Dobra szkoła

Klub szachowy "Solny"

Stowarzyszenie sołtysów Gminy Kołobrzeg

Gminne Centrum Sportu i Rekreakcji

Społeczne Gimnazjum w Dźwirzynie - wspomnienie ...

Gminna Biblioteka Publiczna

OKE Poznań

KURATORIUM

Przekaż 1% podatku

Zasady przyjęć dzieci do oddziału przedszkolnego i klasy 1

Nabór do szkoły 2021/2022

Profilaktyka chorób zakaźnych

Jesteśmy na Facebook' u

Aktualna godzina

Cyfrowa szkoła to my !

Żegluj z nami !

Szkolne Koło Caritas

Szkolny Samorząd Uczniowski

Dyżury pedagoga/ psychologa

Dyżury szkolnej biblioteki

SIECIAKI

Egzamin ósmoklasisty 25 - 27 maja

• Spotkanie z trenerką piłki koszykowej

W piątek, dzięki Pani Dagmarze Grochal, w naszej szkole gościła trenerka koszykówki - Pani Beata Wieczorek - multimedalistka mistrzostw Polski.

Pani Beata opowiedziała o swojej życiowej pasji jak i pracy, zachęcając dzieci i młodzież do rozwijania swoich zainteresowań w różnych dziedzinach życia.

Po opowieściach, których wszyscy wysłuchali z dużym zaciekawieniem, nasz gość przeprowadził profesjonalny trening koszykarski. Było naprawdę wesoło :) Brawa dla młodych zawodników!

• Koło przyrodnicze

Koło przyrodnicze, to nie tylko nauka.... Na naszych zajęciach to także często fajna zabawa. W tym roku poznawanie przyrody rozpoczęliśmy od obserwacji mikroskopowych. Świat niewidoczny gołym okiem zawsze budzi wśród dzieci dużą ciekawość i zdziwienie, tak było także w tym roku. Uczniowie na zajęciach mogli zobaczyć różne preparaty stałe, jednak niezmiennie preparat z krwią żaby budzi największe zainteresowanie. Uczennice klasy czwartej przygotowały preparat świeży.

• W dniu dzisiejszym klasy: 5,6, 7 oraz 8 miały przyjemność gościć na wernisażu wystawy prac malarskich Wojciecha Górki, Barbary Gulbinowicz, Piotra Barszczowskiego oraz Stanisława Przewłoki. Wernisaż odbył się w sali konferencyjnej Centrum Sportów Wodnych w Dźwirzynie.

Uczniowie wysłuchali opowieści kuratora wystawy oraz żony pana Wojciecha Górki - pani Anny Górki. Prowadzący opowiadali o samych malarzach, ich inspiracjach, historii malarstwa jak i jego rodzajach.

Inspirująca lekcja dla młodych artystów.

• Przystanek Godzina odjazdu

Kołobrzeg, ul. Kupiecka 07:00

Kołobrzeg, ul. Kamienna 07:02

Kołobrzeg - Mazowiecka 07:04

Zieleniewo - Pętla 07:10

Zieleniewo - osiedle 07:11

Kołobrzeg, ul. Grzybowska przy Bydgoskiej (Netto) 07:16

• Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września obchodziliśmy Dzień Kropki. Jak wszyscy wiedzą jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. W tym dniu nasi uczniowie mieli za zadanie stworzenie kropkowego obrazu. Każda klasa dokładała do kropkowego dzieła swoje kreatywne twory. Przy okazji dobrej zabawy dzieci mogły również poćwiczyć umiejętność współpracy w grupie i komunikację interpersonalną. Nasze szkolne , kropkowe dzieło zachwyciło już niejedną osobę :) zdolnych i kreatywnych mamy uczniów :)

• Elektryzowanie ciał poprzez tarcie i indukcję - balony, maszyna elektrostatyczna i Van de Graaffa.

• Ogólnopolski Program Edukacji Żeglarskiej

Nasze dzieciaki biorą udział w Ogólnopolskim Programie Edukacji Żeglarskiej, organizowanym przez Polski Związek Żeglarski we współpracy z Ministerstwem Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Program ma na celu wprowadzenie dzieci i rodziców do żeglarskiego świata. Więcej informacji pod adresem https://www.polsailing.pl/zaloga-polsailing

• Młodsza grupa zaczyna żeglowanie

Młodsza grupa morskich wilków ćwiczy podstawy pływania na Optymistach. Oczywiście dzieci naukę pływania zaczynają od poznania technik sterowania oraz wiosłowania, aby następnym razem siedzieć w łódkach pod żaglami. Brawa dla naszych uczniów !!!

• Pomaganie jest fajne. A podwójne pomaganie- podwójnie fajne.

W sobotę 18 września możesz wybrać, lub pomóc podwójnie. Od 9:00 na parkingu Havet Hotel w Dźwirzynie możesz zarejestrować się jako honorowy dawca krwi (pamiętaj o zabraniu dowodu potwierdzającego tożsamość ).
    Od 10:00 na podeście basenu portowego, trwać będzie zbiórka osób chętnych do udziału w akcji sprzątania naszej pięknej plaży.
    Idziemy plażą, zbieramy śmieci, kończymy na wydmie przy Havet Hotelu który ugości nas ogniskiem z kiełbaskami i muzyką na żywo J

Na chętnych pomóc podwójnie od 9:00 będą czekały KRWIO - TAXI. Jedna przy moście w porcie, druga na parkingu Havet Hotel, która dowiezie Was tam i z powrotem.

Daj coś od siebie i przyłącz się do nas - zapraszamy
    Organizatorzy : HAVET HOTEL RESORT SPA , INO DŹWIRZYNO

• 9 września na Stadionie Lekkoatletycznym im. Michała Barty w Kołobrzegu odbyły się zawody sportowe dla dzieci ze szkół podstawowych z roczników 2009 i młodszych. Zawodnicy rywalizowali w następujących konkurencjach: skok w dal, rzut piłeczką palantową, bieg na 60 metrów oraz najstarsi w biegu na 600 i 1000 metrów.

Nasza szkoła wystawiła 12 osobową reprezentację: Julietta Macioszek, Amelia Skubisz, Sissy Bakowicz, Gabriela Majzner, Maria Jasińska, Wojciech Cirin, Michał Hen, Oskar Rylowski, Jakub Maj, Ariel Zając, Jakub Skubisz oraz Bartosz Boroń.