Zdrowe Dzieci w Zdrowych Gminach

Nawigacja

  • Sukcesy uczniów w konkursach języka niemieckiego

    I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu zaprosiło w marcu uczniów szkół podstawowych z powiatu kołobrzeskiego do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. "Deutsch ist super!", w którym należało wymyślić hasło i zaprojektowć plakat zachęcający do nauki języka niemieckiego.

    Drugi konkurs to Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckojęzycznej "Am Anfang war die Poesie", który odbył się 21 kwietnia w auli I LO Dwujęzycznego w Kołobrzgu.

    Do pierwszego konkursu swoje prace zgłosiło wielu uczniów z klas I-V naszej szkoły, spośród których dwie prace zostały nagrodzone:

    uczeń klasy II Adam Norkowski zajął IV miejsce,

    a uczennica klasy I Lena Boruszak miejsce V.

    Prace plastyczne przygotowane były pod kierunkiem p. Renaty Jankowskiej.

    W konkursie recytatorskim ostatecznie wystąpiły trzy uczennice klasy VIII.

    Wiktoria Zych zajęła miejsce III, Weronika Zych miejsce IV, a Alicja Cirin miejsce VI.

    Uczennice przygotowywały się pod okiem p. Moniki Sierek-Ciba.

    Wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy.

    Bardzo się cieszymy z udziału naszych uczniów i serdecznie gratulujemy wspaniałych wyników.

     

  • Wyniki rekrutacji

    Wyniki rekrutacji

    Wyniki rekrutacji do klasy pierwszej i oddziału przedszkolnego
    Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Dźwirzynie

    Lista kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia do klasy pierwszej i oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Dźwirzynie dostępna jest w wejściu do budynku szkoły oraz w sekretariacie.

    Warunkiem koniecznym do przyjęcia dziecka do klasy pierwszej lub oddziału przedszkolnego jest złożenie do 7 kwietnia do godz. 12.00 oświadczenia woli przyjęcia, które znajduje się w zakładce - Dla rodziców – Wzory wniosków i kryteria zgłoszeń do szkoły.

  • Przekazanie koszulki

    Przekazanie koszulki

    Piotruś Krychowiak, uczeń klasy III naszej szkoły, przekazał dyrektorowi GOSTiR, panu Grzegorzowi Czachorowskiemu, pamiątkową koszulkę piłkarza reprezentacji Polski, Grzegorza Krychowiaka. Koszulka została umieszczona na holu, przy głównym wejściu do hali GOSTiR.

  • Piłka ręczna

    W kwietniu uczniowie klas VII i VIII rywalizowali w etapie regionalnym zawodów międzyszkolnych w piłce ręcznej.Grupa chłopców i dziewcząt reprezentowała w rozgrywkach szkolnych powiat kołobrzeski.

    Chłopcy na tym etapie rozgrywek zajęli IV miejsce, a dziewczęta III.

    Serdecznie gratulujemy startu !!!

  • Sukcesy sportowe naszych uczniów

    W Pępownie odbyły się

    w VII Otwartych Mistrzostwach Polski Taekwon-do ITF hq Korea

    Klub sportowy TKD-Dźwirzyno reprezentował Gminę Kołobrzeg. Bilans klubu to 28 medali.

    Amelia Skubisz: - miejsce 1 - Techniki specjalne - Kadeci - miejsce 2 - Układy formalne - Kadeci -

    miejsce 3 - walki soft (kalaki) - Kadeci

    Maria Mroczyńska: - miejsce 2 - Techniki specjalne - Junior młodszy - miejsce 1 - Układy formalne -

    Junior młodszy

    Bartosz Borkowski: - miejsce 1 - Układy formalne - Kadeci - miejsce 3 - Techniki specjalne - Kadeci

    Jakub Skubisz: - miejsce 2 - Techniki specjalne - Kadeci - miejsce 1 - Układy formalne – Kadeci

    Serdecznie gratulujemy udanego startu!!!

  • Wesołych Świąt

  • Sukces w konkursie Poliglota z języka niemieckiego

    W dniu wczorajszym trzy uczennice klasy 8 odebrały dyplomy i nagrody za zajęcie wysokich miejsc w Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego Poliglota, organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu. Konkurs znajduje się w wykazie Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

    Alicja Cirin zajęła II miejsce

    Karolina Koziura i Wiktoria Zych III miejsce

    Serdecznie gratulujemy uczennicom oraz Pani Monice Sierek-Ciba.

     

  • Zapraszamy do naszej szkoły

    Zapraszamy do naszej szkoły

    Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Dźwirzynie zaprasza serdecznie państwa do szkoły w celu zapisania dzieci do oddziału przedszkolnego i klasy I  na rok szkolny 2022/2023

     

    Zasady przyjęć do klasy I

    Informacje ogólne

    Rodzice dziecka zobowiązani są do dopełnienia czynności związanych ze zgłoszeniem dziecka do szkoły podstawowej w swoim obwodzie szkolnym.

