13 pażdziernika uczestniczyliśmy w apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz Pasowania Uczniów klasy I.
Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: pani Wioletta Linda, pan sołtys Jerzy Szczubełek, pani Krystyna Ciołek, panowie Tomasz Czechowicz i Krzysztof Filipowicz - radni Gminy Kołobrzeg, siostra Krystyna Roszkowska.
Nasi najmłodsi koledzy i koleżanki oficjalnie wstąpili w szeregi uczniów szkoły podstawowej. Pani Dyrektor tradycyjnie pasowała każdego ucznia symboliczną kredką, a pierwszoklasiści zostawili odciski swoich kciuków w kronice szkolnej. Dzieci otrzymały również upominki od przedstawicieli przybyłych z Urzędu Gminy Kołobrzeg.
Po części oficjalnej, odbyło sie krótkie przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy 7 i 8. A na koniec, co już stało się tradycją w ten dzień, uczniowie wręczyli swoim nauczycielom "oskary", tym razem kategorią były zwierzęta.
Na obszerniejszą fotorelację z uroczystości zapraszamy na FB szkoły.
Nowy rok szkolny to nowe wyzwania dla uczestników. Prace rozpoczęliśmy od uszycia fartuszków z okazji Święta Pieczonego Ziemniaka.
We wtorek obchodziliśmy Dzień Gier Planszowych i w związku z tym podczas przerw dzieci mogły skorzystać z różnych "planszówek". Gry planszowe to nie tylko świetny pomysł na spędzanie czasu z kolegami, koleżankami i rodziną, ale również bardzo rozwijająca i umilająca czas rozrywka. Jak widać zainteresowanie było spore. Polecamy!!!
Pomimo niesprzyjających warunków, zajęcia żeglarskie w marinie odbywają się pełną parą. Tym razem nasi młodzi żaglarze uczyli się montażu żagla do masztu i bomu oraz wiązania węzłów żeglarskich. Brawa należą się naszym wilkom morskim :)
21 września w klasie I obchodziliśmy Dzień Jabłka. Wszyscy razem poznawaliśmy zdrowotne właściwości jabłek, ich smak oraz zapach. Oglądalismy film o różnych rodzajach jabłek i o pieknych polskich sadach. Wiemy do czego się jabłka wykorzystuje. Bawiliśmy się w zabawy z jabłkami i mogliśmy zrobić jabłkowe pieczątki. Na pamiątkę zrobiliśmy zawieszkę jabłuszka z wesołym robaczkiem, żeby nie zapomnieć o dzisiejszym dniu.
W środę rozpoczęły się także zajęcia warsztatowe z języków obcych dla klas starszych. Podobnie jak w klasach młodszych główny cel to: nauka poprzez zabawę, zastosowanie języków obcych w praktyce oraz budowanie pozytywnego stosunku do nauki języka niemieckiego i angielskiego.
27 września 2023 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego.
Wybory poprzedziła kampania wyborcza, a bliższe poznanie kandydatów odbyło się podczas debaty wyborczej. Nie zabrakło różnych pomysłów na działania, spośród których największy aplauz i zaciekawienie młodych wyborców wywołały: nocowanie w szkole, sprawa telefonów komórkowych czy słuchanie muzyki podczas przerw.
Głosami uczniowskich wyborców przewodniczącą Rady Samorządu Uczniowskiego została Anastaziia Tyshchenko a zastępcą przewodniczącej Yurii Hizhevskyi – nasi tegoroczni ósmoklasiści. Na trzecim miejscu uplasowała się Amelia Skubisz z klasy 7.
Wszyscy kandydujący do władz SU zostają jej członkami, gdyż w tym roku mieliśmy zaledwie 8 kandydatów - dokładnie tylu, ile zasiada w radzie.
Opiekę na uczniami działającymi w SU w kolejnym roku, głosami uczniów, będzie sprawowała pani Monika Sierek – Ciba , do której dołączy pani Katarzyna Labuda.
Wszystkich zachęcamy do włączenia się w aktywne działania.
Dziękujemy uczennicom i uczniom, którzy zaangażowali się w przeprowadzenie debaty i głosowania – czyli szkolnej komisji wyborczej. Byli to: Klaudia Rajska – przewodnicząca komisji , Hania Mańkowska, Evelina Volkova, Kuba Skubisz i Wojtek Cirin.
