Organizacje uczniowskie i Projekty

NASZA SZKOŁA BIERZE AKTYWNY UDZIAŁ W PROJEKCIE „ZDROWE DZIECI W ZDROWYCH GMINACH/GESUNDE KINDER IN GESUNDEN KOMMUNEN”.
Bezpośrednimi działaniami w tym projekcie objęci są nasi uczniowie, którzy w roku szkolnym 2017/2018 rozpoczęli naukę w klasie pierwszej.

Celem projektu jest wdrożenie transgranicznego programu edukacyjnego promującego zdrowy styl życia wśród dzieci szkół podstawowych na terenie czterech gmin województwa zachodniopomorskiego (Gmina Miasto Kołobrzeg, Gmina Kołobrzeg, Gmina Stepnica, Gmina Goleniów) oraz szkół podstawowych z Miasta Schwedt/Odrą. W projekcie uczestniczą dwie szkoły naszej gminy: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dźwirzynie oraz Szkoła Podstawowa im. Mieszka I w Drzonowie.
Uczniowie uczestniczą w dodatkowych zajęciach sportowych ( dwa razy w tygodniu) i spotkaniach z dietetykiem pod nazwą „CIAŁO - ODŻYWIANIE – RUCH” (raz w miesiącu). Przez cały okres trwania projektu postępy uczniów są monitorowane i analizowane w formie testów motorycznych przez  Europejską Akademię Sportu Kraju Związkowego Brandenburgii (ESAB) z siedzibą w Poczdamie, która jest również partnerem projektu i pełni opiekę naukową i szkoleniową nad realizacją projektu. Dzięki systematycznym testom i obserwacjom już wiemy, że  poprawiła się sprawność motoryczna naszych uczniów. Spotkania z dietetykiem wprowadzają radość z poznawania nowych smaków oraz podnoszą świadomość uczniów na temat potrzeb żywieniowych ich organizmów. Niezwykle cennym jest zaangażowanie rodziców w kształtowanie się postaw prozdrowotnych pociech, poprzez udział w spotkaniach z prowadzącymi zajęcia oraz towarzyszenie i wspieranie wysiłków dzieci.
Dla uatrakcyjnienia zajęć sportowych i dietetycznych nasza szkoła została wyposażona w dodatkowy sprzęt sportowy dostosowany do uczniów klas młodszych oraz stworzony został aneks kuchenny w jednej z sal lekcyjnych aby umożliwić uczniom udział w zajęciach z dietetykiem.
W ramach aktywnej przerwy zakupiliśmy sprzęt, dzięki któremu uczniowie bardzo chętnie korzystają z aktywności ruchowej (między innymi: dywany interaktywne, piłkarzyki szkolne, ścianka wspinaczkowa dla najmłodszych itp.)

Projekt edukacyjny  "ZDROWE DZIECI W ZDROWYCH GMINACH/GESUNDE KINDER IN GESUNDEN KOMMUNEN" jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) - Program Współpracy INTERREG VA Meklemburgia - Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska.