Organizacje uczniowskie

Uczniowski Klub Żeglarski - BŁĘKITNI

UKŻ "Błękitni"

Uczniowski klub żeglarski „Błękitni” z siedzibą w Grzybowie istnieje od 8 lat.  Głównym celem jest propagowanie sportów wodnych wśród mieszkańców  Pomorza Środkowego.  Obecnie jest jedynym stowarzyszeniem , w którym prowadzi się szkolenie wodniackie w naszym regionie. Członkowie klubu mają do dyspozycji wystarczającą ilość sprzętu pływającego rozlokowanego w bazach klubowych w Dźwirzynie i Mrzeżynie: 30 jachtów typu  Optymist, 10 jachtów typu laser, 5  jachtów typu „420”, 3 jachty typu Orion, 3 jachty pozaklasowe, 1 jacht balastowy (do pływania po morzu). Ponadto: 3 pontony z silnikami zaburtowymi, 1 łódź typu „RIB” z silnikiem, 3 deski windsurfingowe.

Dysponując  odpowiednim  sprzętem prowadzimy  całoroczne szkolenie: żeglarskie, motorowodne oraz windsurfingowe. Zajęcia praktyczne odbywa ją się na akwenach : jeziora resko, oraz wodach morskich na redzie portów : Dźwirzyna i Mrzeżyna. Są to doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych . Obecnie  klub liczy 56 członków : dzieci , młodzieży i dorosłych mieszkańców gminy Kołobrzeg i gminy Trzebiatów. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonego trenera z uprawnieniami  oraz 25 letnim stażem pedagogicznym.  W lutym 2015 roku zamierzamy utworzyć nową grupę  kandydatów na żeglarzy i przygotować ich do sezonu żeglarskiego. Zapraszamy  wszystkich chętnych do uczestnictwa  w nauce żeglowania. Dzieci od lat 7, młodzieży od lat 14 i dorosłych bez limitu wiekowego.

Dodatkowe informacje: kpt. Mariusz Górnisiewicz, tel. 606 253 114
mg42@poczta.onet.pl

Jesteśmy także na facebook'u - kliknij tutaj na odnośnik . Tutaj także będą umieszczane wszelkie informacje i aktualności