Nad całością wyborów czuwała p. Monika Sierek – Ciba oraz p.Renata Sitarska – Smal
Wszystkim kandydatom dziękujemy za udział, głosującym za bardzo wysoką frekwencję, a zwycięzcom jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy, dedykując słowa przyjaciela dzieci i działacza na rzecz szkolnej samorządności Janusza Korczaka:
„Samorząd jest to właściwie praca organizowana po to,
aby jednakowo dobrze działo się wszystkim,
którzy razem uczą się, działają(...),
żeby jeden drugiego nie krzywdził, nie przeszkadzał, nie dokuczał(...),
żeby świadczył przysługi, pomagał, opiekował się,
pilnował porządku i praworządności(...)
Link do relacji:
W poniedziałek 25 września, uczniowie klas I-III w ramach innowacji "Mogę być kim chcę", mieli okazję spotkać się z panią farmaceutką Ewą Hen. Swoje spotkanie z gościem miała tego dnia także klasa VIII. Uczniowie dowiedzieli się na czym polega codzienna praca farmaceuty oraz jak wygląda droga do tego niełatwego zawodu. Bardzo dziękujemy pani Ewie za wizytę i poświęcony czas.
Drodzy Rodzice.
Nasza szkoła przyłączyła się do akcji "Szkoły Pełne Talentów".
Robiąc zakupy w Lidlu za min. 50 zł (w tym jedno warzywo lub owoc), można odebrać przy kasie kupon TALENCIAKA i wrzucić go w szkole do oznaczonego pudełka znajdującego sie przy wejściu. Klienci mogą otrzymać Talenciaki za zakupy w sklepach Lidl od 1.09.2023 do 05.11.2023. Kupony można przekazywać szkole do 19.11.2023 r.
Punkty uzyskane za zakupy można także przekazać szkole w następujący sposób:
1. Zeskanować kod QR, który znajduje się na Talenciaku.
2. Wejść na stronę szkoly.lidl.pl i tam przepisać kod ręcznie.
Zachęcamy do udziału w akcji i wspierania naszej szkoły.
23 września po raz kolejny zaprosiliśmy Rodziców do współpracy i gości do skorzystania z atrakcji przygotowanych przez naszą szkołę z okazji "Święta Pieczonego Ziemniaka".
Jak co roku charakter Festynu został mocno podkreślony poprzez przygotowanie dań ziemniaczanych. I tak Rodzice każdej klasy przygotowali wspaniałe stanowiska oraz potrawy:
Klasa 0, również jak co roku przygotowała kawiarenkę, a Pan Sołtys Jerzy Szczubełek kiełbaski z grilla. Nauczyciele przygotowali:
Dodatkowo zabawę upiększała Pani Animatorka. Dzięki uprzejmości rodziców mogliśmy skorzystać również z:
Nasi uczniowie, obecni i absolwenci, zorganizowali:
Dodatkowo można było obejrzeć sprzęt strażacki i sprawdzić jak działa.
Dochód z Festynu przeznaczony zostanie na ręce Samorządu Szkolnego.
Serdecznie dziękujemy
Dzisiaj rozpoczęłyśmy zajęcia warsztatowe z języka niemieckiego i angielskiego w ramach innowacji pedagogicznej "Angielski czy niemiecki? A może oba?", które będą odbywać się raz w miesiącu na kółkach językowych. Zajęcia mają na celu zaznajamianie uczniów z podobieństwami i różnicami między tymi dwoma językami obcymi. Naszym celem jest również zachęcanie uczniów do wypowiadania się w językach obcych, budowanie pozytywnego stosunku do ich nauki oraz dobra zabawa 😃
Już po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki. Dzień ten ma służyć odkrywaniu swoich mocnych stron, rozbudzaniu kreatywności i pomysłowości oraz wspólnej zabawie. Młodsi uczniowie poszukiwali dwóch takich samych kropek, a starsi tworzyli kreatywne, żywe obrazy. Dzieci wykonały również piękne, wykropkowane plakaty. Na matematyce także nie zabrakło "kropkowych" zadań.
