Nawigacja

 • Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

  Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

  Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 - Obrazek 1

 • Bezpieczne wakacje

  Bezpieczne wakacje
 • Apel podsumowujacy II semestr 2017/2018

  Apel podsumowujacy II semestr 2017/2018

  Apel podsumowujacy II semestr 2017/2018 - Obrazek 1

 • "Zamień marzenia na dźwięki"

  "Zamień marzenia na dźwięki"

  Hania Mańkowska została laureatką Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Bajkowej - "Zamień marzenia na dźwięki".

  Gratulujemy sukcesu smileyyes

   

  "Zamień marzenia na dźwięki" - Obrazek 1

 • Wycieczka do parku linowego

  Wycieczka do parku linowego

  W czwartek 14 czerwca klasa IV wybrała się do nowo otwartego Parku Linowego Koala w Dźwirzynie. Trasy były trudne, więc na pierwszy raz większość zdecydowała się na poziom zielony, tylko Filip zaszalał i poszedł na najwyższy. Mimo stresu wychowawczyni pani Agnieszki Torcz, poradził sobie super. Dzieci były bardzo zadowolone, ponieważ lubią takie wycieczki, szczególnie kiedy lekcje przepadają.

   

  Wycieczka do parku linowego - Obrazek 1

 • Z wycieczką do MKP Kotiwca Kołobrzeg

  Z wycieczką do MKP Kotiwca Kołobrzeg

  W dniu 18 czerwca 2018r. z inicjatywy rodziców z naszej szkoły - Państwa Polańskich uczniowie  z klas 0 - III wyjechali  do Kotwicy Kołobrzeg, który był przedsmakiem przed  jutrzejszymi  Mistrzostwami Świata(Polska - Senegal).
  Z zainteresowaniem zwiedzaliśmy cały obiekt, a później uczestniczyliśmy razem z zawodnikami na treningu na wielkim stadionie. Była to okazja do wspólnej zab
  awy i wspaniałe niesamowite przeżycie.

   

  Z wycieczką do MKP Kotiwca Kołobrzeg - Obrazek 1

 • Program "Dobry Start"

  Program "Dobry Start"

  Program "Dobry Start" to inwestycja w edukację polskich dzieci. To 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymują świadczenie bez względu na dochód.

  Szczegóły programu znajdują się poniżej w odnośnikach (PDF):

  1. DobryStart_1.pdf
  2. DobryStart_2.pdf

   

  Więcej informacji na: www.mrpips.gov.pl/DobryStart

   

 • Międzyszkolny festyn sportowy

  Międzyszkolny festyn sportowy

  strona w przygotowaniiu .................

   

  Międzyszkolny festyn sportowy - Obrazek 1

 • Rodzinny festyn 2018

  Rodzinny festyn 2018

  W minioną sobotę, w Dźwirzynie, odbył się festyn z okazji Dnia Rodziny.

  Była to impreza zorganizowana z inicjatywy Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej im.

  Jana Pawła II i Społecznego Gimnazjum w Dźwirzynie. Na scenie wystąpiły dzieci z klas 0 –III,

  oraz uczniowie z klas IV-VII i gimnazjum. Mieliśmy okazję podziwiać taniec towarzyski, taniec współczesny, wiersze i piosenki w wykonaniu dzieci.

  Nie zabrakło też przedstawień teatralnych, w których mogliśmy poznać talenty aktorskie naszych uczniów.

  Imprezę uświetniały pokazy  szkoły TAEKWON-DO ITF "HWA-RANG", oraz Uczniowskiego Klubu ,, Błękitni ”. Bawiliśmy się świetnie w towarzystwie kuglarzy. Każdy mógł zatańczyć Zumbę razem z instruktorami z Trzebiatowa. W Foto Budce można było zmienić  całkowicie swój wizerunek i otrzymać zdjęcie pamiątkowe. Można było spróbować szczęścia w loterii fantowej i zrobić zakupy na ,, Pchlim targu ”.

  Nie zabrakło też domowych ciast upieczonych przez Rodziców . Rada Sołecka w Dźwirzynie zasponsorowała kiełbaskę a Rada Sołecka w Grzybowie – lody.

  Dziękujemy Wójtowi Gminy Kołobrzeg za profesjonalne nagłośnienie, dzięki któremu nasza impreza  

  miała niepowtarzalny charakter.

   Wszystkim, którzy włączyli się w pomoc i organizację imprezy, z całego serca dziękujemy !

