Zdrowe Dzieci w Zdrowych Gminach

Nawigacja

  • Przedsiębiorczość w praktyce

    W dniu wczorajszym klasa 8 prowadziła sprzedaż gofrów oraz waty cukrowej. Jak się można domyślić, zainteresowanie było ogromne. Zapach przyciągał, a smak sprawiał, że chciało się wracać po następne porcje.

    Uczniowie świetnie się zorganizowali, współpraca na szóstkę! Dochód ze sprzedaży młodzież przeznaczy na dofinansowanie do wycieczki szkolnej. Brawo WY!

  • Egzaminy Ósmoklasisty

    Dzisiaj nasi najstarsi podopieczni rozpoczęli trzydniowe zmagania z przedmiotami egzaminacyjnymi. Na początek język polski, jutro matematyka, a w czwartek języki obce: angielski i niemiecki.

    Trzymamy za Was kciuki! Powodzenia!

  • Dzień Rodziny 27 maja

     

     

  • Wracamy na jezioro żeglować

    W tym roku wiosna nas nie rozpieszczała - marzec oraz kwiecień były wyjątkowo zimne. Nie pozwoliło nam to na bezpieczne żeglowanie. Dlatego dopiero w maju ruszyliśmy z żeglowaniem, i to od razu z przytupem - uczniowie starszej grupy żeglarskiej otrzymali miłe upominki w dźwirzyńskiej marinie w postaci baloników, worków na odzież oraz wodoodpornych etui na telefony. Na poniższych zdjęciach widzimy dzieci, które otrzymują upominki, ćwiczą sterowanie podczas wiosłowania i pływania pod żaglami. Brawa dla wszystkich uczestników zajęć !!!

  • Sukcesy naszych uczniów w zawodach lekkoatletycznych.

    16.05.2023r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kołobrzeskiego w Indywidualnej LA oraz Finał Szkolnej Ligii

    Lekkoatletycznej. Nasi uczniowie zaprezentowali się doskonale.

    Wyniki naszych uczniów:

    Oliwia Maciejewska

    – 2 miejsce w biegu 80 m ppł

    Julia Boruszak

    – 2 miejsce w biegu na 300 m

    Zofia Nikel

    – 1 miejsce w rzucie oszczepem

    Antonina Majzner

    - 2 miejsce w rzucie oszczepem

    Julia Zielińska

    – 3 miejsce w rzucie dyskiem

    Laura Ziemiańska, Oliwia Maciejewska, Blanka Marchlewska i Vanessa Łapczuk

    - 3 miejsce w biegu sztafetowym 4 x 100 m

    Bartosz Borkowski

    – 1 miejsce w biegu 100 m ppł

    Michał Hen

    – 3 miejsce w biegu 100 m ppł

    Piotr Staszczyk

    – 1 miejsce w rzucie dyskiem

    Piotr Staszczyk

    – 2 miejsce w rzucie oszczepem

    Jakub Jarosz, Michał Hen, Wojciech Cirin, Bartosz Borkowski

    – 2 miejsce w biegu sztafetowym 4 x 100 m

    Poza tym dziewczęta zajęły 2 miejsce w klasyfikacji generalnej Szkolnej Ligii Lekkoatletycznej

    Skład naszej reprezentacji to:

    Zofia Nikel, Oliwia Maciejewska, Julia Boruszak, Antonina Majzner, Julia

    Zielińska, Laura Ziemiańska, Blanka Marchlewska, Vanessa Łapczuk, Maria Mroczyńska, Amelia

    Józefczuk, Maria Kędziora, Julia Przeździecka i Daria Kiiashko.

    DLA WSZYSTKICH NASZYCH REPREZENTANTÓW WIELKIE GRATULACJE

  • Zajęcia z kroju i szycia

    https://youtu.be/dIloJgYUcaw

    #LaboratoriaPrzyszłośći

     

  • Podium w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

    Nasi uczniowie wzięli udział w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Wszyscy uczestnicy musieli zmierzyć się z zadaniami testowymi dotyczącymi przepisów ruchu drogowego oraz pierwszeństwa na skrzyżowaniach, z torem przeszkód, który należało pokonać na rowerze, z miasteczkiem ruchu drogowego oraz z zadaniem dotyczącym udzielenia pierwszej pomocy poszkodowanemu. Miło nam poinformować, że nasi uczniowie w kategorii drużynowej w grupie młodszej zajęli miejsce na najniższym stopniu podium. Naszą szkołę reprezentowali: Anna Woźniak, Alicja Caban, Jakub Zgorzałek oraz Igor Andruszewski. Ten ostatni indywidualnie uplasował się również na trzecim miejscu, co pozwoliło mu powrócić do domu z nowym rowerem. W składzie naszej starszej drużyny wystąpili: Wiktor Wiecki, Jakub Maj oraz Michał Hen.

