Zdrowe Dzieci w Zdrowych Gminach

Nawigacja

  • "Wolontariat w pierwszych krokach"

    W dniu 6 czerwca 2023 roku w naszej szkole odbyły się zajęcia warsztatowe, prowadzone przez przedstawicielki Stowarzyszenia POLITES ze Szczecina. W spotkaniu wzięło udział 17 wolontariuszy. Nasi uczniowie działają w Szkolnym Klubie Wolontariatu już od kilku miesięcy i wiedzą, czym jest wolontariat, jednak ich obowiązkiem jest zdobywanie wiadomości i umiejętności, aby podnosić swoje kwalifikacje w tym zakresie. Panie z POLITES-u jeszcze raz przedstawiły szerzej definicję wolontariatu, prawa i obowiązki wolontariusza wynikające z Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Wspólnie z uczestnikami pracowały nad zagadnieniem indywidualnej motywacji do podejmowania pracy wolontariackiej. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze.

                                                                   Anna Sottek, Joanna Organek, Mariola Kamińska

  • Czerwcowe zajęcia żeglarskie

    Podczas czerwcowych zajęć pod żaglami, młodsza grupa dzieci doskonaliła swoje umiejętności sterowania łódką, co wymagało ścisłej współpracy w zespole - załogant lub załoganci, w  tym samym czasie napędzali łódkę poprzez wiosłowanie. Starsza grupa, to już wyższy poziom żeglowania. Tutaj dzieci do napędu wykorzystują wiatr - część z nich już samodzielnie pływa, jednocześnie sterując i zarządzając żaglem.
     Brawo dla wszystkich uczestników zajęć żeglarskich.

  • Wyjścia integracyjne klas 4-8

    W dniu dzisiejszym klasy 4,5, 7 i 8 udały się do parku linowego, gdzie uczniowie próbowali swoich sił na trasach o różnym stopniu trudności. Niektórzy pokonywali swoje lęki, inni doskonalili umiejętności. 

    Klasa 6 natomiast, wybrała się z wychowawcą na przepyszne lody i spacer po plaży.

    To był pożytecznie i miło wykorzystany czas.

  • Przedsiębiorczość w praktyce c.d. 🌭🧁🥤

    W minioną środę kolejne klasy przygotowały kiermasz. Tym razem byli to uczniowie klasy 6 i 7, którzy sprzedawali hot-dogi, babeczki i lemoniadę. Po raz kolejny nasza młodzież spisała się na medal. Cały dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na dofinansowanie wycieczki.

  • Dzień Dziecka klas 4-8

    Klasy starsze Dzień Dziecka również spędziły aktywnie, na świeżym powietrzu. Wybraliśmy się na spacer nad morze, gdzie powstawały piękne budowle z piasku, odbywały się rozgrywki piłkarskie, a nawet tańce, każdy robił to co lubi najbardziej. Najważniejsze, że byliśmy razem i dobrze się bawiliśmy. Po powrocie czekały na nas w szkole grillowane kiełbaski.

  • Dzień Dziecka klas 0-3

    Dzień Dziecka klas 0-3 😎🥳🤩

    1 czerwca uczniowie klas 0-3 spędzili w Bałtyckim Parku Dinozaurów we Wrzosowie. To fantastyczne miejsce z wieloma atrakcjami. Widzieliśmy figury prehistorycznych zwierząt, przeszliśmy ścieżką edukacyjną odwiedzając dzikie zwierzęta, a także mogliśmy bawić się na świeżym powietrzu. Były trampoliny, park linowy, dmuchańce i ognisko. Nie brakowało emocji, humoru i dobrej zabawy.

  • "Od pilota do robota" - podstawy elektrotechniki na kółku fizycznym w ramach #LaboratoriaPrzyszłości

     

    Pomiędzy powtórkami materiału, poprawami klasówek i okolicznościowymi eksperymentami fizycznymi, drugie półrocze na zajęciach kółka fizycznego upłynęło nam pod znakiem elektrotechniki. Dzięki uprzejmości p. Kukuły, uczniowie mieli możliwość rozebrania kilku zepsutych podzespołów komputerowych - na których identyfikowali znane komponenty lub poznawali nowe, wraz z ich zastosowaniem. W kolejnych tygodniach, wykorzystywali odzyskane podzespoły do tworzenia własnych obwodów elektrycznych. W ten sposób uruchomili na przykład silnik wiatraka, głośnik oraz diody. Wiele elementów wymagało uprzedniego zlutowania, co nie było problemem dzięki lutownicom zakupionym w ramach #LaboratoriaPrzyszłości.

     

    Uczniowie z dużym zaangażowaniem pracowali na zajęciach, bardzo często wychodząc z własnymi pomysłami i rozwiązaniami technicznymi. Napawa to dumą i nadzieją, że nie wszystkie umiejętności odeszły w zapomnienie w obliczu postępującej cyfryzacji!

