Dobra szkoła

Dyżury pedagoga/ psychologa

Dyżury szkolnej biblioteki

SIECIAKI

• 18 marca w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu odbył się XXIV konkurs Poliglota.

Z wielką przyjemnością i radością możemy poinformować, że 4 ósmoklasistów naszej szkoły otrzymało tytuł Laureata :)

Język niemiecki: Cirin Wojciech, Maj Jakub, Mańkowska Hanna i Rajska Klaudia.

Język angielski: Maj Jakub.

Gratulujemy serdecznie!

• Podczas zajęć uczestnicy koła wykonali świąteczne maskotki w postaci puchowych ptaszków.

• Dzieci przewlekle chore i z niepełnosprawnościami uczą się razem z rówieśnikami w szkole najbliższej ich miejscu zamieszkania. Mają one swoje specjalne potrzeby rozwojowe i edukacyjne, które należy dostrzec i uwzględnić w procesie uczenia, wychowania i budowania przyjaznych relacji z otoczeniem.To w jaki sposób dziecko przewlekle chore czy niepełnosprawne radzi sobie z chorobą lub niepełnosprawnością, zarówno w szkole, jak i w domu, ma ogromny wpływ na efekty leczenia, stan zdrowia i jakość życia teraz i w przyszłości. W naszej szkole i w najbliższym środowisku spotykamy się z rówieśnikami, którym „wędruje się trochę trudniej przez życie”. Naszym zadaniem jest wspieranie ich i traktowanie na równi z innymi. Niedawno obchodziliśmy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa i Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W maju będziemy obchodzić Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Celem takich obchodów jest zawsze propagowanie wiedzy na te tematy oraz budowanie wrażliwości społecznej. Mimo to wiele jest jeszcze do zrobienia. Są to zadania dla rządzących, instytucji i organizacja. Pamiętajmy jednak, że najważniejsze zmiany zależą od nas samych. Aby przybliżyć zachowanie i sposób patrzenia na świat osób z autyzmem polecam:

• W przedświątecznej zbiórce karmy dla zwierząt udało nam się zebrać imponującą ilość puszek, suchej karmy i smaczków dla psów i kotów. Dziękujemy wszystkim osobom, które wsparły akcję ❤️Dzięki Wam psie i kocie brzuszki nie będą puste 🐕🐈🐱🐶

• W ramach innowacji pedagogicznej "Góra uczuć", uczniowie klasy 4 biorą udział w cyklu zajęć dotyczących emocji. Warsztaty odbywają się 2 razy w miesiącu i są okazją do wspólnych rozmów, ćwiczeń, zabaw i aktywności.

• W niedzielę 24 marca wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu wzięli udział w corocznej akcji Pola Nadziei. Do puszek zbierano fundusze na rzecz podopiecznych kołobrzeskiego hospicjum. Wszystkim zaangażowanym dziękujemy za poświęcony czas i otwarte serca ❤️

• W marcu w ramach programu profilaktycznego "Higiena naszą tarczą ochronna", klasa I przygotowała plakat dotyczący zasad dbania o piękny uśmiech. Odbyła się również prelekcja dotycząca zasad higieny z przedstawicielem Sanitarne Stacji Epidemiologicznej w Kołobrzegu.

• Zakończył się pierwszy semestr zajęć, na które uczęszczali uczniowi SP w Dźwirzynie. W dniach 13.01. i 17.02. odbyły się wykłady na temat "Próżnia" oraz "Bekterie w ochronie środowiska". Po wykładach uczniowie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych "Programowanie Edisonów", "Długopisy 3D", "Ozoboty programowanie". Następne zajęcia odbędą się 20.04.

• W ferworze przygotowań do świąt udało nam się wesprzeć zbiókę na leczenie Agatki Salamon. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem zaangażowania Dzieci, Rodziców, Nauczycieli i Pracowników naszej szkoły. Przygotowane przez nich stroiki świąteczne i wypieki sprawiły, że możemy przekazać 1705,50 zł. Szczególny podziw dla naszej uczennicy Julii Grochal z klasy 5, która uszyła piękne torby i przeznaczyła je na kiermasz.