   

                                                                                                                                                                   

  Elżbieta Korżel, dyrektor szkoły

   

   

   

  Rodzinny festyn 2018 - Obrazek 1

 • Wycieczka klas 0-3 do Łeby

  Wycieczka klas 0-3 do Łeby

  8 czerwca klasy 0-III wyruszyły na wycieczkę do Łeba Park.Wychowawcy wraz ze swoimi uczniami  mogli  zobaczyć naturalnych rozmiarów dinozaury i dowiedzieć się jak się nazywały i jakie były ich warunki życia . Ponadto zwiedzili świat bajek w 3d, zamek strachu, mini zoo, galerię minerałów i skamielin, jechali pojazdem Flinstonów, zwiedzili  małpi gaj, wioskę indiańską , strzelali  z łuku , weszli  do kopalni złota , jechali na Młyńskim Kole i kupili sobie wspaniałe pamiątki. Przez całą wycieczkę towarzyszyła wszystkim piękna ,słoneczna pogoda . Wiele dzieci zapowiedziało ,że wróci tutaj ze swoimi rodzicami,żeby pokazać im to idealne miejsce dla dzieci.  

  Wycieczka klas 0-3 do Łeby - Obrazek 1

 • Szkolna wycieczka uczniów klas 4 - 6

  Szkolna wycieczka uczniów klas 4 - 6

  W dniach 18-19 kwietnia odbyła się wycieczka dla uczniów klas 4-6. Pierwszy jej etap to spektakl teatralny „Tramwaje” w teatrze miejskim Miniatura w Gdańsku. Następnie udaliśmy się do Centrum Nauki Eksperyment, gdzie uczniowie mieli  okazję  w ciekawy sposób sami zbadać wiele zjawisk fizycznych jak również poznać kilka sekretów ludzkiego ciała. Później wybraliśmy się na krótki spacer.

  Drugi dzień rozpoczął się wyprawą na Hel, tam odwiedziliśmy Fokarium Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego. Uczniowie byli obecni podczas karmienia fok, następnie wzięli udział w ciekawej prezentacji. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Rumii by tam w Jumpcity  wyskakać resztki energii które nam pozostały.

  Szkolna wycieczka uczniów klas 4 - 6 - Obrazek 1

 • WIZYTA W RAWICZU

  WIZYTA W RAWICZU

            Na zaproszenie organizatora Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. „(NIE)SPRAWNOŚĆ W SZAROŚCI”. 18 maja 2018 roku, nasze uczennice:

  - Agata Bąk – laureatka I miejsca
  - Małgorzata Górnisiewicz – laureatka II miejsca
  - Karolina Koziura - honorowe wyróżnienie na wystawę,

  uczestniczyły w rawickim wernisażu, który połączony był z uroczystym rozdaniem nagród.           Pokonkursową galę uświetniły występy artystyczne chóru i koła teatralnego ze SP nr 6 w Rawiczu.
  Prace naszych uczennic zostały wyeksponowane na honorowym miejscu galerii.
  Gratulujemy dziewczętom sukcesów plastycznych i cieszymy się wraz z nimi.

   

  WIZYTA W RAWICZU - Obrazek 1

 • Lista uczniów przyjętych do oddziału przedszkolnego

  Lista uczniów przyjętych do oddziału przedszkolnego

  Lista uczniów przyjętych do oddziału przedszkolnego:

  2018listaprzedszkolakow.pdf

 • Pasowanie na czytelnika

  Pasowanie na czytelnika

  Dnia 16.05 2018 r. w Szkole Podstawowej w Dźwirzynie odbyło się przyjęcie uczniów klasy I Szkoły Podstawowej do biblioteki szkolnej. Z tej okazji uczennice klasy VI  przygotowały bardzo ciekawe przedstawienie z którego najmłodsi uczniowie  dowiedzieli się jakie znaczenie ma książka w życiu każdego człowieka. Uczennice klasy VI wraz z Panią Moniką Walentynowicz oraz wychowawczynią klasy I Panią Dorotą Markowską wprowadziły dzieci do biblioteki i zapoznały z zasadami oraz regulaminem  obowiązującym w bibliotece szkolnej. Uczniowie otrzymali swoje karty i wypożyczyli pierwsze książki . Życzymy im wytrwania w systematycznym czytaniu książek .   

 • Powiatowy konkurs języka angielskiego

  Powiatowy konkurs języka angielskiego

  Dnia 18 maja w Szkole Podstawowej w Dźwirzynie odbył się Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla klas III Poliglotek . W konkursie wzięły udział : Szkoła Podstawowa nr 3 z Kołobrzegu, Szkoła Podstawowa nr 5 z Kołobrzegu , Szkoła Podstawowa z Ustronia Morskiego oraz Szkoła Podstawowa z Dźwirzyna . Konkurs polegał na rozwiązywaniu zadań ze znajomości angielskiego słownictwa oraz umiejętności zastosowania swojej wiedzy w praktyce. Ostatecznie wygrała Szkoła Podstawowa nr 5 , drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Dźwirzyna, trzecie przypadło Szkole Podstawowej z Ustronia Morskiego a czwarte Szkole Podstawowej nr 3 z Kołobrzegu. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody , których sponsorami byli : Wójt Gminy Kołobrzeg, Punkt Informacji Europejskiej europe direct z siedzibą przy kołobrzeskim ratuszu, wydawnictwo WSiP, kino Wybrzeże z Kołobrzegu orza Szkoła Podstawowa z Dźwirzyna.