W ubiegłym tygodniu rozpoczęła się w szkole kampania wyborcza do Rady Samorządu Szkolnego. Kandydaci zbierali podpisy wśród społeczności szkolnej, a na tablicach pojawiły się plakaty reklamujące poszczególnych kandydatów (dodajmy, że niektóre bardzo profesjonalne).
W dniu wczorajszym odbyła się na hali przedwyborcza debata, podczas której kandydaci mieli okazję przedstawić siebie oraz zaprezentować swoje pomysły, które chcieliby zrealizować pełniąc funkcje w Samorządzie Szkolnym. Nie zabrakło także pytań od zgromadzonej publiczności. Debata miała naprawdę profesjonalny charakter.
Uczestnicy zajęć żeglarskich, podczas ostatniego spotkania poznali budowę nowej żaglówki naszej mariny, w postaci jachtu dwużaglowego. Ten typ jachtu gwarantuje inny poziom żeglowania, jaki czeka na naszych uczestników - żaglówka jest przeznaczona dla kilku osób, maksymalnie czterech. Poznanie tej żaglówki umożliwi w przyszłości wyjście na jezioro jachtami o wyższych numerach kategorii, gdyż ich obsługa jest praktycznie identyczna. Po tej części zajęć, na uczniów czekał czas na relaks, w postaci zabawy na deskach SUP.
Zastanawiacie sie czasami jak wygląda życie z perspektywy dzieci? Co czują, z czym się mierzą i czego naprawdę potrzebują? Jeżeli tak, to warto obejrzeć ten film. Obejrzeć i zastanowić się. Pamiętajmy, że docenienie i rozmowa to klucz do budowania relacji z najbliższymi, a dzieci potrzebują okazywania im uczuć.
Dyrektor i opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariatu w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Dźwirzynie ogłaszają konkurs na projekt graficzny LOGO Szkolnego Klubu Wolontariatu.
Celem konkursu jest wykonanie projektu LOGO, który będzie zawierał treść związaną z promocją wolontariatu. Projekt należy wykonać w formie graficznej, wykorzystując dowolne techniki komputerowe
Prace graficzne w formacie pdf lub jpg prosimy przesłać drogą elektroniczną do dnia 6 października 2023 r. na adres mariola.kaminska@spdzwirzyno.pl z dopiskiem „LOGO SKW – konkurs” oraz podać swoje imię, nazwisko i klasę.
Dla zwycięzcy przewidziana jest nagroda.
Szczegółowe zasady i warunki konkursu znajdują się w Regulaminie poniżej.
ZAPRASZAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW DO UDZIAŁU W KONKURSIE
REGULAMIN KONKURSU
NA LOGO SZKOLNEGO KLUBU WOLONTARIATU
W SZKOLE PODSTAWOWEJ
IM. JANA PAWŁA II W DŹWIRZYNIE
I. Niniejszy Regulamin określa szczegółowe zasady przeprowadzenia konkursu na Logo Szkolnego Klubu Wolontariatu w SP w Dźwirzynie.
II. ORGANIZATOR KONKURSU:
1. Organizatorami konkursu są: Dyrektor szkoły, opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariatu.
III. CELE KONKURSU:
1. Głównym celem konkursu jest uzyskanie ciekawego i oryginalnego projektu graficznego LOGO dla Szkolnego Klubu Wolontariatu (w formie elektronicznej), które będzie oficjalną identyfikacją graficzną i będzie służyło do celów identyfikacyjnych, promocyjnych, popularyzatorskich i korespondencyjnych Klubu.
2. Logo będzie umieszczane na koszulkach, plakatach, ulotkach, nośnikach elektronicznych i grafice komputerowej.
3. Promowanie idei wolontariatu w szkole i środowisku.
4. Stworzenie uczniom możliwości zapreze3ntowanie swoich umiejętności informatycznych, technicznych i graficznych oraz wyrażenia wrażliwości artystycznej, wykazania się kreatywnością.
IV. UCZESTNICY KONKURSU:
1. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie z klas IV – VIII naszej szkoły.
2. Projekt graficzny LOGO SKW musi być wykonany indywidualnie przez każdego uczestnika. Prace zbiorowe nie będą brały udziału w konkursie.
