdrowych Gminach

Nawigacja

  • Bajkoterapia jako innowacyjna metoda w pracy z dziećmi

    W bieżącym roku szkolnym, w ramach innowacji pedagogiczne wprowadzono nową i ciekawą metodę pracy – bajkoterapię. Zajęcia odbyły się w klasie II, III oraz w oddziale „0”. Trudno sobie wyobrazić coś, co bardziej kojarzy się z okresem dzieciństwa niż czytane przez dorosłych bajki. Przed snem skutecznie utulają do snu, a w dzień mogą być inspiracją do zabaw i przemiany w bohaterów lektury. Jak się okazało bajki posiadają też silne działanie terapeutyczne. Dzięki odpowiednio dobranym tytułom można skutecznie rozwiązywać istniejące problemy lub zapobiegać ich powstawaniu. Bajki terapeutyczne spełniają następujące funkcje:

     relaksacyjną - służą odprężeniu i rozładowaniu negatywnych emocji,

     psychoterapeutyczną – jej celem jest zaspokojenie potrzeb dziecka np. podniesienie samooceny,

     psychoedukacyjną – ma za zadanie dokonać zmiany w zachowaniu dziecka, np. zachęcić do sprzątania.

    Dzieci bardzo chętnie słuchają bajek i wczuwają się w rolę bohaterów. W ostatnim czasie przedszkolaki odgrywały małych Indian, poznawały ich zwyczaje, zabawy i tradycje. Wspólnie spędzony czas na słuchaniu wierszowanej bajki rozbudził emocje i zainteresowania dzieci. Najmłodsi poznali również czym jest kłamstwo, dlaczego nie wolno kłamać i jakie są jego konsekwencje na przykładzie utworu „O kłamstwach i mroku”. Różnego rodzaju zabawy aktywne przeplatały się z ćwiczeniami relaksacyjnymi i dały wiele radości. Uważam, że ta forma pracy z dziećmi jest bardzo ciekawa i daje wiele pozytywnych efektów.

    (20+) Facebook

    Kamińska Mariola

  • Zajęcia informatyki dla najmłodszych - Laboratoria Przyszłości

    Kolejni uczniowie młodszych klas doskonalą swoje umiejętności kodowania ulubionych minirobotów. Na poniższych zdjęciach dzieci  tworzą kolejne ścieżki zbudowane z puzzli wraz z kodami wg ustalonego wcześniej planu - Ozoboty mają za zadanie wykonać  określone ruchy - tornada, turbo, pauzy, rozbłyski diodami.

    Brawa dla naszych młodych programistów !!!

    #LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci

  • Zajęcia żeglarskie

    Z miesiąca na miesiąc widać postępy w opanowaniu techniki sterowania i wiosłowania żaglówką. Najlepsi mogli po raz pierwszy wyruszyć łodzią na jezioro przy pełnym żaglu. Na kolejnych spotkania liczba łódek pod żaglami z pewnością będzie większa :)

    I tak trzymać - brawo dla naszych najmłodszych żeglarzy 

  • Spotkanie z Panem Krzysztofem Fechner

    Najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni na spotkanie z Krzysztofem Fechner, który zamierza pokonać całą Polskę na rowerze. Dzieci dowiedziały się jak bardzo potrzebne jest uprawianie sportu, aby być zdrowym. Wójt Gminy Kołobrzeg, Pan Jerzy Wolski, wraz z Panem Krzysztofem zachęcali uczniów do wzięcia udziału w zabawie #RowerowaStolicaPolski, która polega na rywalizacji między gminami o jak najwięcej przejechanych kilometrów na rowerze. Dzieci przygotowały rysunki na pamiątkę dla Pana Krzysztofa. Dla uczniów znalazł się także czas na zabawę.🚲🚲🚲🚵‍♀️🚵🚴‍♀️🚴

  • Doświadczenia chemiczne - Laboratoria przyszłości

    Na zakończenie działu należy wykonać ćwiczeń podsumowujące - wirtualne zadania chemiczne w postaci doświadczeń laboratoryjnych świetnie się tutaj sprawdzają. W tym wypadku korzystamy z Empiriusza, który dba nad poprawnością wykonywanego doświadczenia oraz gwarantuje bezpieczeństwo i dokładność wykonywanych eksperymentów.

    Na poniższych zdjęciach uczniowie wykonują doświadczenia - wykrywanie i badanie właściwości chemicznych białek.