  • "Polska flaga" w wykonaniu uczniów naszej szkoły - wspomnienie

  • Apel z okazji Konstytucji 3 maja

  • Dzień Ziemi 22 kwietnia

    Dzień Ziemi 22 kwiecień🌏🌳🌱☀️🌻💚

    W piątek z okazji Dnia Ziemi odbyły się dwa ciekawe wydarzenia. Dziewczynki z klasy 8 przygotowały prezentację multimedialną na temat ochrony środowiska (tej wiedzy nigdy za wiele), a następnie wszyscy uczestniczyliśmy w apelu, podczas którego odbył się "Pokaz EKO Mody". Uczniowie przygotowali ciekawe, czasem zaskakujące i zabawne kreacje, w których zaprezentowali się na "wybiegu". Było bardzo wesoło.

    Na koniec Pani Dominika Besser, organizatorka całego wydarzenia, wręczyła nagrody uczestnikom konkursu plastycznego związanego z ekologią. Przy okazji wspólnego spotkania, Pani Katarzyna Labuda wręczyła nagrody "Mistrzom tabliczki mnożenia" oraz "Mistrzom ułamków", którzy aktywnie brali udział podczas organizowanego w marcu Tygodnia Matematyki.

  • Zajęcia żeglarskie

    To już prawdopodobnie ostatnie zajęcia żeglarskie w szkole - prognozy pogody na drugą połowę kwietnia zapowiadają się optymistycznie.  
    Dlatego już planujemy wyjście do mariny nad jeziorem Resko Przymorskie.
    Wszystkie dzieci z utęskieniem czekają na zajęcia nad wodą pod żaglami, w plenerze i wiatrem we włosach. 

  • Mobilne Laboratoria - 3 kwietnia

    Na początku kwietnia naszą szkołę odwiedzili z dawna wyczekiwani goście, którzy przyjechali specjalnym busem - Mobilne Laboratorium. Warsztaty, które dla nas przygotowali, odbyły się w ramach ogólnopolskiej akcji w szkołach pt. "Laboratoria przyszłości". Spotkanie miało charakter warsztatów, podczas których dzieci klas starszych mogły zapoznać się i skorzystać z najnowszych technologii, jaka trafia do szkół. Do spotkania przygotowaliśmy dwie sale lekcyjne - w jednej z nich dzieci podziwiały świat sztucznej inteligencji (SI/AI), która już puka do naszych drzwi. Uczniowie mogli przekonać się, jak poprzez kamerę SI potrafi komunikować się z nami, np. poprzez znaki migowe dłoni. W drugiej sali nasi wychowankowie zapoznali się z budową i działaniem drukarki 3D, a następnie, po krótkiej instrukcji obłsugi, mieli możliwość własnoręcznego tworzenia druku 3D z wykorzystaniem specjalnie do tego celu przygotowanych długopisów 3D. Z pewnością na długo zapodnie nam w pamięci ten wyjątkowo spędzony dzień.

  • Raport z działań z okazji Światowego Dnia Wody Polskiej Akcji Humanitarnej

    Światowy Dzień Wody to święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z 22 grudnia 1992, obchodzone corocznie 22 marca. Powołane zostało w czasie konferencji Szczyt Ziemi 1992 w Rio de Janeiro w Brazylii.   W tym roku w naszej szkole w działaniach zorganizowanych z tej okazji uczestniczyła grupa uczniów z klasy II, III i IV. Wszystkie podejmowane formy zadań opierały się o materiały przygotowane przez Polską Akcje Humanitarną, z którą współpracujemy w ramach innowacji pedagogicznej. Był to Przewodnik po akcji, Publikacja merytoryczna „Woda jako globalne wyzwanie”, Publikacja „Woda w kryzysie klimatycznym”, nagranie z webinaru „Czy w Afryce naprawdę nie ma wody?”, Gazetka szkolna „Ile jest wody w Twoim pokoju?”, Gazetka szkolna „Co dla ludzi oznacza brak dostępu do czystej wody”, Animacja „Oszczędzanie wody to za mało” Animacja „Oszczędzanie wody to za mało”, animacja „Woda nie tylko w kranie”,  kolorowanki. Uczniowie poznali czym jest wirtualna woda? Jak oszczędzać wodę? W jaki sposób możemy przyczynić się do oszczędzania wody wirtualnej? Ile wody na Świecie nadaje się do spożycia przez ludzi, zwierzęta, rośliny? Czy to prawda, że w Afryce nie ma wody?. Dzieci były żywo zainteresowane przedstawionymi zagadnieniami, zadawały wiele pytań, angażowały się w burze mózgów. Największe zainteresowanie wzbudziło zagadnienie dotyczące wirtualnej wody. Uczniowie zrozumieli, że mniejsze zainteresowanie kupowania różnych towarów przyczyni się do oszczędzania wody. W klasie IV uczniowie zwrócili uwagę, że takie podejście łączy się też z bardziej sprawiedliwym handlem. W zajęciach podsumowujących akcje w klasie III uczestniczyła aktywnie nasza wolontariuszka Maja Konieczko.