3. Każdy uczestnik może wykonać tylko jedną pracę (projekt), nigdzie wcześniej nie publikowany i nienagradzany.
V. ZASADY I WARUNKI UCZESTNICTWA:
1.Przedmiotem konkursu jest wykonanie projektu LOGO, który będzie zawierał treść związaną z promocją wolontariatu. Projekt należy wykonać w formie graficznej, wykorzystując dowolne techniki komputerowe.
2. Prace graficzne w formacie pdf lub jpgprosimy przesłać drogą elektroniczną do dnia 6 października 2023 r. na adres mariola.kaminska@spdzwirzyno.pl z dopiskiem „LOGO SKW – konkurs” oraz podać swoje imię, nazwisko i klasę.
3. Każdy uczestnik musi przedstawić autorski projekt, który będzie stanowić oryginalną, autorską twórczość, nigdy wcześniej niepublikowaną i nie nagradzaną.
4. Zabronione jest kopiowanie już istniejących projektów.
5. Logo może składać się z stylizacji literowej (logotypu), z elementu graficznego (symbol) lub zawierać połączenie obu tych elementów.
6. LOGO SKW musi spełniać następujące kryteria:
§ musi odnosić się do działalności związanej z wolontariatem,
§ musi być wykonane w sposób estetyczny i czytelny,
§ nie może zawierać treści obraźliwych lub wulgarnych
7. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do naniesienia ewentualnych, drobnych zmian.
8. Wygrany wzór będzie stanowić oficjalne logo Szkolnego Klubu Wolontariatu w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Dźwirzynie.
VI TERMINARZ KONKURSU:
1. Wykonane, indywidualne projekty należy przesłać do dnia 6 października 2023 r. na adres mariola.kaminska@spdzwirzyno.pl z dopiskiem „LOGO SKW – konkurs” oraz podać swoje imię, nazwisko i klasę.
2. Prace dostarczone po terminie nie będą oceniane.
VII OCENA PRAC I ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU:
1. Komisja konkursowa w składzie: nauczyciel informatyki, opiekun SKW, nauczyciel techniki dokona ocen prac uwzględniając następujące kryteria:
§ zgodność z celem konkursu,
§ sposób ujęcia tematu,
§ estetykę,
§ oryginalność i kreatywność
§ zgodność z Regulaminem
2. Podczas obrad komisja konkursowa wybierze tylko jedną pracę.
3. Dla zwycięzcy przewidziana jest atrakcyjna nagroda, która zostanie wręczona przez Dyrektora szkoły podczas apelu.
4. Wyniki konkursu zostaną podane również na stronie internetowej szkoły.
Nasza szkoła postanowiła przyłączyć się do akcji "zbiórka świec i parafiny na świece okopowe".
Zachęcamy Państwa do wsparcia tej pięknej, pożytecznej i nie wymagającej nakładu pieniędzy zbióki.
Co zbieramy? Całe świece, resztki świec, zniczy lub wkładów.
W jakim celu? Zebrane produkty zostaną przetopione i powstaną z nich świece okopowe, dające światło i ciepło przez kilka godzin.
Dla kogo? Gotowe świece okopowe zostaną wysłane na front dla żołnierzy ukraińskich, aby pomóc im w przetrwaniu nadchodzącej zimy.
Wyobraź sobie ... W okopach nie ma prądu i nie można rozpalić ogniska, więc taka świeca jest jedyną szansą na ogrzanie się, wysuszenie ubrań i ugotowanie potraw.
Dziękujemy! Za okazane wsparcie i każdą ilość przyniesionego wosku i parafiny.
Produkty prosimy przekazywać do 29 września do pokoju nauczycielskiego.
W pierwszym tygodniu zajęć szkolnych, dzieci uczestniczyły w pozalekcyjnych zajęciach żeglarskich. Na początek zostały przypomniane naszym podopiecznym zasady BHP oraz budowa żaglówki klasy Optymist. Po tym organizacyjnym wstępie nadszedł czas na relaksacyjną część naszego spotkania, czyli zajęcia na deskach typu SUP oraz poznawanie akwenu jeziora Resko Przymorskie z pokładu motorówki.
Wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły zapraszamy do udziału w naszych zajęciach - żagle na was czekają