  Powiatowy konkurs języka angielskiego - Obrazek 1

   

   

 • Dzień Języków Obcych

  Dzień Języków Obcych

  18 maja, przy okazji powiatowego konkursu języka angielskiego, który odbywał się w naszej szkole, nauczyciele języków obcych przygotowali Dzień Języków Obcych. Już tydzień wcześniej uczniowie klas IV-VII i II -III Gimnazjum rozpoczęli przygotowania losując państwa, na temat których mieli przygotować materiały. Każda klasa otrzymała propozycje tematyczne do przygotowania prezentacji swojego kraju. Apel rozpoczął się przedstawieniem w języku angielskim, pod tytułem Nowa historia Czerwonego Kapturka przygotowanym przez Klasę II Gimnazjum pod kierunkiem p. Karoliny Rosołowskiej - Stec. Po bajce przedstawiciele klas zaprezentowali plakaty i informacje na temat wcześniej wylosowanych państw. Na zakończenie, w oczekiwaniu na degustację, uczniowie klas I-III SP zaśpiewali kilka piosenek w języku niemieckim. Zwieńczeniem imprezy była degustacja dań narodowych przygotowanych przez klasy. Od niemieckiego Eintopf, poprzez faszerowane papryczki, po ciasta i ukraińskie cukierki, wszystkie dania zniknęły bez śladu. Wszystko było pyszne, trochę egzotyczne i umożliwiło przybliżenie dzieciom różnych kultur.
  Nad przebiegiem imprezy czuwały panie Karolina Rosołowska - Stec i Monika Sierek - Ciba oraz wychowawcy klas.

   

  Dzień Języków Obcych - Obrazek 1

 • ENGLISH RACE 2018

  ENGLISH RACE 2018

  We wtorek 24.04.2018 w Szkole Podstawowej nr 5 z oddziałami integracyjnymi im. Jana Pawła II w Kołobrzegu odbył się XIV Regionalny Konkurs Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych ENGLISH RACE 2018. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Nadia Ilin – kl. V, Naomi Straub – kl. VI i Miriam Dejneko – kl. VII pod opieką pani Agnieszki Torcz. Konkurs był trudniejszy niż w poprzednich latach, ponieważ zawierał materiał z klasy VII, jednak nie przeszkodziło to naszym uczennicom w zdobyciu podwójnego srebra. W zmaganiach indywidualnych II miejsce zdobyła NAOMI STRAUB, a w konkursie drużynowym , w dogrywce dziewczyny pokonały dwie szkoły i również zdobyły  II miejsce.

  Serdecznie gratulujemy.

  ENGLISH RACE 2018 - Obrazek 1

 • Akademia Trzeciomajowa

  Akademia Trzeciomajowa

  27 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II i Społecznym Gimnazjum w Dźwirzynie odbył się uroczysty apel z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uczniowie klasy II gimnazjum w montażu słowno-muzycznym przedstawili najważniejsze wydarzenia z historii Polski XVIII wieku. Uświadomili swoim koleżankom i kolegom, jak ważne znaczenie miało uchwalenie Konstytucji 3 Maja w dziejach państwa polskiego. Była ona próbą ocalenia kraju przed rozbiorami. Polacy jako pierwsi w Europie i drudzy na świecie uchwalili konstytucję. Przypomina nam o tym wydarzeniu pieśń ,,Witaj majowa jutrzenko. Uczennice zaprezentowały wiersze patriotyczne, a na zakończenie przedstawienia zaśpiewano pieśń ,,Orle biały. Szczególne podziękowania należą się także uczniom klasy VI szkoły podstawowej i III gimnazjum, którzy sprawowali opiekę nad sprzętem muzycznym oraz klasie II gimnazjum za pomoc w przygotowaniu dekoracji.

   

  Akademia Trzeciomajowa - Obrazek 1

 • Dzień Ziemi w naszej szkole

  Dzień Ziemi w naszej szkole

  Z okazji Dnia Ziemi w naszej szkole przygotowano wyjątkowo rozbudowaną akademię. Na początek uczennice gimnazjum przedstawiły całej społeczności szkolnej prezetację multimedialną nt. Dnia Ziemi. W tym samym czasie dzieci klas najmłodszych brały udział w słuchowisku nt. ochrony środowiska. Kulminacyjnym punktem był pokaz mody ekologicznej. Za pięknie wykonane stroje uczestnicy pokazu otrzymali gromkie brawa. Na zakończenie zosłały wręczone nagrody dzieciom, które brały udział w zbiórce zużytych baterii.

   

  Dzień Ziemi w naszej szkole - Obrazek 1

 • Wykaz dzieci przyjętych do oddziału przedszkolnego

  Wykaz dzieci przyjętych do oddziału przedszkolnego
strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dźwirzynie
  ul. Sportowa 27
  78-131 Dźwirzyno
 • 94/3585410

Galeria zdjęć