Dobra szkoła

Dyżury szkolnej biblioteki

SIECIAKI

Przekaż 1% podatku na naszą szkołę

• Dużym sukcesem zakończyły się dla naszej szkoły powiatowe zawody w mini koszykówce - kategoria dziewcząt.

Nasze uczennice po wyrównanych grach wywalczyły ostatecznie drugie miejsce.

Brawo dla naszych reprezentantek laughyes

Powiatowe zawody w mini koszykówce - Obrazek 1

• W czwartek odbyły się w Dźwirzynie międzyszkolne zawody w mini koszykówce - etap gminny. W zawodach brały udział dziewczęta oraz chłopcy klas 4 - 6. Mecze miały wyrównany charakter i do ostatnich chwil nie było wiadomo, kto wygra. Ostatecznie wygrały dziewczęta z Dźwirzyna oraz chlopcy z Drzonowa. Spotkanie były rozgrywane zgodnie z obowiązującymi przepisani dla tej grupy wiekowej: 4 kwarty po 5 minut. Był to więc wymagający kondycyjnie mecz dla każdej z drużyn. Brawa dla wszystkich uczestników zawodów. Zwycięzcy będą reprezentować swoje szkoły w Kołobrzegu laugh. Trzymamy kciuki yes.

•

14 lutego, czyli dzień Św. Walentego w naszym kraju obchodzimy zaledwie od kilku lat i mimo że są tacy, którzy zarzucają świętującym Dzień Zakochanych papugowanie obcych tradycji i fanaberii nie zrażamy się. Nic złego nie ma przecież w dodatkowej okazji do powiedzenia komuś „lubię cię, kocham, uwielbiam”.
    W Dźwirzynie odbył się 13 lutego z tej okazji apel przygotowany przez uczniów klas II i III Społecznego Gimnazjum. Uczniowie w zabawny sposób przedstawili nowoczesną historię Śpiącej Królewny. Samorząd Uczniowski rozdał dyplomy najsympatyczniejszym, najzabawniejszym i najpiękniejszym uczniom i nauczycielom obu szkół, wyłonionym w ankiecie przeprowadzonej tuz po feriach. Najbardziej oczekiwanym momentem było rozdanie Walentynek, których i w tym roku było bardzo dużo.

• 8 lutego obchodziliśmy w naszych szkołach „Tłusty Czwartek”. Jak co roku opiekun Samorządu Uczniowskiego Społecznego Gimnazjum przygotował dla uczniów wspaniały prezent w postaci losów do pączków. Uczniowie mieli możliwość zdobycia dodatkowych punktów na sprawdzianie lub kartkówce, zwolnienia z odpytywania i kartkówek, usprawiedliwienia nieprzygotowania do lekcji, czyli tak zwane „dodatkowe kropki”.

Od wczesnych godzin rannych w szkole rozchodził się zapach świeżutkich pączków, które zachwyciły wszystkich także wspaniałym smakiem.

• Już od lutego dzieci  z klasy pierwszej rozpoczną zajęcia w ramach realizowanego w naszej gminie projektu „Zdrowe dzieci w zdrowych gminach”.

Projekt ma służyć poprawieniu stanu zdrowotnego naszych najmłodszych uczniów poprzez dodatkowe godziny wychowania fizycznego, specjalistyczne zajęcia z dietetykiem dla uczniów i ich rodziców.  Głównym celem projektu jest uświadomienie dzieciom i opiekunom jak ważne dla naszego zdrowia jest prawidłowe odżywianie oraz aktywność ruchowa.

Projekt będzie obejmował obecną klasę pierwszą przez kolejne trzy lata. Już w listopadzie pełną informację na temat udziału w projekcie otrzymali rodzice uczniów, a na początku stycznia nasze dzieciaki wzięły udział w testach sprawnościowych. Testy przeprowadzone zostały w Kołobrzegu, na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6.

• Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję Góra Groszy. Szkoła nasza zebrała łącznie 503,24 zł.
    Najwięcej groszówek zebrała kl. I - 147,63 zł
    II miejsce zajęła klasa IV - 120,03 zł
    III miejsce oddział przedszkolny - 103,91
    IV miejsce klasa II - 64.18 zł
     V miejsce klasa V - 44,05 zł
     VI miejsce klasa III -23.44
    Indywidualnie najwięcej zebrała ucz. kl.IV - Klaudia Maryszewska
    II miejsce - Mateusz Kawałek z kl.I
    III miejsce - Ania Szalczyk z kl. II.

• W piątek, 12 stycznia, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II i Społecznego Gimnazjum w Dźwirzynie  mieli okazję uczestniczyć w niezwykłym spotkaniu z liderem zespołu ,, Raz, dwa trzy”, p. Adamem Nowakiem oraz z p. Rafałem Kolikow, scenarzystą i współreżyserem filmu. Obaj panowie byli członkami niezwykłej ekspedycji- w pierwszym w historii, artystycznym rejsie jachtem żaglowym polskich twórców do Antarktyki. Cała załoga w połowie lutego ruszyła z portu Ushuaia w Argentynie. Po kilku dniach jachtem "Selma Expeditions" dotarli do Antarktydy.  Uczestnicy rejsu inspirowani podróżą, dziką naturą i ekstremalnymi warunkami panującymi na krańcach świata, zmierzyli się z wyjątkowymi wyzwaniami artystycznymi w obszarach filmu, muzyki i fotografii. Pamiątką po tej wyprawie są zdjęcia, film ,, Trzy sztuki w Antarktyce”, oraz koncert transmitowany na antenie Polskiego Radia.

• strona w przygotowaniu ..................

Piernikowy świat  - Obrazek 1

Więcej zdjęć na szkolnym Facebook'u - serdecznie zapraszamy yes​​​​​​​