Dobra szkoła

Klub szachowy "Solny"

Stowarzyszenie sołtysów Gminy Kołobrzeg

Gminne Centrum Sportu i Rekreakcji

Społeczne Gimnazjum w Dźwirzynie - wspomnienie ...

Gminna Biblioteka Publiczna

OKE Poznań

KURATORIUM

Przekaż 1% podatku

Zasady przyjęć dzieci do oddziału przedszkolnego i klasy 1

Nabór do szkoły 2021/2022

Profilaktyka chorób zakaźnych

Jesteśmy na Facebook' u

Aktualna godzina

Cyfrowa szkoła to my !

Żegluj z nami !

Szkolne Koło Caritas

Szkolny Samorząd Uczniowski

Dyżury pedagoga/ psychologa

Dyżury szkolnej biblioteki

SIECIAKI

• W środę 22 czerwca klasy 0 - II uczestniczyły w wycieczce do Parku Rozrywki w Zieleniewie. Był spacer po mini zoo, wizyta u lam, pawi, świnek wietnamskich i wiewiórek, a także przejażdżka na kładach, czy pełna emocji runda autem terenowym. Obejrzeliśmy również pokazy kaskaderskie na koniach i zjedliśmy coś dobrego. To był dzień pełen atrakcji. Wróciliśmy zmęczeni i zadowoleni, gotowi na kolejne przygody.

• W dniach 21-23 czerwca uczniowie naszejs zkoły wzięli udział w wycieczce do Krakowa, Energylandii i Wieliczki.

85 dzieci z klas III-VIII naszej szkoły wraz z opiekunami, w sumie 109 osób (2 autokary), miało przyjemność zwiedzania najważniejszych miejsc w Krakowie w pierwszym dniu wycieczki. Dwóch przewodników w niezwykle ciekawy dla dzieci sposób opowiedziało historie, legendy i anegdoty związane z tym pięknym miastem. Na koniec wysłuchaliśmy hejnału i pozdrowiliśmy hejnalistę, który pomachał nam trąbką, co podobno przynosi szczęście.

• Nasi najmłodsi uczniowie 24 czerwca o godzinie 9:00 pożegnali się z wychowawcami i oficjalnie rozpoczęli wakacje. Każdy otrzymał świadectwo, dyplom oraz drobny upominek.

Kochani, życzymy Wam wesołych, cudownych i bezpiecznych wakacji oraz niesamowitych przeżyć!

Do zobaczenia 1 września!

• Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas 4-8 oraz pożegnanie klasy 8

Dzisiaj oficjalnie zakończyliśmy rok szkolny 2021/2022 oraz pożegnaliśmy uczniów klasy 8. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście:

Pani Wioletta Linda – inspektor ds. Oświaty Gminy Kołobrzeg,

Pan Krzysztof Filipowicz – radny Gminy Kołobrzeg oraz

Pan Jerzy Szczubełek – sołtys Dźwirzyna.

Nasi absolwenci rozpoczęli to spotkanie pięknym polonezem, do którego przygotowania trwały pod okiem Pani Renaty Jankowskiej, a uczennice klasy 7 – Julia Boruszak oraz Marysia Kędziora wprowadziły nas w wakacyjny nastrój radosną piosenką. Następnie głos zabrała Pani dyrektor Elżbieta Korżel i zaproszeni goście.

• Dzień Mamy i Taty

13 czerwca klasy 0-3 gościły swoich rodziców na uroczystej akademii z okazji Dnia Rodziny. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności, recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Było dużo dobrej zabawy i wzruszeń. Na koniec czekał na wszystkich słodki poczęstunek.

• Otylia Jędrzejczak, Małgorzata Hołub-Kowalik, Iga Baumgart-Witan i Natalia Czerwonka – cztery medalistki olimpijskie wzięły udział w Kołobrzegu w akcji „Mistrzynie w Szkołach”, organizowanej przez Fundację Otylii Jędrzejczak. Zajęcia odbyły się w Hali Milenium w Kołobrzegu. Najpierw ćwiczenia razem z mistrzyniami pod okiem wykwalifikowanej trenerki personalnej, a później długa rozmowa z wielkimi sportsmenkami. Była to niepowtarzalna okazja dla młodzieży, by porozmawiać z mistrzyniami sportu. Zajęcia były skierowane są do uczennic z dwóch ostatnich klas szkół podstawowych i szkół średnich, bo właśnie w tej grupie wiekowej notuje się u dziewcząt największą absencję na lekcjach wf. W tym spotkaniu wzięły udział uczennice naszych dwóch najstarszych klas. Bardzo ważnym aspektem projektu jest motywacja dziewcząt do zdrowego i aktywnego trybu życia. Poruszano ważne tematy rozwoju, hejtu, sukcesu, uzależnień, depresji i bycia sobą bez względu na oczekiwania innych osób – mówiła Otylia Jędrzejczak.

• Niestety to były ostatnie w tym roku szkolnym zajęcia żeglarskie. Na szczęście ten dzień obdarzył nas wspaniałą pogodą do żeglowania - słońce i wiatr, to jest to czego nam było potrzeba. Po przygotowaniu optymistów, uczniowie po raz pierwszy brali udział w mini regatach. Nasi młodzi żeglarze tego dnia świetnie się bawili oraz zdobywali nowe doświadczenia żeglarskie. A wszystkich chętnych do żeglowania serdecznie zapraszamy już we wrześniu.

• Nasze uczennice Karolina Koziura i Magdalena Jasińska reprezentowały naszą szkołę oraz cały powiat na Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego w Indywidualnej LA.

Karolina startowała w konkurencji skoku wzwyż, a Magdalena w konkurencji rzutu oszczepem. Obie nasze zawodniczki nie miały sobie równych w swych konkurencjach i wróciły z zawodów ze złotymi medalami.

SERDECZNIE GRATULUJEMY NASZYM UCZENNICOM !!!

Pozwolimy sobie zauważyć, że jest to największy sukces sportowy na poziomie zawodów