Zdrowe Dzieci w Zdrowych Gminach

Nawigacja

 • Konkurs językowy dla ósmoklasistów Poliglota

  18 marca w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu odbył się XXIV konkurs Poliglota.

  Z wielką przyjemnością i radością możemy poinformować, że 4 ósmoklasistów naszej szkoły otrzymało tytuł Laureata :)

  Język niemiecki: Cirin Wojciech, Maj Jakub, Mańkowska Hanna i Rajska Klaudia.

  Język angielski: Maj Jakub.

  Gratulujemy serdecznie!

 • Zajęcia kroju i szycia

  Podczas zajęć uczestnicy koła wykonali świąteczne maskotki w postaci puchowych ptaszków.

 • One są wśród nas

  Dzieci przewlekle chore i z niepełnosprawnościami uczą się razem z rówieśnikami w szkole najbliższej ich miejscu zamieszkania. Mają one swoje specjalne potrzeby rozwojowe i edukacyjne, które należy dostrzec i uwzględnić w procesie uczenia, wychowania i budowania przyjaznych relacji z otoczeniem.To w jaki sposób dziecko przewlekle chore czy niepełnosprawne radzi sobie z chorobą lub niepełnosprawnością, zarówno w szkole, jak i w domu, ma ogromny wpływ na efekty leczenia, stan zdrowia i jakość życia teraz i w przyszłości. W naszej szkole i w najbliższym środowisku spotykamy się z rówieśnikami, którym „wędruje się trochę trudniej przez życie”. Naszym zadaniem jest wspieranie ich i traktowanie na równi z innymi. Niedawno obchodziliśmy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa i Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W maju będziemy obchodzić Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Celem takich obchodów jest zawsze propagowanie wiedzy na te tematy oraz budowanie wrażliwości społecznej. Mimo to wiele jest jeszcze do zrobienia. Są to zadania dla rządzących, instytucji i organizacja. Pamiętajmy jednak, że najważniejsze zmiany zależą od nas samych. Aby przybliżyć zachowanie i sposób patrzenia na świat osób z autyzmem polecam:

  https://youtu.be/5n93mDQ8080

  https://jim.org/autyzm/czym-jest-autyzm

  Pedagog specjalny

 • Zbiórka karmy dla zwierząt

  W przedświątecznej zbiórce karmy dla zwierząt udało nam się zebrać imponującą ilość puszek, suchej karmy i smaczków dla psów i kotów. Dziękujemy wszystkim osobom, które wsparły akcję ❤️Dzięki Wam psie i kocie brzuszki nie będą puste 🐕🐈🐱🐶

 • Innowacja w klasie 4 "Góra uczuć"

  W ramach innowacji pedagogicznej "Góra uczuć", uczniowie klasy 4 biorą udział w cyklu zajęć dotyczących emocji. Warsztaty odbywają się 2 razy w miesiącu i są okazją do wspólnych rozmów, ćwiczeń, zabaw i aktywności.

 • Pola Nadziei

  W niedzielę 24 marca wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu wzięli udział w corocznej akcji Pola Nadziei. Do puszek zbierano fundusze na rzecz podopiecznych kołobrzeskiego hospicjum. Wszystkim zaangażowanym dziękujemy za poświęcony czas i otwarte serca ❤️

 • "Higiena naszą tarczą ochronna"

  W marcu w ramach programu profilaktycznego "Higiena naszą tarczą ochronna", klasa I przygotowała plakat dotyczący zasad dbania o piękny uśmiech. Odbyła się również prelekcja dotycząca zasad higieny z przedstawicielem Sanitarne Stacji Epidemiologicznej w Kołobrzegu.

 • Spokojnych Świąt !

 • Zakończenie semestru na KUDIM

  Zakończył się pierwszy semestr zajęć, na które uczęszczali uczniowi SP w Dźwirzynie. W dniach 13.01. i 17.02. odbyły się wykłady na temat "Próżnia" oraz "Bekterie w ochronie środowiska". Po wykładach uczniowie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych "Programowanie Edisonów", "Długopisy 3D", "Ozoboty programowanie". Następne zajęcia odbędą się 20.04.

 • Akcja charytatywny

  W ferworze przygotowań do świąt udało nam się wesprzeć zbiókę na leczenie Agatki Salamon. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem zaangażowania Dzieci, Rodziców, Nauczycieli i Pracowników naszej szkoły. Przygotowane przez nich stroiki świąteczne i wypieki sprawiły, że możemy przekazać 1705,50 zł. Szczególny podziw dla naszej uczennicy Julii Grochal z klasy 5, która uszyła piękne torby i przeznaczyła je na kiermasz.

 • Tydzień Wiosennych Szaleństw

  Za nami Tydzień Wiosennych Szaleństw. W poniedziałek udało nam się zebrać dużą ilość karmy dla zwierząt, którą przekazalismy do Schorniska Reks w Kołobrzegu. W tym dniu w naszej szkole królował kolor niebieski. We wtorek wszyscy uczniowie nosili ubrania na lewą stronę. Natomiast w środę królowały przeróżne kolory, dzieic mogły także skosztować zdrowych, kolorowych soków. Czwartek to dzień kolorowej skarpetki symbolizyujący solidarność z osoabami chorymi na Zespół Downa, z którym można było zapoznać się dzięki informacjom z gazetki szkolnej. Piątek to powitanie wiosny, kolorowy pochód z Marzanną i jak widać udało nam się przegonić zimową aurę.