    #LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci

  • Zajęcia żeglarskie

    Wraz ze słonecznymi dniami oraz zdecydowanie wyższymi temperaturami, nadeszły wymarzone warunki do żeglowania. Na początek przypomnienie podstaw sterowania pod żaglem w basenie mariny - tego dnia wiatr był mocno zmienny i szkwalisty. Tym bardziej należą się brawa dla naszych młodych żeglarzy za udane manewrowanie, w tych jakże trudnych warunkach wiatrowych.

  • Dzień Dziecka w Gminie Wiejskiej Kołobrzeg

  • Egzaminy ósmoklasistów

    Nasi najstarsi uczniowie przystąpili we wtorek do swoich pierwszych poważnych egzaminów. Już poradzili sobie z językiem polskim, dzisiaj z matematyką, a przed nimi - jutro, już tylko języki obce: angielski i niemiecki :)

  • Festyn Rodzinny już w najbliższą sobotę :)

  • Uczniowie Szkoły Podstawowej w Dźwirzynie organizują zbiórkę żywności dla osób potrzebujących

    W ramach projektu "Mamy Moc Pomagania i Niemarnowania" realizowanego we współpracy z @Fundacja Razem Raźniej uczniowie będą zbierali do końca każdego miesiąca

    PRODUKTY SUCHE (makarony, kasze, mąkę itp.)

    PRODUKTY W KARTONACH (mleko, soki itp.)

    PRODUKTY W PUSZKACH (sosy, koncentraty itp.)

    SŁODYCZE

    Każdy może pomóc przynosząc jedną rzecz w miesiącu do gabinetu Pedagoga (sala nr 14 na II piętrze).

    Zebrane produkty będziemy przekazywali każdego miesiąca, można wtedy przynieść produkty z krótszym terminem przydatności. W czerwcu będziemy organizowali kolejną zbiórkę.

  • TRZCIE MIEJSCE DZIEWCZĄT W ZAWODACH SZKOLNEJ LIGII LEKKOATLETYCZNEJ

    Trzecim miejscem dla naszych dziewcząt zakończyły się Mistrzostwa Powiatu Kołobrzeskiego w zawodach Szkolnej Ligii Lekkoatletycznej. Zawody polegały na rywalizacji w poszczególnych konkurencjach biegowych oraz technicznych. Za każdy wynik osiągnięty przez zawodnika dla drużyny przyznawane były punkty. Na wynik ogólny składało się 12 najlepszych rezultatów osiągniętych przez daną szkołę.

    Naszym chłopcom zabrakło niewiele do podium, tu warto dodać że w łącznej klasyfikacji zajęli czwarte miejsce, a zespół który był na trzecim wyprzedził nas o zaledwie 9 punktów. Tu warto również zaznaczyć, że w składzie naszego zespołu znaleźli się wszyscy uczący się w naszej szkole chłopcy w danej kategorii wiekowej, którzy byli obecni w szkole. Aż żal, że w tym roku usunięto z rywalizacji Mistrzostwa w Indywidualnej LA, z pewnością dla naszych uczniów taka rywalizacja umożliwiłaby zdobycie sporej ilości medali.

    Pozwolimy sobie pochwalić się indywidualnymi osiągnięciami w tej drużynowej rywalizacji:

    Amelia Skubisz – 1 m w biegu 80 m ppł

    Lena Borkowska – 2 m w biegu na 1000 m

    Klaudia Rajska – 1 m w rzucie oszczepem

    Hanna Mańkowska – 3 m w rzucie dyskiem

    Julia Cieślak – 2 m w rzucie dyskiem

    Michał Hel - 1 m w biegu 110 m ppł

    Oskar Rylowski – 2 m w biegu na 1000 m

    Wojciech Cirin - 3 m w biegu na 100 m

    sztafeta chłopców 4 x 100 m – 3 m

    Piotr Arkanów – 1 m w skoku w dal

    Jakub Skubisz – 2 m w skoku w dal

    Jakub Maj – 1 m w rzucie oszczepem

    Bartosz Boroń – 2 m w rzucie oszczepem

    WSZYSTKIM NASZYM ZAWODNIKOM SERDECZNIE GRATULUJEMY BO WALCZYLI OD POCZĄTKU DO

    KOŃCA Z PEŁNYM ZAANGAŻOWANIEM

  • Zajęcia żeglarskie wczesną wiosną - kwiecień

    Wyjątkowo zimny kwiecień nie pozwala nam jeszcze zejść na wodę. Dlatego póki co doskonalimy na sucho technikę żeglowania - przejścia na drugą burtę podczas sterowania i zmiany kierunku żeglowania. Z pozoru łatwa czynność musi być opanowana do perfekcji, aby w czasie pobytu na wodzie, nie było żadnych zawirowań łodzią przy halsowaniu. Po zajęciach wszystkim uczniom należy się relaks - plac zabaw obok mariny doskonale się do tego nadaje :) Brawa dla uczestników zajęć

  • "Skąd biorą się produkty ekologiczne?"

