Dzień Mamy i Taty
13 czerwca klasy 0-3 gościły swoich rodziców na uroczystej akademii z okazji Dnia Rodziny. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności, recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Było dużo dobrej zabawy i wzruszeń. Na koniec czekał na wszystkich słodki poczęstunek.
Otylia Jędrzejczak, Małgorzata Hołub-Kowalik, Iga Baumgart-Witan i Natalia Czerwonka – cztery medalistki olimpijskie wzięły udział w Kołobrzegu w akcji „Mistrzynie w Szkołach”, organizowanej przez Fundację Otylii Jędrzejczak. Zajęcia odbyły się w Hali Milenium w Kołobrzegu. Najpierw ćwiczenia razem z mistrzyniami pod okiem wykwalifikowanej trenerki personalnej, a później długa rozmowa z wielkimi sportsmenkami. Była to niepowtarzalna okazja dla młodzieży, by porozmawiać z mistrzyniami sportu. Zajęcia były skierowane są do uczennic z dwóch ostatnich klas szkół podstawowych i szkół średnich, bo właśnie w tej grupie wiekowej notuje się u dziewcząt największą absencję na lekcjach wf. W tym spotkaniu wzięły udział uczennice naszych dwóch najstarszych klas. Bardzo ważnym aspektem projektu jest motywacja dziewcząt do zdrowego i aktywnego trybu życia. Poruszano ważne tematy rozwoju, hejtu, sukcesu, uzależnień, depresji i bycia sobą bez względu na oczekiwania innych osób – mówiła Otylia Jędrzejczak.
Niestety to były ostatnie w tym roku szkolnym zajęcia żeglarskie. Na szczęście ten dzień obdarzył nas wspaniałą pogodą do żeglowania - słońce i wiatr, to jest to czego nam było potrzeba. Po przygotowaniu optymistów, uczniowie po raz pierwszy brali udział w mini regatach. Nasi młodzi żeglarze tego dnia świetnie się bawili oraz zdobywali nowe doświadczenia żeglarskie. A wszystkich chętnych do żeglowania serdecznie zapraszamy już we wrześniu.
Nasze uczennice Karolina Koziura i Magdalena Jasińska reprezentowały naszą szkołę oraz cały powiat na Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego w Indywidualnej LA.
Karolina startowała w konkurencji skoku wzwyż, a Magdalena w konkurencji rzutu oszczepem. Obie nasze zawodniczki nie miały sobie równych w swych konkurencjach i wróciły z zawodów ze złotymi medalami.
SERDECZNIE GRATULUJEMY NASZYM UCZENNICOM !!!
Pozwolimy sobie zauważyć, że jest to największy sukces sportowy na poziomie zawodów
międzyszkolnych w historii naszej szkoły.
Pomimo zbliżającego się końca roku pozalekcyjne zajęcia komputerowe nie tracą na impecie. Uczniowie zapoznali się z technikami programowego tworzenia modeli 3D. Przygotowanie nowego obiektu 3D w programie wymaga wiele czasu, cierpliwości i dokładności od uczestnika zajęć. Ale dla zaciekawionych nowymi technologiami uczniów to żadna przeszkoda. Nagrodą był wydruk gotowych modeli na szkolnych drukarkach 3D.
Tym razem uczniowie doskonalili swoje umiejętności w posługiwaniu się programem Empiriusz. Przy wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu komputerowego, który stworzył wirtualną rzeczywistość oraz możliwości użycia gogli VR, każdy z uczniów mógł spróbować swoich sił stawiając się w roli nauczyciela chemii. Tutaj można przeprowadzać bezpiecznie dowolne doświadczenia chemiczne, nie bojąc się o jakiekolwiek skutki uboczne.
Dzisiejszy dzień obfitował w wiele przyjemności, były zawody rzędów, bańki, balony, lody, kiełbaski i generalnie super zabawa!!! Wszyscy bawili się świetnie i te małe i duże dzieci :)
Dużym sukcesem zakończyły się dla naszych uczniów zawody Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej. Nasi reprezentanci wrócili z 8 medalami:
Karolina Koziura - złoto w skoku wzwyż
Magdalena Jasińska - złoto w rzucie oszczepem
Igor Baś - srebro w biegu 110 m ppł
Filip Skubisz - brąz w rzucie oszczepem
Amelia Józefczuk - brąz w rzucie oszczepem
Jan Arkanów - brąz w pchnięciu kulą
Igor Baś, Bartosz Borkowski, Sebastian Kotyla i Filip Skubisz - srebro w sztafecie 4x100m
Karolina Koziura, Klaudia Maryszewska, Oliwia Maciejewska i Wiktoria Szymańska - brąz w sztafecie 4x100m.
Wspaniałe wyniki medalowe wsparte wysokimi miejscami naszych pozostałych zawodników złożyły się na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej dziewcząt i drugie miejsce chłopców.
Serdecznie gratulujemy wszystkim reprezentantom!!!