     

    A. Kamiński

  • Przedsiębiorczość w praktyce

    W dniu wczorajszym klasa 8 prowadziła sprzedaż gofrów oraz waty cukrowej. Jak się można domyślić, zainteresowanie było ogromne. Zapach przyciągał, a smak sprawiał, że chciało się wracać po następne porcje.

    Uczniowie świetnie się zorganizowali, współpraca na szóstkę! Dochód ze sprzedaży młodzież przeznaczy na dofinansowanie do wycieczki szkolnej. Brawo WY!

  • Egzaminy Ósmoklasisty

    Dzisiaj nasi najstarsi podopieczni rozpoczęli trzydniowe zmagania z przedmiotami egzaminacyjnymi. Na początek język polski, jutro matematyka, a w czwartek języki obce: angielski i niemiecki.

    Trzymamy za Was kciuki! Powodzenia!

  • Dzień Rodziny 27 maja

     

     

  • Wracamy na jezioro żeglować

    W tym roku wiosna nas nie rozpieszczała - marzec oraz kwiecień były wyjątkowo zimne. Nie pozwoliło nam to na bezpieczne żeglowanie. Dlatego dopiero w maju ruszyliśmy z żeglowaniem, i to od razu z przytupem - uczniowie starszej grupy żeglarskiej otrzymali miłe upominki w dźwirzyńskiej marinie w postaci baloników, worków na odzież oraz wodoodpornych etui na telefony. Na poniższych zdjęciach widzimy dzieci, które otrzymują upominki, ćwiczą sterowanie podczas wiosłowania i pływania pod żaglami. Brawa dla wszystkich uczestników zajęć !!!

  • Sukcesy naszych uczniów w zawodach lekkoatletycznych.

    16.05.2023r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kołobrzeskiego w Indywidualnej LA oraz Finał Szkolnej Ligii

    Lekkoatletycznej. Nasi uczniowie zaprezentowali się doskonale.

    Wyniki naszych uczniów:

    Oliwia Maciejewska

    – 2 miejsce w biegu 80 m ppł

    Julia Boruszak

    – 2 miejsce w biegu na 300 m

    Zofia Nikel

    – 1 miejsce w rzucie oszczepem

    Antonina Majzner

    - 2 miejsce w rzucie oszczepem

    Julia Zielińska

    – 3 miejsce w rzucie dyskiem

    Laura Ziemiańska, Oliwia Maciejewska, Blanka Marchlewska i Vanessa Łapczuk

    - 3 miejsce w biegu sztafetowym 4 x 100 m

    Bartosz Borkowski

    – 1 miejsce w biegu 100 m ppł

    Michał Hen

    – 3 miejsce w biegu 100 m ppł

    Piotr Staszczyk

    – 1 miejsce w rzucie dyskiem

    Piotr Staszczyk

    – 2 miejsce w rzucie oszczepem

    Jakub Jarosz, Michał Hen, Wojciech Cirin, Bartosz Borkowski

    – 2 miejsce w biegu sztafetowym 4 x 100 m

    Poza tym dziewczęta zajęły 2 miejsce w klasyfikacji generalnej Szkolnej Ligii Lekkoatletycznej

    Skład naszej reprezentacji to:

    Zofia Nikel, Oliwia Maciejewska, Julia Boruszak, Antonina Majzner, Julia

    Zielińska, Laura Ziemiańska, Blanka Marchlewska, Vanessa Łapczuk, Maria Mroczyńska, Amelia

    Józefczuk, Maria Kędziora, Julia Przeździecka i Daria Kiiashko.

    DLA WSZYSTKICH NASZYCH REPREZENTANTÓW WIELKIE GRATULACJE

  • Zajęcia z kroju i szycia

    https://youtu.be/dIloJgYUcaw

    #LaboratoriaPrzyszłośći

     

  • Podium w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

    Nasi uczniowie wzięli udział w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Wszyscy uczestnicy musieli zmierzyć się z zadaniami testowymi dotyczącymi przepisów ruchu drogowego oraz pierwszeństwa na skrzyżowaniach, z torem przeszkód, który należało pokonać na rowerze, z miasteczkiem ruchu drogowego oraz z zadaniem dotyczącym udzielenia pierwszej pomocy poszkodowanemu. Miło nam poinformować, że nasi uczniowie w kategorii drużynowej w grupie młodszej zajęli miejsce na najniższym stopniu podium. Naszą szkołę reprezentowali: Anna Woźniak, Alicja Caban, Jakub Zgorzałek oraz Igor Andruszewski. Ten ostatni indywidualnie uplasował się również na trzecim miejscu, co pozwoliło mu powrócić do domu z nowym rowerem. W składzie naszej starszej drużyny wystąpili: Wiktor Wiecki, Jakub Maj oraz Michał Hen.

