Organizacje uczniowskie

Uczniowski Klub Żeglarski - BŁĘKITNI

UKŻ "Błękitni"

Uczniowski klub żeglarski „Błękitni” z siedzibą w Grzybowie istnieje od prawie 18 lat.  Głównym celem jest propagowanie sportów wodnych wśród mieszkańców  Pomorza Środkowego.  Obecnie jest jedynym stowarzyszeniem , w którym prowadzi się szkolenie wodniackie w naszym regionie. Członkowie klubu mają do dyspozycji wystarczającą ilość sprzętu pływającego rozlokowanego w bazach klubowych w Dźwirzynie i Mrzeżynie - jachty typu  Optymist, jachty typu laser,  jachty typu „420”, typu Orion, jachty pozaklasowe, jacht balastowy (do pływania po morzu). Ponadto: pontony z silnikami zaburtowymi, łódź typu „RIB” z silnikiem, deski windsurfingowe.

Dysponując  odpowiednim  sprzętem prowadzimy  całoroczne szkolenie: żeglarskie, motorowodne oraz windsurfingowe. Zajęcia praktyczne odbywa ją się na akwenach : jeziora Resko, oraz wodach morskich na redzie portów : Dźwirzyna i Mrzeżyna. Są tu doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych . Obecnie  klub liczy około 80 członków : dzieci , młodzieży i dorosłych mieszkańców gminy Kołobrzeg i gminy Trzebiatów. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonego trenera z uprawnieniami  oraz 35 letnim stażem pedagogicznym.  W 2020 roku zamierzamy utworzyć nową grupę  kandydatów na żeglarzy i przygotować ich do sezonu żeglarskiego 2020/2021.

Zapraszamy  wszystkich chętnych do uczestnictwa  w nauce żeglowania. Dzieci od lat 7, młodzieży od lat 14 i dorosłych bez limitu wiekowego.

Dodatkowe informacje: kpt. Mariusz Górnisiewicz, tel. 606 253 114
mg42@poczta.onet.pl

Jesteśmy także na facebook'u - kliknij tutaj na odnośnik . Tutaj także będą umieszczane wszelkie informacje i aktualności