Jest to wyjątkowe rozpoczęcie roku szkolnego, ponieważ w tym dniu obchodzimy 30 - lecie istnienia ośmioklasowej Szkoły Podstawowej w Dźwirzynie. Z tej okazji dokonamy odsłonięcia muralu, a w uroczystości towarzyszyć nam będą zaproszeni goście (m.in. przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego i Zachodniopomorskiego Kuratorium Oświaty, władze gminy, komendanci Straży Granicznej, Policji i Straży Pożarnej). Przebieg uroczystości zostanie zarejestrowany przez media i utrwalony w postaci filmu okolicznościowego. Bardzo zależy nam, aby to święto było dla nas wszystkich wyjątkowe i niezapomniane.
Ulotka informacyjna MEN
https://dokumenty.men.gov.pl/33b86d08-a4d1-4b44-99da-8a97bd10f6d8/ulotkainformacyjnamen.pdf
Na uroczystość przybyli zaproszeni goście:
Wójt Gminy Kołobrzeg Pan Jerzy Wolski
Pan Adam Malek
Pan Krzysztof Chabaj
Pani Wioletta Linda
Pan Jerzy Szczubełek
Ksiądz Marcin Piotrowski.
Było pięknie i wzruszająco. Uczniowie otrzymali świadectwa, wyróżnienia, sportowcy nagrody, rodzice gratulacje i podziękowania. Pożegnaliśmy się z uczniami klasy 8, którzy rozpoczynają nowy, kolejny etap swojego życia. Życzymy Wam powodzenia!Dziękujemy wszystkim za obecność w tym dniu.
Fotorelacja w linkach poniżej
DOWÓZ NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W DŹWIRZYNIE
Dowóz I:
KOŁOBRZEG, ul. Kupiecka 07:50
Kołobrzeg, ul. Młyńska 07:52
Kołobrzeg, ul. Mazowiecka 07:54
Kołobrzeg, ul. Grzybowska (przy Bydgoskiej) 07:55
Grzybowo, ul. Nadmorska przy Zachodniej 08:00
Grzybowo, ul. Nadmorska przy Wiejskiej 08:01
Grzybowo, ul. Nadmorska przy Zielonej 08:02
Grzybowo, ul. Nadmorska przy Sztormowej 08:03
Grzybowo, ul. Kołobrzeska przy Szkolnej 08:05
Grzybowo, ul. Jałowcowa 08:07
Grzybowo, ul. Borkowska 08:09
Grzybowo, ul. Borkowska – pętla 08:10
DŹWIRZYNO SZKOŁA 08:20
Rozwóz I:
DŹWIRZYNO SZKOŁA 09:30
Grzybowo, ul. Borkowska – pętla 09:40
Grzybowo, ul. Borkowska 09:41
Grzybowo, Klin 09:43
Grzybowo, ul. Kołobrzeska przy Szkolnej 09:45
Grzybowo, ul. Nadmorska przy Sztormowej 09:47
Grzybowo, ul. Nadmorska przy Zielonej 09:48
Grzybowo, ul. Nadmorska przy Wiejskiej 09:49
Grzybowo, ul. Nadmorska przy Zachodniej 09:50
Kołobrzeg, ul. Grzybowska (przy Warszawskiej) 09:55
Kołobrzeg, ul. Mazowiecka 09:56
Kołobrzeg, ul. Młyńska 09:58
KOŁOBRZEG, ul. Kupiecka 10:00
Dowóz II:
KOŁOBRZEG, ul. Kupiecka 10:00
Kołobrzeg, ul. Młyńska 10:02
Kołobrzeg, ul. Mazowiecka 10:04
Kołobrzeg, ul. Grzybowska (przy Bydgoskiej) 10:05
Grzybowo, ul. Nadmorska przy Zachodniej 10:10
Grzybowo, ul. Nadmorska przy Wiejskiej 10:11
Grzybowo, ul. Nadmorska przy Zielonej 10:12
Grzybowo, ul. Nadmorska przy Sztormowej 10:13
Grzybowo, ul. Kołobrzeska przy Szkolnej 10:15
Grzybowo, ul. Jałowcowa 10:17
Grzybowo, ul. Borkowska 10:19
Grzybowo, ul. Borkowska – pętla 10:20
DŹWIRZYNO SZKOŁA 10:30
Rozwóz II:
DŹWIRZYNO SZKOŁA 12:00
Grzybowo, ul. Borkowska – pętla 12:10
Grzybowo, ul. Borkowska 12:11
Grzybowo, Klin 12:13
Grzybowo, ul. Kołobrzeska przy Szkolnej 12:15
Grzybowo, ul. Nadmorska przy Sztormowej 12:17
Grzybowo, ul. Nadmorska przy Zielonej 12:18
Grzybowo, ul. Nadmorska przy Wiejskiej 12:19
Grzybowo, ul. Nadmorska przy Zachodniej 12:20
Kołobrzeg, ul. Grzybowska (przy Warszawskiej) 12:25
Kołobrzeg, ul. Mazowiecka 12:26
Kołobrzeg, ul. Młyńska 12:28
KOŁOBRZEG, ul. Kupiecka 12:30
W dniu dzisiejszym odbył się apel, podczas którego podsumowana została praca w II półroczu. Wręczono dyplomy i nagrody za:
- zawody i osiągnięcia sportowe,
- pracę w Szkolnym Kole Wolontariatu,
- konkursy matematyczne,
- konkurs fotograficzny,
- prace przygotowane na kiermasz wielkanocny,
- czytelnictwo oraz
- pracę w sklepiku szkolnym.