Pozalekcyjne zajęcia koła komputerowego to nie tylko nauka przy komputerze. To także programowanie urządzeń zewnętrzynych typu roboty edukacyjne oraz samochody terenowe.I to właśnie samochodami sterowanymi mobilnie uczniowie zajmowali się na kilku ostatnich zajęciach informatycznych. Zadaniem było złożenie pojazdów terenowych i zaprogramowanie pilota do aut tak, aby terenowe autka wykonywały bezbłędnie polecenia operatora. Najlepszym wyczekiwanym momentem były wyścigi samochodami. Zabawa była przednia.
Klasy 1-3 powróciły do zajęć żeglarskich. Dzieci jak zwykle w dobrym humorze udały się do dźwirzyńskiej mariny, aby podczas zajęć nie tylko dobrze się bawić, ale też hartować ducha i swój charakter. Uczą się nie tylko budowy łodzi czy rodzajów węzłów, ale przede wszystkim samodzielności, odpowiedzialności i współpracy.
W poniedziałek zorganizowany został w naszej szkole dzień bez plecaka. Zainteresowanie wśród uczniów było ogromne, a pomysły różnorodne, oryginalne i kreatywne. Od rana na szkolnych korytarzach panował radosny nastrój.
Niedawno obchodziliśmy 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.W tym roku w każdej klasie zaplanowane zostały lekcje poświęcone tej tematyce.Czym jest konstytucja? Jakie znaczenie miała Konstytucja 3 Maja? Czym jest trójpodział władzy?Majowe święta i i związane z nimi tematy dały uczniom możliwość wykazania się kreatywnością: przygotowanie plakatów o tematyce patriotycznej. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w zajęciach, rozwiązując także quizy historyczne z użyciem narzędzi TIK.
Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Franciszki i Stefana Themersonów zorganizował XX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt. ,, Tradycje Wielkanocne”.
Celem konkursu było przedstawienie obrzędów i zwyczajów Świąt Wielkanocnych. W konkursie wzięło udział 1474 prace ze 111 placówek oświatowych, kulturalnych i wychowawczych.
Wśród nagrodzonych prac, główną nagrodęw kategorii klas I-III otrzymał uczeń naszej szkoły - Adam Norkowski .
Na wystawę pokonkursową została również zakwalifikowana praca Eweliny Volkowej uczennicy z klasy IV.
Nagrodzone prace zostały zaprezentowane w Pracowni Działań Twórczych KOLOR i FORMA w Płocku.
Gratulujemy sukcesów.
Po długiej zimowej przerwie oraz zimnym kwietniu wróciliśmy do zajęć żeglarskich w dźwirzyńskiej marinie. Na początek uczniowie przypomnieli sobie budowę łodzi Optymist oraz zasady bezpiecznego żeglowania. Kolejnym krokiem było przygotowanie łódek do przyszłotygodniowych zajęć na wodzie - sprawdzono stan techniczny łodzi. Zajęcia sprawiły podopiecznym wiele radości i frajdy. Za tydzień wypływamy na jezioro.
26 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie pożarniczym. Miło nam poinformować, że uczennica klasy VII Zofia Nikel zajęła I miejsce, uczeń Kosma Lewandowski III miejsce w grupie starszej natomiast uczeń Jakub Zgorzałek III miejsce w grupie młodszej. Wszystkim uczestnikom gratulujemy a za Zosię trzymamy kciuki na etapie powiatowym.
"Jedynie prawdziwy człowiek zauważy potrzeby innego człowieka
Jedynie człowiek wielkiego serca wyciągnie pomocną dłoń"
Święty Jan Paweł II
W kwietniu dzieci z oddziału przedszkolnego spotkała miła niespodzianka. Pani Marzena pojawiła się w naszej szkole i wywołała na buziach naszych najmłodszych wiele uśmiechów. Serdecznie dziękujemy za bezinteresowną pomoc i cieszymy się, że nasz oddział przedszkolny zyskał takiego przyjaciela.
W dniu 24.04.2022 we Wrocławiu odbyły się międzynarodowe zawody o Puchar Europy Taekwon-Do ITF.
W zawodach brały udział min reprezentacje Irlandii, Anglii, Szkocji, Niemiec, Holandii, Polski. W turnieju wzięła udział uczennica SP w Dźwirzynie Hanna Wlizło zajmując 2 miejsce i zdobywając srebrny medal w układach formalnych kadetek 7-9 lat. Drugie miejsce w Europie to bardzo duży sukces z czego bardzo się cieszymy 🙂
Hania na co dzień trenuje i reprezentuje Szkołę Taekwon-Do "HWA-RANG" z sekcjami w Drzonowie i Dźwirzynie.
Szanowni Państwo, zapraszamy do wzięcia udziału w badaniu dotyczącym mobilności miejskiej na terenie KKBOF. Informacje uzyskane w ww. badaniu zostaną wykorzystane przy opracowaniu dokumentu pt. Strategia rozwoju ponadlokalnego dla Koszalińsko- Kołobrzesko-Białogardzkiego Obszaru Funkcjonalnego na lata 2021 – 2030 wraz z Planem zrównoważonej mobilności miejskiej dla Koszalińsko – Kołobrzesko – Białogardzkiego Obszaru Funkcjonalnego na lata 2021-2030.
Pozdrawiam
mgr Aleksandra Kosowicz
Główny Specjalista