Dobra szkoła

Dyżury pedagoga

Dyżury szkolnej biblioteki

SIECIAKI

Zapraszamy do naszej szkoły !!!

• Lista uczniów przyjętych do oddziału przedszkolnego:

2018listaprzedszkolakow.pdf

• Dnia 16.05 2018 r. w Szkole Podstawowej w Dźwirzynie odbyło się przyjęcie uczniów klasy I Szkoły Podstawowej do biblioteki szkolnej. Z tej okazji uczennice klasy VI  przygotowały bardzo ciekawe przedstawienie z którego najmłodsi uczniowie  dowiedzieli się jakie znaczenie ma książka w życiu każdego człowieka. Uczennice klasy VI wraz z Panią Moniką Walentynowicz oraz wychowawczynią klasy I Panią Dorotą Markowską wprowadziły dzieci do biblioteki i zapoznały z zasadami oraz regulaminem  obowiązującym w bibliotece szkolnej. Uczniowie otrzymali swoje karty i wypożyczyli pierwsze książki . Życzymy im wytrwania w systematycznym czytaniu książek .

• Dnia 18 maja w Szkole Podstawowej w Dźwirzynie odbył się Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla klas III Poliglotek . W konkursie wzięły udział : Szkoła Podstawowa nr 3 z Kołobrzegu, Szkoła Podstawowa nr 5 z Kołobrzegu , Szkoła Podstawowa z Ustronia Morskiego oraz Szkoła Podstawowa z Dźwirzyna . Konkurs polegał na rozwiązywaniu zadań ze znajomości angielskiego słownictwa oraz umiejętności zastosowania swojej wiedzy w praktyce. Ostatecznie wygrała Szkoła Podstawowa nr 5 , drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Dźwirzyna, trzecie przypadło Szkole Podstawowej z Ustronia Morskiego a czwarte Szkole Podstawowej nr 3 z Kołobrzegu. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody , których sponsorami byli : Wójt Gminy Kołobrzeg, Punkt Informacji Europejskiej europe direct z siedzibą przy kołobrzeskim ratuszu, wydawnictwo WSiP, kino Wybrzeże z Kołobrzegu orza Szkoła Podstawowa z Dźwirzyna.

• 18 maja, przy okazji powiatowego konkursu języka angielskiego, który odbywał się w naszej szkole, nauczyciele języków obcych przygotowali Dzień Języków Obcych. Już tydzień wcześniej uczniowie klas IV-VII i II -III Gimnazjum rozpoczęli przygotowania losując państwa, na temat których mieli przygotować materiały. Każda klasa otrzymała propozycje tematyczne do przygotowania prezentacji swojego kraju. Apel rozpoczął się przedstawieniem w języku angielskim, pod tytułem Nowa historia Czerwonego Kapturka przygotowanym przez Klasę II Gimnazjum pod kierunkiem p. Karoliny Rosołowskiej - Stec. Po bajce przedstawiciele klas zaprezentowali plakaty i informacje na temat wcześniej wylosowanych państw. Na zakończenie, w oczekiwaniu na degustację, uczniowie klas I-III SP zaśpiewali kilka piosenek w języku niemieckim. Zwieńczeniem imprezy była degustacja dań narodowych przygotowanych przez klasy. Od niemieckiego Eintopf, poprzez faszerowane papryczki, po ciasta i ukraińskie cukierki, wszystkie dania zniknęły bez śladu. Wszystko było pyszne, trochę egzotyczne i umożliwiło przybliżenie dzieciom różnych kultur.
    Nad przebiegiem imprezy czuwały panie Karolina Rosołowska - Stec i Monika Sierek - Ciba oraz wychowawcy klas.

• We wtorek 24.04.2018 w Szkole Podstawowej nr 5 z oddziałami integracyjnymi im. Jana Pawła II w Kołobrzegu odbył się XIV Regionalny Konkurs Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych ENGLISH RACE 2018. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Nadia Ilin – kl. V, Naomi Straub – kl. VI i Miriam Dejneko – kl. VII pod opieką pani Agnieszki Torcz. Konkurs był trudniejszy niż w poprzednich latach, ponieważ zawierał materiał z klasy VII, jednak nie przeszkodziło to naszym uczennicom w zdobyciu podwójnego srebra. W zmaganiach indywidualnych II miejsce zdobyła NAOMI STRAUB, a w konkursie drużynowym , w dogrywce dziewczyny pokonały dwie szkoły i również zdobyły  II miejsce.

• 27 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II i Społecznym Gimnazjum w Dźwirzynie odbył się uroczysty apel z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uczniowie klasy II gimnazjum w montażu słowno-muzycznym przedstawili najważniejsze wydarzenia z historii Polski XVIII wieku. Uświadomili swoim koleżankom i kolegom, jak ważne znaczenie miało uchwalenie Konstytucji 3 Maja w dziejach państwa polskiego. Była ona próbą ocalenia kraju przed rozbiorami. Polacy jako pierwsi w Europie i drudzy na świecie uchwalili konstytucję. Przypomina nam o tym wydarzeniu pieśń ,,Witaj majowa jutrzenko. Uczennice zaprezentowały wiersze patriotyczne, a na zakończenie przedstawienia zaśpiewano pieśń ,,Orle biały. Szczególne podziękowania należą się także uczniom klasy VI szkoły podstawowej i III gimnazjum, którzy sprawowali opiekę nad sprzętem muzycznym oraz klasie II gimnazjum za pomoc w przygotowaniu dekoracji.

• Z okazji Dnia Ziemi w naszej szkole przygotowano wyjątkowo rozbudowaną akademię. Na początek uczennice gimnazjum przedstawiły całej społeczności szkolnej prezetację multimedialną nt. Dnia Ziemi. W tym samym czasie dzieci klas najmłodszych brały udział w słuchowisku nt. ochrony środowiska. Kulminacyjnym punktem był pokaz mody ekologicznej. Za pięknie wykonane stroje uczestnicy pokazu otrzymali gromkie brawa. Na zakończenie zosłały wręczone nagrody dzieciom, które brały udział w zbiórce zużytych baterii.

•  Szanowni Państwo Dyrektorzy,

w załączeniu przesyłamy pismo Pana Ministra Macieja Kopcia, wraz załącznikiem dotyczące zapewnienia uczniom niepełnosprawnym dostępności do podręczników szkolnych, materiałów edukacyjnych, materiałów ćwiczeniowych i książek pomocniczych w roku szkolnym 2018/2019.

Uprzejmie prosimy o rozpowszechnienie informacji rodzicom uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

•     W tym roku szkolnym, uczestnicy koła plastycznego wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym (NIE) SPRAWNOŚĆ W SZAROŚCI RAWICZ 2018.

Przez miesiąc nasi uczniowie tworzyli  monochromatyczne prace plastyczne w czerni, szarości i bieli. Użycie techniki frotage, lawowania tuszem i rysunku pastelami olejnymi,  pozwoliło na  ciekawe przedstawienie tematyki  konkursu. Wykonane przez naszych uczniów prace plastyczne, zyskały uznanie profesjonalnego jury .

W kategorii IV – VI nagrody otrzymały: