Dzień dobry,
18 marca obchodzimy Europejski Dzień Mózgu, którego celem jest zainteresowanie społeczeństwa zagadnieniami związanymi z prawidłowym jak i patologicznym funkcjonowaniem Ośrodkowego Układu Nerwowego. Mózg jest najważniejszym narządem człowieka odpowiadającym w dużym uproszczeniu za mówienie, kodowanie i przetwarzanie informacji, wyrażanie emocji i wiele innych złożonych funkcji psychicznych jak i przebieg wielu procesów życiowych. Zdrowy i sprawnie funkcjonujący mózg ma wpływ na nasze funkcjonowanie, zachowanie, postrzeganie, myślenie, jakość naszego życia.
Linki dla dzieci:
https://files.librus.pl/art/21/03/2/rozgrzej_mozg_sudoku_tydzien_mozgu.pdf
zestaw kart pracy_trening_mozgu.pdf (librus.pl)
W dniach od 17 do 19 marca nasi uczniowie klasy 8 pisali próbny egzamin z przedmiotów: język polski, matematyka, język angielski.
Egzaminy odbywały się na hali sportowej zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego obwiązującego w czasie pandemii.
Zapraszamy do poznania naszej szkoły z nieco innej perspektywy.
Zapraszamy Państwa do zapoznania się z ofertą dydaktyczną naszej placówki.
W piątek 05.03 odbyły się kolejne zajęcia z cyklu "Głowa pełna pomysłów". Tym razem uczennice klasy drugiej spróbowały zamknąć w słoiku całą galaktykę. Czy im się udało? Zdecydowanie tak. Jak napisał Tomasz Mann " Mieć fantazję nie znaczy coś sobie wymyślać. To znaczy tworzyć coś z tego, co istnieje".
Tekst i zdjęcia : A. Sottek
W miniony piątek uczennice klasy 2 wzięły udział w projekcie "Głowa pełna pomysłów" i sprawiły że przy użyciu prostych składników, które można znaleźć w każdej kuchni, w naszej szkole wybuchły wulkany. Poetka Maya Angelou napisała : "Nie można wyczerpać kreatywności . Im więcej jej używasz, tym więcej jej masz". Uczmy więc dzieci kreatywności, pozwalajmy poznawać i odkrywać otaczający świat.
Tekst i zdjęcia : Anna Sottek
Uczniowie klasy 2 wzięli udział w warsztatach pn. "Bądź kumplem, nie dokuczaj", których celem było przypomnienie znaczenia pojęć życzliwość, wsparcie, pomoc oraz przyjaźń. Dzieci miały możliwość zastanowić się, które z ich zachowań sprawiają, że są dobrymi koleżankami i kolegami.
Podczas warsztatów było wiele radości i wspólnej zabawy a ich efektem był nie tylko uśmiech ale również piękne i kolorowe "dłonie przyjaźni".
Tekst i zdjęcia : Anna Sottek
Dzień Bezpiecznego Internetu – święto obchodzone w całej Europie w pierwszej połowie lutego. Jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mającą na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.
Od 2004 roku w 45 krajach na świecie, w tym również w Polsce, Dzień Bezpiecznego Internetu był dotychczas (luty 2018) obchodzony dwunastokrotnie. Został ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w ramach programu „Safer Internet”. Chodzi głównie o to, by dzieci i młodzież nie były narażone na niebezpieczeństwa w trakcie korzystania z zasobów internetowych.
W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu organizowany jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej pod nazwą Fundacja Dzieci Niczyje) oraz NASK, odpowiedzialne za realizację programu „Safer Internet” w Polsce.
Z radością informujemy, że do wojewódzkiego etapu konkursów przedmiotowych organizowanych przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2020/2021 zakwalifikowali się uczniowie naszej szkoły.
Alicja Cirin kl. VII – Konkurs Historyczny
Maksymilian Zych kl. VIII – Konkurs Geograficzny
Gratulujemy i życzymy sukcesu podczas ostatniego etapu, który odbędzie się w lutym 2021.
Powrót uczniów klas I-III do szkół będzie możliwy jedynie w reżimie sanitarnym. GIS, MEiN i MZ przygotowali wytyczne dla szkół. Opracowane zasady mają na celu przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa. Wytyczne te, w dużej mierze opierają się na zapisach znanych już np. z września 2020 r. Znajdują się w nich rekomendacje dotyczące zasad organizacji zajęć, higieny, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń oraz powierzchni, organizowania gastronomii czy postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u pracowników szkoły.
Zachęcamy do zapoznania się z wytycznymi.
