Jak co roku nasza szkoła zorganizowała zbiórkę dla Kołobrzeskiego Hospicjum, w którą zaangażowali się uczniowie i rodzice. Jesteśmy małą szkołą, ale udało nam się przygotować dużą paczkę niezbędnych rzeczy dla podopiecznych Hospicjum. Nad organizacją i przebiegiem zbiórki czuwały uczennice klasy 7 : Maja Konieczka i Marysia Kędziora, zaś Julia Boruszak przygotowała plakat wyrażający myśl przewodnią akcji:
"Ten kto bierze - napełnia dłonie.
Ten kto daje - napełnia serce."
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszej zbiórce.
Nasza szkoła zakupiła multimedialną pracownię chemiczną Empiriusz, opartą o wirtualne gogle VR. Po wstępnej konfiguracji uczeń zakłada gogle na głowę, w dłonie otrzymuje dwa kontrolery i zostaje przeniesiony do wirtualnego laboratorium chemicznego. Podłączony Empiriusz do monitora pozwala obserwować doświadczenie przez resztę uczniów. Teraz każdy uczeń w bezpieczny i kontrolowany sposób może wykonywać doświadczenia chemiczne - nawet te najbardziej niebezpieczne.
6 grudnia naszych uczniów odwiedził wyjątkowy gość. Radość ze spotkania z Mikołajem była ogromna.
We wtorek 30 listopada odbyły się szkolne Andrzejki. Uczniowie pięknie przygotowali stanowiska oraz dekoracje. Chętni mogli sprawdzić co czeka ich w przyszłości oraz wcielić się w rolę wróżbitów. Pojawiły się także ciekawe i zabawne przebrania. Było naprawdę wesoło!
25 listopada w naszej szkole obchodziliśmy bardzo ważne dla dzieci święto „Dzień Pluszowego Misia”. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia uczniowie klas 0-3 przyszli do szkoły ze swoim przyjacielem - Misiem. Przybyły więc misie małe, duże, bardzo duże, białe, wprost bajecznie kolorowe, a każdy był piękny i wyjątkowy. Pani Monika Walentynowicz w ramach akcji "Czytanie na dywanie" przedstawiła uczniom piękną historię Misia o imieniu Guziczek. Dzień Pluszowego Misia minął dzieciom na misiowych zadaniach i zabawach.
W dniach 15 – 18 listopada uczniowie klas 5 i 6 naszej szkoły uczestniczyli w drugim etapie warsztatów na Politechnice w Koszalinie pt. "Młody inżynier programista".
W czasie zajęć dzieci poznały budowę oraz zasady pracy drukarek 3D typu Ender. Dzieci były zafascynowane możliwościami druku 3D – plastikowe wydruki bardzo podobały się naszym uczniom. Ale to już temat kolejnych spotkań na politechnice w grudniu, na które czekamy z niecierpliwością.
Na zakończenie pozwolono jednej z grup na złożenie takiej drukarki, oczywiście pod czujnym okiem prowadzącego zajęcia, co było ogromną frajdą dla młodych konstruktorów.
16 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły mieli okazję zastanowić się czym jest dla nich tolerancja. Ich trafne refleksje posłużyły do przygotowania gazetki szkolnej i plakatu dotyczącego tolerancji.
Uczniowie klas 4-6 wzięli udział w bardzo ciekawej prelekcji pt: ,, Rybactwo wczoraj i dziś – realizacja działań na rzecz zachowania i promocji lokalnej tradycji na obszarach: LGR Kaszuby, LGR „Mòrénka" i SRLGD „Morze i Parsęta". Podczas dwugodzinnego spotkania dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat rybactwa.