 • Konkurs Matematyczny "Kangur"

  21.03. nasi uczniowie powitali wiosnę biorąc udział w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny". Bardzo nas cieszy tak duże zainteresowanie matematycznymi łamigłówkami. Każdy uczestnik otrzymał dyplom pamiątkowy i drobny upominek. Czekając na oficjalne wyniki, zapraszamy do udziału w Kangurze 2025! :)

 • Zabawa Wielkanocna w klasie 0

  W poniedziałek uczniowie klasy 0 brali udział w zabawach wielkanocnych na świeżym powietrzu. Dzięki zaangażowaniu rodziców, którzy wszystko zorganizowali dzieci miały wspaniałą rozrywkę. Zabawa na placu zabaw, gra w piłkę nożną, tatuaże, malunki na twarzy oraz przeciąganie liny. A po zabawie była pyszna kiełbaska z ogniska, którą smai upiekli. Uczniowie szukali również prezentów, które pochował dla nich króliczek. 

  Wielkie podziękowania dla rodziców za zorganizowanie zabaw.

 • Zajęcia żeglarskie w marcu

  Nasi młodzi żeglarze cały czas przygotowują się do sezonu żeglarskiego. Dlatego szlifujemy wiedzę teoretyczną tak, aby podczas żeglowania nie mieć żadnych problemów z nawigacją i poleceniami wydawanymi przez instruktórów. 
  Powodzenia i brawa dla wszystkich uczestników spotkań żeglarskich.

  Na poniższych zdjęciach uczniowie przypominają sobie kierunki i nazwy wiatrów, znaczenia symboli używanych do komunikacji oraz dokładną budowę żaglówki.

 • Laboratoria Przyszłości podczas lekcji chemii

  Prowadzenie doświadczeń chemicznych zawsze było największą frajdą dla uczniów. Dlatego w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości wykonujemy takie doświadczenia w wirtualnym laboratorium chemicznym - bezpiecznym i bardzo atrakcyjnym laboratorium. Na poniższych zdjęciach widzimy uczniów klasy 8, którzy przyglądają się koledze wykonującym doświadczenia chemiczne z zakresu chemii organicznej.

   

 • Sukcesy artystyczne naszych uczniów

  W piątek odbyła się XV Edycja Maratonu Artystycznego w Kołobrzegu podczas którego Adam Norkowski, uczeń klasy 4, został Laureatem Konkursu Plastycznego, natomiast Yurii Hizhevsky, uczeń klasy 8,  otrzymał tytuł Laureata Wyróżnienia I stopnia w Konkursie Piosenki. 

  Gratulujemy sukcesów!

 • Zajęcia kroju i szycia. Filcowanie na sucho.

 • Tydzień Matematyki

  Ubiegły tydzień minął w naszej szkole pod znakiem matematyki. Od poniedziałku świętowaliśmy wspólnie Tydzień Matematyki i Dzień Liczby Pi. Uczniowie poznali wiele ciekawostek związanych z tą liczbą. Każdy uczeń dołożył swoją cegiełkę do szkolnego PI-parkietażu, który zdobi wejście do szkoły. Na przerwach graliśmy w sudoku oraz bingo, a także szukaliśmy jak największej ilości słów zaczynających się na pi-. W młodszych klasach przeprowadziliśmy turniej, w którym poznaliśmy mistrzów mnożenia i dodawania. 

  Czekamy na Pi-day 2025! 

 • XIV Regionalny Konkurs Historyczny – Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu.

  Zakończył się XIV Regionalny  Konkurs Historyczny Baw się historią - Kołobrzeg moje miasto. Organizatorami były Szkoła Podstawowa nr 4 w Kołobrzegu (Krystyna Kamińska, Edyta Sak – Tuligłowska) oraz Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu (Barbara Hordyjewska i Piotr Leszmann). Tegoroczna edycja, wzorem lat ubiegłych odbyła się w Muzeum Oręża Polskiego, przy   ul. ppor. Emilii Gierczak 5a (oddział wojskowy).

  Konkurs odbył się w ramach miejskich obchodów 79. rocznicy walk o Kołobrzeg i zaślubin Polski z morzem w marcu 1945r.

  W konkursie wzięło udział 7 drużyn, reprezentujących Szkoły Podstawowe nr 1, 4, 7, 8  w Kołobrzegu, Szkołę Podstawową w Dźwirzynie, Szkołę Podstawową w Charzynie oraz Prywatną Szkołę Podstawową Morska Kraina w Kołobrzegu. Do wykonania było sześć zadań,  o zróżnicowanym poziomie trudności.

  Uczniowie wykazali się dużą wiedzą o historii Kołobrzegu.

  Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli organizatorów tego przedsięwzięcia. Gratulujemy wszystkim nauczycielom i dziękujemy za tak wspaniałe przygotowanie  dzieci do konkursu.  Szczególne podziękowania składamy instytucjom za ufundowanie nagród:

  • Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu,
  • Gmina Miasto Kołobrzeg,
  • Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu,
  • Rada Rodziców przy SP nr 4.
 • Tydzień Matematyki

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dźwirzynie
  ul. Sportowa 27
  78-131 Dźwirzyno
 • 94/3585410 (sekretariat)

Galeria zdjęć