Dobra szkoła

Klub szachowy "Solny"

Stowarzyszenie sołtysów Gminy Kołobrzeg

Gminne Centrum Sportu i Rekreakcji

Społeczne Gimnazjum w Dźwirzynie - wspomnienie ...

Gminna Biblioteka Publiczna

OKE Poznań

KURATORIUM

Przekaż 1% podatku

Zasady przyjęć dzieci do oddziału przedszkolnego i klasy 1

Nabór do szkoły 2021/2022

Profilaktyka chorób zakaźnych

Jesteśmy na Facebook' u

Aktualna godzina

Cyfrowa szkoła to my !

Żegluj z nami !

Szkolne Koło Caritas

Szkolny Samorząd Uczniowski

Dyżury pedagoga/ psychologa

Dyżury szkolnej biblioteki

SIECIAKI

• Dużym sukcesem zakończyły się dla naszych uczniów zawody Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej. Nasi reprezentanci wrócili z 8 medalami:

Karolina Koziura - złoto w skoku wzwyż

Magdalena Jasińska - złoto w rzucie oszczepem

Igor Baś - srebro w biegu 110 m ppł

Filip Skubisz - brąz w rzucie oszczepem

Amelia Józefczuk - brąz w rzucie oszczepem

Jan Arkanów - brąz w pchnięciu kulą

Igor Baś, Bartosz Borkowski, Sebastian Kotyla i Filip Skubisz - srebro w sztafecie 4x100m

Karolina Koziura, Klaudia Maryszewska, Oliwia Maciejewska i Wiktoria Szymańska - brąz w sztafecie 4x100m.

• Zajęcia szkolnego koła komputerowego

Pozalekcyjne zajęcia koła komputerowego to nie tylko nauka przy komputerze. To także programowanie urządzeń zewnętrzynych typu roboty edukacyjne oraz samochody terenowe.I to właśnie samochodami sterowanymi mobilnie uczniowie zajmowali się na kilku ostatnich zajęciach informatycznych. Zadaniem było złożenie pojazdów terenowych i zaprogramowanie pilota do aut tak, aby terenowe autka wykonywały bezbłędnie polecenia operatora. Najlepszym wyczekiwanym momentem były wyścigi samochodami. Zabawa była przednia.

• Klasy 1-3 powróciły do zajęć żeglarskich. Dzieci jak zwykle w dobrym humorze udały się do dźwirzyńskiej mariny, aby podczas zajęć nie tylko dobrze się bawić, ale też hartować ducha i swój charakter. Uczą się nie tylko budowy łodzi czy rodzajów węzłów, ale przede wszystkim samodzielności, odpowiedzialności i współpracy.

• W poniedziałek zorganizowany został w naszej szkole dzień bez plecaka. Zainteresowanie wśród uczniów było ogromne, a pomysły różnorodne, oryginalne i kreatywne. Od rana na szkolnych korytarzach panował radosny nastrój.

• Niedawno obchodziliśmy 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.W tym roku w każdej klasie zaplanowane zostały lekcje poświęcone tej tematyce.Czym jest konstytucja? Jakie znaczenie miała Konstytucja 3 Maja? Czym jest trójpodział władzy?Majowe święta i i związane z nimi tematy dały uczniom możliwość wykazania się kreatywnością: przygotowanie plakatów o tematyce patriotycznej. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w zajęciach, rozwiązując także quizy historyczne z użyciem narzędzi TIK.

• Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Franciszki i Stefana Themersonów zorganizował XX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt. ,, Tradycje Wielkanocne”.

Celem konkursu było przedstawienie obrzędów i zwyczajów Świąt Wielkanocnych. W konkursie wzięło udział 1474 prace ze 111 placówek oświatowych, kulturalnych i wychowawczych.

Wśród nagrodzonych prac, główną nagrodęw kategorii klas I-III otrzymał uczeń naszej szkoły - Adam Norkowski .

Na wystawę pokonkursową została również zakwalifikowana praca Eweliny Volkowej uczennicy z klasy IV.

• Po długiej zimowej przerwie oraz zimnym kwietniu wróciliśmy do zajęć żeglarskich w dźwirzyńskiej marinie. Na początek uczniowie przypomnieli sobie budowę łodzi Optymist oraz zasady bezpiecznego żeglowania. Kolejnym krokiem było przygotowanie łódek do przyszłotygodniowych zajęć na wodzie - sprawdzono stan techniczny łodzi. Zajęcia sprawiły podopiecznym wiele radości i frajdy. Za tydzień wypływamy na jezioro.

• 26 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie pożarniczym. Miło nam poinformować, że uczennica klasy VII Zofia Nikel zajęła I miejsce, uczeń Kosma Lewandowski III miejsce w grupie starszej natomiast uczeń Jakub Zgorzałek III miejsce w grupie młodszej. Wszystkim uczestnikom gratulujemy a za Zosię trzymamy kciuki na etapie powiatowym.

• "Jedynie prawdziwy człowiek zauważy potrzeby innego człowieka
        Jedynie człowiek wielkiego serca wyciągnie pomocną dłoń"
        Święty Jan Paweł II

W kwietniu dzieci z oddziału przedszkolnego spotkała miła niespodzianka. Pani Marzena pojawiła się w naszej szkole i wywołała na buziach naszych najmłodszych wiele uśmiechów. Serdecznie dziękujemy za bezinteresowną pomoc i cieszymy się, że nasz oddział przedszkolny zyskał takiego przyjaciela.

• W dniu 24.04.2022 we Wrocławiu odbyły się międzynarodowe zawody o Puchar Europy Taekwon-Do ITF.
        W zawodach brały udział min reprezentacje Irlandii, Anglii, Szkocji, Niemiec, Holandii, Polski. W turnieju wzięła udział uczennica SP w Dźwirzynie Hanna Wlizło zajmując 2 miejsce i zdobywając srebrny medal w układach formalnych kadetek 7-9 lat. Drugie miejsce w Europie to bardzo duży sukces z czego bardzo się cieszymy 🙂

Hania na co dzień trenuje i reprezentuje Szkołę Taekwon-Do "HWA-RANG" z sekcjami w Drzonowie i Dźwirzynie.