    Do klasy pierwszej przyjmowane są:

        1)  dzieci urodzone w 2015 roku (siedmioletnie),

        2) dzieci urodzone w 2016 roku (sześcioletnie) – zgodnie z wolą rodziców, jeżeli dziecko korzystało z wychowania przedszkolnego w poprzednim roku szkolnym albo dziecko posiada opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej (art. 36 ust. 2 ustawy - Prawo oświatowe).

    • Kandydaci zamieszkali w obwodzie szkoły przyjmowani są z urzędu. Rodzice tych dzieci wypełniają zgłoszenie do klasy pierwszej oraz  oświadczenie o zamieszkaniu w obwodzie szkoły.
    • Kandydaci zamieszkali poza obwodem szkoły przyjmowane są na podstawie rekrutacji. Rodzice tych dzieci wypełniają wniosek o przyjęcie do klasy pierwszej .

    Zgłoszenie/wniosek należy dostarczyć do sekretariatu szkoły w terminie od dnia  22.02.2022 r. do dnia  18.03. 2021 r.

    Do zapisania dziecka potrzebne są następujące dokumenty:

    1. Wniosek/zgłoszenie ( do pobrania w szkole lub ze strony internetowej ; zakładka - Dla rodziców
    2. Odpis aktu urodzenia oraz dokument potwierdzający nr Pesel dziecka (do wglądu)

     

    Skorzystanie z miejsca w szkole obwodowej jest prawem, a nie obowiązkiem tzn. dziecko ma zapewnione miejsce w klasie I w szkole obwodowej, ale rodzice mogą starać się o przyjęcie do innej szkoły.

     

    Zasady przyjęć do oddziału przedszkolnego

     

    1. Do oddziału przedszkolnego przyjmowane są dzieci zamieszkałe na terenie  

        Gminy Kołobrzeg w wieku:

     

    • 6 lat (rocznik 2016) – realizacja obowiązkowego rocznego               

                                                  przygotowania przedszkolnego,

     

    • 5- i 4-letnie    -   prawo do wychowania przedszkolnego.

    Rodzice tych dzieci wypełniają wniosek o przyjęcie do oddziału przedszkolnego.

    2. Wniosek należy dostarczyć do sekretariatu szkoły w terminie:

            od dnia 22.02.2022 r. - 18.03.2022 r..

     

    Do zapisania dziecka potrzebne są następujące dokumenty:

    1. Wniosek/zgłoszenie ( do pobrania w szkole lub ze strony internetowej ; zakładka - Dla rodziców)
    2. Odpis aktu urodzenia oraz dokument potwierdzający nr Pesel dziecka (do wglądu)

     

  • Pola Nadziei

    Pola Nadziei

    Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji na rzecz Hospicjum w Kołobrzegu poprzez przygotowanie pięknych kartek świątecznych dla podopiecznych, żonkili oraz kwestowanie na ulicach Kołobrzegu.

    Jesteśmy z Was dumni.

  • Niedziela palmowa - 10.04.

    Niedziela palmowa - 10.04.

    W najbliższą niedzielę, przed kościołem w Dźwirzynie sprzedawane będą palmy wielkanocne. Zapraszamy do zakupu przed I i II mszą.

    Natomiast Koło Gospodyń Wiejskich zachęca do zakupienia stroików świątecznych oraz wypieków.

     

  • 30 marca Światowy Dzień Muffinka

    W środę 30 marca, dzięki pomocy rodziców i zaangażowaniu uczniów oraz nauczycieli udało się zorganizować Dzień Muffinka. Babeczki rozchodziły się w błyskawicznym tempie, a kakao z bitą śmietaną robiło furorę. To był smakowity dzień.

    Dzieci, które przyniosły babeczki wybiorą cel, na który przeznaczone zostaną pieniążki.

     Dziękujemy!

     

  • Pierwszy dzień wiosny

    21 marzec był  bardzo radosnym, kolorowym i sportowym dniem w naszej szkole.

    Klasy 4-8 wzięły udział w międzyklasowych rozgrywkach, w konkurencjach takich jak: przeciąganie liny, koszykówka, piłka ręczna, piłka nożna oraz piłkarzyki. Uczniowie świetnie się bawili, duch rywalizacji i zasady fair play były widoczne na boisku, a doping na widowni był po prostu oszałamiający ....

    Rodzice natomiast zadbali, aby dostarczyć wszystkim pociechom witamin i przygotowali przepyszne soki i koktajle owocowo-warzywne.

    Dziękujemy wszystkim za pomoc i świetną zabawę!