14 czerwca uczniowie klas 0-3 uczestniczyli w wycieczce do Szczecina zorganizowanej przez biuro Depka Travel. Pierwszą atrakcją było Muzeum Uśmiechu, gdzie dzieci świetnie się bawiły, "kąpały się w basenie z kulkami, odwiedziły krzywy pokój i miały wiele okazji, aby zrobić super zdjęcia.
Następnym punktem wycieczki było Morskie Centrum Nauki, gdzie uczniowi mogli poznać tajemnice morskich żeglarzy. Ogromną radość sprawiało dzieciom dotykanie eksponatów i przeprowadzanie doświadczeń z wodą.
Po pysznym obiadku wszyscy wrócili zadowoleni do domu.
Wychodząc naprzeciw potrzebie kształtowania u uczniów postaw dotyczących bezpiecznego poruszania się drogach, w szkole zorganizowaliśmy konkurs polegający na bezpiecznym poruszaniu się rowerem po miasteczku drogowym. Zadaniem uczniów było przejechanie miasteczka drogowego i zatrzymywanie się przy wyznaczonych punktach.
Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów klas IV-VIII. Ponad 60 procent naszych uczniów spróbowało wykonać zadanie konkursowe. Najlepiej poradziła sobie uczennica klasy VII Dorota Ostrowska. Drugie miejsce w konkursie zajęli Jeremi Lewandowski, Hubert Bagiński oraz Nina Kondratowicz.Podsumowanie konkursu było okazją na pogadankę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym przed zbliżającymi się wakacjami.
Powoli kończymy szkolny etap zajęć żeglarskich w roku szkolnym 2023/2024. Finalne zajęcia udało się przeprowadzić dla całej grupy pod pełnymi żaglami, wypływając na jezioro. Wrażenia były ogromne i pełne zachwytów - nasi najmłodsi żeglarze mogli po raz pierwszy zobaczyć marinę od strony jeziora. Ogromne brawa dla naszych młodych wilków morskich :) A wszystkich chętnych do żeglowania zapraszamy w przyszłym roku szkolnym.
W dniu 12 czerwca klasa III wraz z wychowawczynią Elżbietą Korżel, zaprosiła uczniów i nauczycieli klas 0-II na przedstawienie ,, Nie ma tego złego ”. Uczniowie zaprezentowali fragmenty bajek w nowej odsłonie, bez postaci, które wzbudzają strach, takich jak Zła Królowa z ,, Królewny Śnieżki ”,
Smok Wawelski z ,, Szewczyka Dratewki ”, Czarownica z ,, Jasia i Małgosi ” czy Wilk z ,, Czerwonego Kapturka”. Okazuje się, że w bajkach muszą być postacie dobre i złe. Bajki uczą nas, że dobro zawsze zwycięży i nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.