  • "Polska flaga" w wykonaniu uczniów naszej szkoły - wspomnienie

  • Apel z okazji Konstytucji 3 maja

  • Dzień Ziemi 22 kwietnia

    Dzień Ziemi 22 kwiecień🌏🌳🌱☀️🌻💚

    W piątek z okazji Dnia Ziemi odbyły się dwa ciekawe wydarzenia. Dziewczynki z klasy 8 przygotowały prezentację multimedialną na temat ochrony środowiska (tej wiedzy nigdy za wiele), a następnie wszyscy uczestniczyliśmy w apelu, podczas którego odbył się "Pokaz EKO Mody". Uczniowie przygotowali ciekawe, czasem zaskakujące i zabawne kreacje, w których zaprezentowali się na "wybiegu". Było bardzo wesoło.

    Na koniec Pani Dominika Besser, organizatorka całego wydarzenia, wręczyła nagrody uczestnikom konkursu plastycznego związanego z ekologią. Przy okazji wspólnego spotkania, Pani Katarzyna Labuda wręczyła nagrody "Mistrzom tabliczki mnożenia" oraz "Mistrzom ułamków", którzy aktywnie brali udział podczas organizowanego w marcu Tygodnia Matematyki.

  • Zajęcia żeglarskie

    To już prawdopodobnie ostatnie zajęcia żeglarskie w szkole - prognozy pogody na drugą połowę kwietnia zapowiadają się optymistycznie.  
    Dlatego już planujemy wyjście do mariny nad jeziorem Resko Przymorskie.
    Wszystkie dzieci z utęskieniem czekają na zajęcia nad wodą pod żaglami, w plenerze i wiatrem we włosach. 

  • Mobilne Laboratoria - 3 kwietnia

    Na początku kwietnia naszą szkołę odwiedzili z dawna wyczekiwani goście, którzy przyjechali specjalnym busem - Mobilne Laboratorium. Warsztaty, które dla nas przygotowali, odbyły się w ramach ogólnopolskiej akcji w szkołach pt. "Laboratoria przyszłości". Spotkanie miało charakter warsztatów, podczas których dzieci klas starszych mogły zapoznać się i skorzystać z najnowszych technologii, jaka trafia do szkół. Do spotkania przygotowaliśmy dwie sale lekcyjne - w jednej z nich dzieci podziwiały świat sztucznej inteligencji (SI/AI), która już puka do naszych drzwi. Uczniowie mogli przekonać się, jak poprzez kamerę SI potrafi komunikować się z nami, np. poprzez znaki migowe dłoni. W drugiej sali nasi wychowankowie zapoznali się z budową i działaniem drukarki 3D, a następnie, po krótkiej instrukcji obłsugi, mieli możliwość własnoręcznego tworzenia druku 3D z wykorzystaniem specjalnie do tego celu przygotowanych długopisów 3D. Z pewnością na długo zapodnie nam w pamięci ten wyjątkowo spędzony dzień.

  • Raport z działań z okazji Światowego Dnia Wody Polskiej Akcji Humanitarnej

    Światowy Dzień Wody to święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z 22 grudnia 1992, obchodzone corocznie 22 marca. Powołane zostało w czasie konferencji Szczyt Ziemi 1992 w Rio de Janeiro w Brazylii.   W tym roku w naszej szkole w działaniach zorganizowanych z tej okazji uczestniczyła grupa uczniów z klasy II, III i IV. Wszystkie podejmowane formy zadań opierały się o materiały przygotowane przez Polską Akcje Humanitarną, z którą współpracujemy w ramach innowacji pedagogicznej. Był to Przewodnik po akcji, Publikacja merytoryczna „Woda jako globalne wyzwanie”, Publikacja „Woda w kryzysie klimatycznym”, nagranie z webinaru „Czy w Afryce naprawdę nie ma wody?”, Gazetka szkolna „Ile jest wody w Twoim pokoju?”, Gazetka szkolna „Co dla ludzi oznacza brak dostępu do czystej wody”, Animacja „Oszczędzanie wody to za mało” Animacja „Oszczędzanie wody to za mało”, animacja „Woda nie tylko w kranie”,  kolorowanki. Uczniowie poznali czym jest wirtualna woda? Jak oszczędzać wodę? W jaki sposób możemy przyczynić się do oszczędzania wody wirtualnej? Ile wody na Świecie nadaje się do spożycia przez ludzi, zwierzęta, rośliny? Czy to prawda, że w Afryce nie ma wody?. Dzieci były żywo zainteresowane przedstawionymi zagadnieniami, zadawały wiele pytań, angażowały się w burze mózgów. Największe zainteresowanie wzbudziło zagadnienie dotyczące wirtualnej wody. Uczniowie zrozumieli, że mniejsze zainteresowanie kupowania różnych towarów przyczyni się do oszczędzania wody. W klasie IV uczniowie zwrócili uwagę, że takie podejście łączy się też z bardziej sprawiedliwym handlem. W zajęciach podsumowujących akcje w klasie III uczestniczyła aktywnie nasza wolontariuszka Maja Konieczko.

                                                                                                           Szkolny Klub Wolontariatu

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dźwirzynie
    ul. Sportowa 27
    78-131 Dźwirzyno
  • 94/3585410 (sekretariat)

Galeria zdjęć