W ostatnim czasie naszej szkole obchodziliśmy Dzień Bajek. Z tej okazji uczniowie mogli przebrac się za swoich ulubionych bohaterów. W klasach zagościło więc wiele księżniczek, książąt, król, kot w butach, skrzaty, kowboje i wielu innych. W tym dniu rozpoczęliśmy również akcję pn. "Czytanie na dywanie", która będzie realizowana cyklicznie. Jako pierwsza wzięła w niej udział nasza Pani Dyrektor, która przeczytała przedszkolakom bajkę "Zuzia i piesek w kratkę" autorstwa Ireny Laudau. Natomiast pierwszaki wysłuchały opowieści o przyjaźni, dzięki czemu dzieci dowiedziały się jak ważna rolę w naszym życiu odgrywaja przyjaciele i dlaczego warto o nich dbać. Na zakończenie wykonały przepiękne zakładki z ulubionymi bohaterami bajek.
Kolejny raz wzięliśmy udział w akcji "Szkoła do hymnu" o 11.11 wszytkie klasy (niestety tym razem osobno w klasach) uroczyście zaśpiewały hymn Polski.
Już po raz czwarty nasza szkoła weźmie udział w akcji polegającej na wspólnym zaśpiewaniu hymnu Rzeczpospolitej Polskiej "Mazurek Dąbrowskiego". Przedsięwzięcie odbędzie się w przededniu Święta Odzyskania Niepodległości 10 listopada 2021 r. o godz. 11.11. „Szkoła do hymnu” to kontynuacja akcji, która rozpoczęła się w 2018 r. Od początku cieszy się ona ogromnym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. W 2018 r. wspólne śpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego” odbyło się pod hasłem „Rekord dla Niepodległej”. W akcji uczestniczyło blisko 5 mln uczniów (4 867 937) i prawie 480 tys. nauczycieli (475 235) w 24 439 przedszkolach, szkołach i placówkach.
Uczciliśmy piosenką Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W piosence pt. "Flaga" wystąpili uczniowie naszej szkoły.
Niedawno naszą szkołę odwiedzili naukowcy z Miasta Nauki. Mogliśmy przeżyć wspólnie z nimi ekscytujące doświadczenia z wykorzystaniem ciekłego azotu. Ten widowiskowy pokaz naprawdę nas zachwycił.😃 To świetna zabawa i nauka w jednym.
Od ubiegłego tygodnia nasi uczniowie mogą spędzać przerwy aktywnie. Dzięki magicznym dywanom na przerwach jest aktywnie i wesoło. Gry zachęcają do wspólnej zabawy. Sprzęt został zakupiony z funduszy pochodzących z porojektu "Zdrowe dzieci w zdrowych gminach" w któym nasza szkoła uczestniczy.
Jak co roku na kołobrzeskim cmentarzu komunalnym zorganizowana została zbiórka na rzecz kołobrzeskiego hospicjum. udało się zebrać rekordową kwotę ponad 33 tysięcy zł.
Cieszymy się, że w zbiórce wzięło udział pięcioro uczniów i troje nauczycieli z naszej szkoły: Bartosz Borkowski, Oliwia Maciejewska, Blanka Marchlewska, Maja Konieczka, Maria Kędziora, Anna Sottek, Joanna Organek i Dominika Besser.
W Październiku w naszej szkole odbyły się działania dotyczące profilaktyki uzależnień a także promujące zdrowy styl życia. W ramach tych działań odbyły się spotkania z kuratorem sądowym Panią Ewą Zielińską, psychodietetykiem Panią Justyną Skleś oraz funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu. Celem działań było zapoznanie młodzieży z negatywnym działaniem alkoholu i narkotyków na organizm człowieka. Uczniowie poprzez rozmowę i pracę w grupach poszerzyli i usystematyzowali swoją wiedzę na temat substancji psychoaktywnych a także zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie i zdrowy styl życia.
W październiku poświęciliśmy też dużo uwagi budowaniu pozytywnej atmosfery w klasach dzięki warsztatom przeprowadzonym przez Pedagoga Szkolnego. Uczniowie dowiedzieli się, że więcej rzeczy ich łączy, niż dzieli i dzięki wzajemnemu szacunkowi mogą odkrywać i poznawać się bliżej.