- obowiązek zachowania dystansu podczas zajęć lekcyjnych, w świetlicy,
- w przypadku braku możliwości zachowania dystansu w miejscach wspólnie użytkowanych, tj. podczas zajęć lekcyjnych, w świetlicy, na korytarzach, w szatni – obowiązek osłony ust i nosa.
* ustalenie listy osób przebywających w tym samym czasie w części/częściach szkoły, w których przebywała osoba podejrzana o zakażenie i zalecenie stosowania się do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego dostępnych na stronie www.gov.pl/koronawirus oraz www.gis.gov.pl odnoszących się do osób, które miały kontakt z zakażonym.
Załączniki – instrukcje
http://bip.urpl.gov.pl/pl/biuletyny-i-wykazy/produkty-biob%C3%B3jcze
Nasza szkoła przyłączyła się do akcji organizowanej przez MEN "Razem na Święta". Celem inicjatywy jest zarówno zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych. Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii tegoroczna edycja akcji będzie miała nieco odmienny charakter. Jesteśmy jednak przekonani, że szczególnie w tym okresie wiele osób czeka na nasze wsparcie i zwykłe gesty życzliwości. Uczniom i nauczycielom proponujemy następujące działania: wykonanie kartek z życzeniami świątecznymi i przekazanie ich sąsiadom (np. wrzucenie do skrzynek pocztowych), samodzielne przygotowanie słodkich upominków (np. pierniczków) i obdarowanie nimi sąsiadów albo osób potrzebujących z najbliżej okolicy, przygotowanie ozdób świątecznych dla osób z rodziny, najbliżej okolicy, przyjaciół, zaoferowanie pomocy osobom chorym lub starszym w przedświątecznych zakupach, zorganizowanie zbiórki darów dla hospicjum, schroniska dla zwierząt, przygotowanie kartek dla kombatantów i Rodaków na Kresach..
Uprzejmie informujemy, że zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów szkół podstawowych.
Tym samym, do 4 stycznia 2021 roku przedłużamy zajęcia lekcyjne w trybie zdalnym dla uczniów klas I - VIII szkół podstawowych.
Oddział przedszkolny funkcjonuje bez zmian, czyli stcjonarnie.
W okresie zawieszenia zajęć stacjonarnych możliwe jest zorganizowanie uczniom klas ósmych indywidualnych konsultacji w małych grupach - do 5 osób.
Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, przechodzą na naukę zdalną. Nowe zasady funkcjonowania szkół i placówek wejdą w życie od soboty, 24 października i będą obowiązywały do niedzieli, 8 listopada br. Przedszkola i klasy I-III szkół podstawowych będą funkcjonowały bez zmian.
Opłaty za obiad proszę dokonywać na konto:
Bank Credit Agricole 12 1940 1076 3107 6140 0000 0000
W opisie przelewu należy podać - imię i nazwisko ucznia oraz miesiąc, za który wnoszona jest opłata.
Wszystkich chętnych proszę o zgłaszanie telefoniczne pod numerem telefonu: 605 187 871.
W przypadku nieobecności dziecka proszę o informacje SMS pod numer 605 187 871 przynajmniej dzień wcześniej do godziny 18-ej.
Bardzo proszę o terminowe dokonywanie wpłat.
Pozdrawiam serdecznieJoanna Łozińska
Pomimo warunków epidemiologicznych, dzieci klasy 1 zostały pasawane na uczniów. Wychowawca, pani Dorota Markowska, przygotowała dzieci do tej wyjątkowej dla nich uroczystości - dzieci recytowały wierszyki. W nagrodę pani Dyrektor, Elżbieta Korżel, uroczyście pasowała każde dziecko klasy 1 na ucznia.
Nasza szkoła postawiła na rozwój dzieci i młodzieży w duchu tradycji marynistycznych. Dzieci uczą się żeglarstwa pod okiem komandora Mariusza Górnisiewicza. Poza chęciami uczniowie muszą wykazać się ogromną dyscypliną ze względu na prowadzenie zajęć na akwenie wodnym jeziora Resko. Nauka jest jednocześnie poważną szkołą charakteru. Obecnie 40 - osobowa grupa uczniów klas 1 - 8 uczy się żeglowania na łódkach typu Optymist. W czasie niesprzyjającej pogody, w nowo wybudowanej dźwirzyńskiej marinie, dzieci będą zgłębiać wiedzę teoretyczną z żeglarstwa .
Pomysłodawcami tych zajęć są: komandor Mariusz Górnisiewicz oraz nauczyciel Tomasz Kukuła.
Zapraszamy do pełnej galerii zdjęć na szkolnym Facebook'u: FB dla SP Dźwirzyno