                                                                                                           Szkolny Klub Wolontariatu

  • Pola Nadziei

    Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji Pola Nadziei. Jest to międzynarodowy program, którego zadaniem jest pozyskiwanie środków na funkcjonowanie hospicjów, ale także szerzenie idei hospicyjnej, propagowanie bezinteresownej pomocy dla bliźniego w potrzebie, zwiększanie świadomości społecznej dotyczącej potrzeb fizycznych, psychicznych i duchowych osób chorych i cierpiących.

    W Polsce „Pola Nadziei” działają od 1998 roku. Symbolem akcji jest żonkil – kwiat, który przypomina o ludziach, którzy z nadzieją stawiają czoła wielkim problemom, jakimi są choroba, umieranie i śmierć. Podczas zbiórki dla Hospicjum w Kołobrzegu dzieci rozdawały wykonane własnoręcznie żonkile.

  • Eksperymenty w zerówce

    Uczniowie naszej zerówki zaczęli dzisiejszy dzień od eksperymentów. Pod okiem Pani Pedagog stworzyli kolorowe,  wybuchające wulkany. Dało im to wiele radości i chęci na kolejne odkrywcze zabawy 😀

  • Żonkile dla Hospicjum

    Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w przygotowanie żonkili na potrzeby akcji Pola Nadziei organizowanej przez kołobrzeskie hospicjum. Jak co roku nie zabrakło chętnych do pomocy i rąk do pracy. Dziękujemy - jak zwykle mogliśmy na Was liczyć ❤️

  • Pierwszy dzień wiosny

    Tradycyjnie powitaliśmy wiosnę zdrowymi sokami warzywno-owocowymi. Po bombie witamin udaliśmy się na halę sportową na dawkę ruchu i dobrej zabawy. 

  • Zajęcia żeglarskie

    Zajęcia żeglarskie

    Pomimo niesprzyjających warunków do żeglowania, zajęcia żeglarskie w naszej szkole odbywają się cały czas. Wykonywanie węzłów żeglarskich, ich doskonalenie do perfekcji oraz oglądanie filmów o tematyce podstaw żeglowania, przyniesie ewidentne korzyści z chwilą ponownego rozpoczęcia praktycznych zajęć na wodzie. Brawa dla naszych młodych żeglarzy !!! 

  • Tydzień Matematyki

    Tydzień Matematyki

    14.03 obchodzimy Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. Uczniowie klas IV-VI dowiedzieli się ile wynosi jej przybliżenie, co oznacza i gdzie możemy ją spotkać.
    Wykonali także prace „Liczba Pi na niebie”, poznając kolejne cyfry rozwinięcia dziesiętnego tej stałej matematycznej. Podczas przerw uczniowie mogli potrenować swoje umiejętności w rozwiązywaniu Sudoku. 🙂

    P.s. Czy wiecie, że w 2019 roku Emmie Haruka, pracująca w Google obliczyła 31 415 926 535 897 miejsc po przecinku liczby Pi? Robi wrażenie! 🤩 

    15.03, czyli kolejny dzień trwającego Tygodnia Matematyki upłynął nam pod znakiem szyfrów, poszukiwania skarbów i gry w Bingo. Klasa III miala okazję poznać zasady i spróbować swoich sił w szyfrowaniu. Na początku zaszyfrowaliśmy swoje imiona i nazwiska za pomocą szyfru Gaderypoluki.   Powstały ciekawe łamańce językowe! ;)
    Kolejnym zadaniem było poszukiwanie ukrytego skarbu. Uczniowie odczytywali zaszyfrowane za pomocą szyfru Cezara informacje, które pozwoliły im dojść do celu. Natomiast długa przerwa była okazją do szkolnych rozgrywek w Bingo. 

    Gratulacje dla Kuby Maja, który wykazał się świetną znajomością tabliczki mnożenia,
    doskonałym refleksem i wygrał dzisiejszą rozgrywkę! ;) 👏🥇🏆

  • Sportowy sukces naszych dziewcząt z klas VII i VII w piłce siatkowej

    Sportowy sukces naszych dziewcząt z klas VII i VII  w piłce siatkowej

    Miło nam poinformować, że nasze dziewczęta z klasy siódmej i ósmej wywalczyły tytuł Mistrza Powiatu Kołobrzeskiego w piłce siatkowej rozgrywanych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

    Trzeba zaznaczyć, że rywalizacja była niezwykle wyrównana, a o zwycięstwie w całym turnieju zadecydował wynik bezpośredniego spotkania z zawodniczkami SP z Rymania.

    SERDECZNIE GRATULUJEMY CAŁEJ DRUŻYNIE.

    W składzie naszego zespołu wystąpiły: Zofia Nikel, Laura Ziemiańska, Blanka Marchlewska, Amelia Józefczuk, Klaudia Rajska, Hanna Mańkowska, Julia Przeździecka, Anastasiia Tyshchenko.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dźwirzynie
    ul. Sportowa 27
    78-131 Dźwirzyno
  • 94/3585410 (sekretariat)

Galeria zdjęć