    Uczniowie oddziału przedszkolnego wzięli udział w programie pt."Skąd biorą się produkty ekologiczne?", którego celem jest zwiększenie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowania świadomości nawyków żywieniowych już od najmłodszych lat.

  • Innowacja pedagogiczna "Góra uczuć"

    Uczniowie klasy 4 biorą udział w innowacji pedagogicznej pt."Góra uczuć". Na zajęciach omawiano temat granic i konsekwencji ich przekraczania. Uczniowie poznali rodzaje granic z jakimi stykają się na co dzień: intymną, indywidualna i społeczną. Celem zajęć było przede wszystkim uświadomienie uczniów, że każdy ma prawo do stawiania swoich granic indywidualnych, zarówno fizycznych jak i psychologicznych.

  • Konkurs językowy dla ósmoklasistów Poliglota

    18 marca w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu odbył się XXIV konkurs Poliglota.

    Z wielką przyjemnością i radością możemy poinformować, że 4 ósmoklasistów naszej szkoły otrzymało tytuł Laureata :)

    Język niemiecki: Cirin Wojciech, Maj Jakub, Mańkowska Hanna i Rajska Klaudia.

    Język angielski: Maj Jakub.

    Gratulujemy serdecznie!

  • Zajęcia kroju i szycia

    Podczas zajęć uczestnicy koła wykonali świąteczne maskotki w postaci puchowych ptaszków.

  • One są wśród nas

    Dzieci przewlekle chore i z niepełnosprawnościami uczą się razem z rówieśnikami w szkole najbliższej ich miejscu zamieszkania. Mają one swoje specjalne potrzeby rozwojowe i edukacyjne, które należy dostrzec i uwzględnić w procesie uczenia, wychowania i budowania przyjaznych relacji z otoczeniem.To w jaki sposób dziecko przewlekle chore czy niepełnosprawne radzi sobie z chorobą lub niepełnosprawnością, zarówno w szkole, jak i w domu, ma ogromny wpływ na efekty leczenia, stan zdrowia i jakość życia teraz i w przyszłości. W naszej szkole i w najbliższym środowisku spotykamy się z rówieśnikami, którym „wędruje się trochę trudniej przez życie”. Naszym zadaniem jest wspieranie ich i traktowanie na równi z innymi. Niedawno obchodziliśmy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa i Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W maju będziemy obchodzić Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Celem takich obchodów jest zawsze propagowanie wiedzy na te tematy oraz budowanie wrażliwości społecznej. Mimo to wiele jest jeszcze do zrobienia. Są to zadania dla rządzących, instytucji i organizacja. Pamiętajmy jednak, że najważniejsze zmiany zależą od nas samych. Aby przybliżyć zachowanie i sposób patrzenia na świat osób z autyzmem polecam:

    https://youtu.be/5n93mDQ8080

    https://jim.org/autyzm/czym-jest-autyzm

    Pedagog specjalny

  • Zbiórka karmy dla zwierząt

    W przedświątecznej zbiórce karmy dla zwierząt udało nam się zebrać imponującą ilość puszek, suchej karmy i smaczków dla psów i kotów. Dziękujemy wszystkim osobom, które wsparły akcję ❤️Dzięki Wam psie i kocie brzuszki nie będą puste 🐕🐈🐱🐶

  • Innowacja w klasie 4 "Góra uczuć"

    W ramach innowacji pedagogicznej "Góra uczuć", uczniowie klasy 4 biorą udział w cyklu zajęć dotyczących emocji. Warsztaty odbywają się 2 razy w miesiącu i są okazją do wspólnych rozmów, ćwiczeń, zabaw i aktywności.

  • Pola Nadziei

    W niedzielę 24 marca wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu wzięli udział w corocznej akcji Pola Nadziei. Do puszek zbierano fundusze na rzecz podopiecznych kołobrzeskiego hospicjum. Wszystkim zaangażowanym dziękujemy za poświęcony czas i otwarte serca ❤️

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dźwirzynie
    ul. Sportowa 27
    78-131 Dźwirzyno
  • 94/3585410 (sekretariat)

Galeria zdjęć