W bieżącym roku szkolnym, w ramach innowacji pedagogiczne wprowadzono nową i ciekawą metodę pracy – bajkoterapię. Zajęcia odbyły się w klasie II, III oraz w oddziale „0”. Trudno sobie wyobrazić coś, co bardziej kojarzy się z okresem dzieciństwa niż czytane przez dorosłych bajki. Przed snem skutecznie utulają do snu, a w dzień mogą być inspiracją do zabaw i przemiany w bohaterów lektury. Jak się okazało bajki posiadają też silne działanie terapeutyczne. Dzięki odpowiednio dobranym tytułom można skutecznie rozwiązywać istniejące problemy lub zapobiegać ich powstawaniu. Bajki terapeutyczne spełniają następujące funkcje:
relaksacyjną - służą odprężeniu i rozładowaniu negatywnych emocji,
psychoterapeutyczną – jej celem jest zaspokojenie potrzeb dziecka np. podniesienie samooceny,
psychoedukacyjną – ma za zadanie dokonać zmiany w zachowaniu dziecka, np. zachęcić do sprzątania.
Dzieci bardzo chętnie słuchają bajek i wczuwają się w rolę bohaterów. W ostatnim czasie przedszkolaki odgrywały małych Indian, poznawały ich zwyczaje, zabawy i tradycje. Wspólnie spędzony czas na słuchaniu wierszowanej bajki rozbudził emocje i zainteresowania dzieci. Najmłodsi poznali również czym jest kłamstwo, dlaczego nie wolno kłamać i jakie są jego konsekwencje na przykładzie utworu „O kłamstwach i mroku”. Różnego rodzaju zabawy aktywne przeplatały się z ćwiczeniami relaksacyjnymi i dały wiele radości. Uważam, że ta forma pracy z dziećmi jest bardzo ciekawa i daje wiele pozytywnych efektów.
Kamińska Mariola
Kolejni uczniowie młodszych klas doskonalą swoje umiejętności kodowania ulubionych minirobotów. Na poniższych zdjęciach dzieci tworzą kolejne ścieżki zbudowane z puzzli wraz z kodami wg ustalonego wcześniej planu - Ozoboty mają za zadanie wykonać określone ruchy - tornada, turbo, pauzy, rozbłyski diodami.
Brawa dla naszych młodych programistów !!!
Z miesiąca na miesiąc widać postępy w opanowaniu techniki sterowania i wiosłowania żaglówką. Najlepsi mogli po raz pierwszy wyruszyć łodzią na jezioro przy pełnym żaglu. Na kolejnych spotkania liczba łódek pod żaglami z pewnością będzie większa :)
I tak trzymać - brawo dla naszych najmłodszych żeglarzy
Najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni na spotkanie z Krzysztofem Fechner, który zamierza pokonać całą Polskę na rowerze. Dzieci dowiedziały się jak bardzo potrzebne jest uprawianie sportu, aby być zdrowym. Wójt Gminy Kołobrzeg, Pan Jerzy Wolski, wraz z Panem Krzysztofem zachęcali uczniów do wzięcia udziału w zabawie #RowerowaStolicaPolski, która polega na rywalizacji między gminami o jak najwięcej przejechanych kilometrów na rowerze. Dzieci przygotowały rysunki na pamiątkę dla Pana Krzysztofa. Dla uczniów znalazł się także czas na zabawę.🚲🚲🚲🚵♀️🚵🚴♀️🚴
Na zakończenie działu należy wykonać ćwiczeń podsumowujące - wirtualne zadania chemiczne w postaci doświadczeń laboratoryjnych świetnie się tutaj sprawdzają. W tym wypadku korzystamy z Empiriusza, który dba nad poprawnością wykonywanego doświadczenia oraz gwarantuje bezpieczeństwo i dokładność wykonywanych eksperymentów.
Na poniższych zdjęciach uczniowie wykonują doświadczenia - wykrywanie i badanie właściwości chemicznych białek.
#LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci
Wraz ze słonecznymi dniami oraz zdecydowanie wyższymi temperaturami, nadeszły wymarzone warunki do żeglowania. Na początek przypomnienie podstaw sterowania pod żaglem w basenie mariny - tego dnia wiatr był mocno zmienny i szkwalisty. Tym bardziej należą się brawa dla naszych młodych żeglarzy za udane manewrowanie, w tych jakże trudnych warunkach wiatrowych.
Nasi najstarsi uczniowie przystąpili we wtorek do swoich pierwszych poważnych egzaminów. Już poradzili sobie z językiem polskim, dzisiaj z matematyką, a przed nimi - jutro, już tylko języki obce: angielski i niemiecki :)