    Takich dni nam właśnie brakowało :)

     

  • Informacja dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy

  • Podsumowanie zbiórki dla Ukrainy

    Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszej zbiórki środków opatrunkowych, higienicznych oraz żywności dla uchodźców i osób przebywających nadal na terenie Ukrainy. Wszystkie zgromadzone rzeczy zostały przekazane. Otwarte serca naszej społeczności szkolnej nie zawiodły kolejny raz, jak zawsze mogliśmy na naszych uczniów i ich  rodziców   liczyć.
                                                                                    Dziękujemy !!!

     

     

     

     

  • Zbiórka dla Ukrainy !!!

    Zbiórka dla Ukrainy !!!

    Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II  w Dźwirzynie, popierając akcje pomocowe dla Ukrainy 🇺🇦 🇵🇱 , także włącza się do zbiórki materiałów opatrunkowych i higienicznych.

    Zbiórkę prowadzimy od poniedziałku 28.02. w godzinach od 7:00-17:00 do czwartku 3.03.2022 do godz.15:00

     

    Zainteresowanych pomocą prosimy o dostarczenie środków opatrunkowych i higienicznych do szkoły, do pani Agaty Marszałek.

    Zebrane środki przekażemy w piątek rano do MOPS - magazyn Sezam Kołobrzeg ul. Unii Lubelskiej 35- gdyby ktoś mógłby pomóc z transportem zebranych rzeczy, proszę o kontakt z dyrektorem szkoły: elzbieta.korzel@spdzwirzyno.pl

     

    Lista potrzebnych materiałów opatrunkowych:

    Bandaże zwykłe, bandaże elastyczne (jałowy i niejałowy) o różnych szerokościach i długościach

    Gaza jałowa – różnej wielkości

    Koce życia – termiczne

    Kompresy gazowe

    Siatki na głowę (różne wielkości)

    Płyn do oczyszczenia i dezynfekcji ran (np. octanisept lub zamienniki)

    Rękawiczki nie jałowe i jałowe

    Plastry o różnej szerokości i długości

    Opaski elastyczne samoprzylepne

    Opatrunki uciskowe

    Staza (do tamowania krwotoków)

    Apteczki pierwszej pomocy

    Sól fizjologiczna (0,9%) w ampułkach i w butelkach 0,5l

    Zimne kompresy

    Okłady z hydrożelu

    Chusty trójkątne

    Igły, strzykawki różnej wielkości

    Maści na oparzenia i trudno gojące się rany

    Plastry z opatrunkami

    Zestawy mediset – do zakładania szwów

    Folie operacyjne

    Serwety chirurgiczne

    Lignina

    Wata

    Opatrunki sterylne na oparzenia (nalepiej hydrożelowe)

    Opatrunki alginianiowe

    Błony poliureatnowe

    Opatrunki hydrowłókniste

    Opatrunki na rany zakażone (są specjalne zestawy)

    Środki higieniczne:

     żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci, płyny do prania, płyny do mycia naczyń.

    Pomóżmy- nie bądźmy obojętni.

  • Konkursy przedmiotowe

    Jak co roku nasi uczniowie brali udział w etapie rejonowym konkursów przedmiotowych dla szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie. Do etapu wojewódzkiego konkursów przedmiotowych zakwalifikowały się:

    • Język polski Alicja Cirin klasa VIII
    • Język polski Wiktoria Zych klasa VIII

    Gratulujemy Alicji i Wiktorii oraz życzymy powodzenia na kolejnym etapie konkursu.

  • Dzień Bezpiecznego Internetu - konkurs

    Dzień Bezpiecznego Internetu - konkurs
  • "Młody inżynier programista"

    W projekcie unijnym realizowanym na Politechnice Koszalińskiej "Młody inżynier programista"
    - Nowoczesne techniki projektowania i prototypowania z wykorzystaniem technologii przyrostowych,
    - Konstrukcja pojazdu kołowego na przykładzie modelu zdalnie sterowanego, brało udział 26 uczniów klasy V i VI Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Dźwirzynie.

    Uczniowie wzięli udział w 9 zajęciach, które odbywały się stacjonarnie od października do grudnia na Politechnice Koszalińskiej.

    Po zakończonych zajęciach drukarki 3D oraz samochody zostały przekazane szkole podczas spotkania z udziałem pana Tomasza Królikowskiego, prorektora Politechniki Koszalińskiej oraz pani Wiolety Lindy, inspektora ds. oświaty w Gminie Kołobrzeg, które  odbyło się 21 grudnia w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Dźwirzynie.

     

    Trwają również wykłady w ramach Koszalińskiego Uniwersytetu Dzieci i Młodzieży, w których uczestniczy 22 uczniów z klas IV-VIII Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Dźwirzynie. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu-w soboty, również na Politechnice Koszalińskiej.

    Dziękujemy za wsparcie i organizację Wójtowi Gminy Kołobrzeg, panu Włodzimierzowi Popiołek, oraz radnym Rady Gminy.

     

     

  • Życzenia

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dźwirzynie
    ul. Sportowa 27
    78-131 Dźwirzyno
  • 94/3585410 (sekretariat)

Galeria zdjęć